MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Wymarzony 9

Pow. użytkowa: 118.51 m2   /   Koszt realizacji: 402 976 zł
Projekt domu Wymarzony 9 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3390 zł 2712 zł


Projekt domu Wymarzony 9 następny dom z serii projektów „Wymarzonych” z naszej pracowni. Budynek został zaprojektowany w modnej stylistyce domu-stodoły. Dom jest parterowy z poddaszem. Przykryty został dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 35 stopni. Dach nie ma okapów, bryła jest maksymalnie prosta, nowoczesna, z dostawionymi od frontu i tyłu pudełkowymi zadaszeniami kryjącymi wejście i wykusz kuchni. W projekcie zastosowano ciekawe detale i materiały uatrakcyjniające wygląd zewnętrzny. Przede wszystkim charakter budynku tworzy okładzina klinkierowa na ścianach, połączona z szarymi wstawkami, szarą stolarką okienną i szaro – grafitową dachówką. Połączenie użytych materiałów i detali stworzyło udany efekt wizualny. Dom jest nowoczesny, prosty, a zarazem elegancji i reprezentacyjny. Głównym detalem wyróżniającym elewację frontową jest część wejściowa, z podestem, ciekawym pudełkowym zadaszeniem i drzwiami wejściowymi z naświetlami. Od strony elewacji tylnej zabieg ten powtórzono w wykuszu kuchni. Niewątpliwie najciekawszy jest szczyt domu z oknem biegnącym przez całą wysokość elewacji, które doświetla salon z pustką i antresolą, otwierając wnętrze na taras z pergolą i ogród. Dom zaprojektowano w taki sposób, aby salon miał doświetlenie z trzech stron budynku, co pozwala lokalizować go na niekorzystnej działce - z wjazdem od południa, czy z ogrodem z boku. Projektując wnętrze staraliśmy się zmieścić wygodne cztery pokoje + salon, oraz wszystkie potrzebne pomieszczenia dodatkowe. Do domu wchodzimy wygodnym przedsionkiem wprost do części dziennej, z salonem, jadalnią i częściowo zamkniętą półwyspem kuchnią. Kuchnia połączona jest ze spiżarką, oraz pralnią z wyjściem gospodarczym na tył domu. Z drugiej strony domu mamy trzy sypialnie, w tym sypialnię rodziców z garderoba, łazienkę i dodatkowy pokój – gabinet lub extra sypialnię. Przez podwójne drzwi i dodatkowy korytarz dom łączy się z garażem i kotłownią. Nad parterem zaprojektowano poddasze z pustką nad salonem, antresolą ze schodami nad salonem, oraz z dodatkową przestrzenią strychu-poddasza, którą można pozostawić jako strych (magazyn), albo zamienić na dodatkowe pokoje użytkowe - wedle życzenia właściciela. „Wymarzony 9 ” to komfortowy, wygodny dom o nowoczesnej i atrakcyjnej architekturze, przeznaczony dla cztero- pięcioosobowej rodziny. Budynek jest energooszczędny, ma prostą konstrukcję, będzie łatwy w budowie i tani w utrzymaniu. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 947 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 186,96 m2
  • z podcieniami: 193,49 m2
 • Powierzchnia całkowita: 219,06 m2
 • Powierzchnia netto: 125,51 m2 + garaż 20,27 m2 + strych 22,21 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 118,51 m2 wg PN-70/B-02365
  • 125,51 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 233,80 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni
 • Wysokość budynku: 6,72 m (7,02 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 22,93 x 11,25 m
 • Minimalne wymiary działki: 28,93 x 18,30 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - bloczki gazobetonowe gr. 24 cm + izolacja
 • Strop - monolityczny betonowy
 • Elewacje - płytki klinkierowe
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 86,00 kWh/(m2)
 • EUco - 46,66 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2712 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 126 559,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 198 007,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 204 969,00 zł
Realizacja domu pod klucz 402 976,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Wymarzony 9 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Projekt domu Wymarzony 9 - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Wymarzony 9 8963 Jolanta

2019.07.21 0

Witam, kosztem jakich pomieszczeń pomniejszony jest wariant B? W pliku szczegółowym nie mogę się dopatrzeć. pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Jolanto, W wariancie B został zmieniony układ pomieszczeń. Głowna sypialnia rodziców została przeniesiona w stronę ogrodu, i zamiast czterech sypialni/pokoi na parterze, w wariancie B są już tylko trzy, tym sposobem dom został zwężony. Pozdrawiam, MG :)
Projekt domu Wymarzony 9 8904 Konrad Z.

2019.06.24 9

Witam, jestem zainteresowany zakupem tego projektu, ale ze zmianami - powiększenie garażu o dodatkowy samochód, oraz poszerzenie okapów i wykonanie bardziej klasycznego dachu nad wejsciem, ale co do jego kształtu to nie jestem jeszcze pewny.

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Konradzie, Bardzo nam miło, że zainteresował Pana właśnie nasz projekt. Co do opisanych zmian, to może je wprowadzić architekt adaptujący, a w sprawie wprowadzenia zmian przez nasza pracownię, to prosimy o kontakt mailowy, żeby wykonać wycenę i ustalić szczegóły. Zmiana strefy wejściowej jest jak najbardziej możliwa, i wariantów jest sporo, np. w Wymarzonym 7 mamy płaski daszek, albo daszek ze ścianką jak w Wymarzonym 11, albo może cofnięcie lica ściany jak w Wyjątkowym 2. Opcji jest dużo, ale na pewno dobierzemy coś odpowiedniego. MG
Projekt domu Wymarzony 9 8906 Anna K.

2019.06.13 8

Witam, czy usunięcie pergoli pozwoli na wybudowanie domku na węższej działce? Bo niestety nasza działka ma tylko 26,60

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Anno, Jak najbardziej, po usunięciu pergoli, domek można będzie posadowić na węższej działce, takiej zmiany może dokonać bez problemu architekt adaptujący, a my dołączymy zgodę na zmiany do projektu. Również mamy zmniejszony wariant tego projektu - Wymarzony 9 war. B - https://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/wymarzony-9-wariant-b-pliki-szczegolowe-24fe5bd6992e18fc385f27f43de05c70.pdf Może akurat ta wersja Pani bardziej podpasuje :) MG
Projekt domu Wymarzony 9 8905 Norbi

2019.06.10 7

Ciekawy projekt, tylko myślę jednak nad zastosowaniem tynku elewacyjnego gładkiego i ze strukturą betonu, zamiast cegły klinkierowej, co o tym myślicie? Czy ktoś może już wykonywał taka adaptację elewacji?

Projekt domu Wymarzony 9 8868 Anna K.

2019.05.31 6

Bardzo ciekawy projekt, spodobała mi się zwłaszcza ta trochę brutalna i prosta elewacja i okno w salonie. Domek na pewno będzie wyróżniał się swojej nowoczesnością. Już nie mogę się doczekać budowy :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 5 opinii.

Podobne projekty


Wymarzony
Wymarzony 10
Wymarzony 11
Wymarzony 2
Wymarzony 3
Wymarzony 4
Wymarzony 5
Wymarzony 6
Wymarzony 7
Wymarzony 8

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.