MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Willa parterowa

Pow. użytkowa: 171.76 m2   /   Koszt realizacji: 695 696 zł
Projekt domu Willa parterowa - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3890 zł 3112 zł


Projekt domu Willa parterowa to reprezentacyjny parterowy dom jednorodzinny dla 4-5cioosobowej rodziny. Prawdziwa komfortowa willa dla Inwestorów zdecydowanych żyć na parterze - bez biegania po schodach. Dom, mimo, że nie jest wielki i jego powierzchnia użytkowa to nieco ponad 170 m2, zaprojektowano z amerykańskim rozmachem. Od samego wejścia wita nas szeroka efektowna elewacja frontowa, z pięknie zaakcentowanymi drzwiami wejściowymi. Od strony ogrodowej jest jeszcze lepiej - układająca się w literę L bryła z tarasem – z wewnętrznym patio, częściowym zadaszeniem oraz pergolą. Świetne miejsce na domowe przyjęcia, ale też na spokojny wieczorny relaks po pracy. Budynek zaprojektowaliśmy na planie litery T, z główną prostokątną bryłą przykrytą czterospadowym dachem i dobudowanymi częściami garażu i sypialni. Styl domu to umiarkowana nowoczesność. Dzięki dużym przeszkleniom, kolorystyce i zastosowanym materiałom dom wygląda nowocześnie, ale nie ekstrawagancko. Do wnętrza wchodzimy przez przedsionek do holu i stamtąd w jedną stronę do części dziennej - z pięknym salonem, jadalnią i kuchnią, a w drugą stronę do części nocnej domu. Salon ze ścianą kominkowo – telewizyjną połączony jest z tarasem szerokimi przesuwnymi przeszkleniami. Na salonem zaprojektowano otwarcie przestrzenne – pustke. W wersji z zagospodarowanym strychem na poddaszu mamy powyżej balustradę i antresolę. W wersji ze strychem nieużytkowym - po prostu pustkę nad salonem. W jadalni mamy całą ścianę na kredens – rzadko spotykaną wygodę. W kuchni zaprojektowano dużą wyspę, a obok kuchni pomieszczenia spiżarki i pralni - po amerykańsku, Pani domu ma pod ręką wszystkie urządzenia. W części nocnej mieści się apartament rodziców z garderobą i łazienką, dwie sypialnie dzieci z szafami wbudowanymi i łazienką, oraz dodatkowy pokój, który może być sypialnią albo gabinetem. Od frontu domu przewidziano jeszcze podwójny garaż i kotłownię. Strych może pozostać przestrzenią nieużytkową - domowym magazynem rzeczy różnych, albo można go zaadaptować na powierzchnię użytkową, uzyskując tym samym dodatkowe ca 35 m2. Willa parterowa to świetna propozycja dla Inwestorów marzących o kontakcie z ogrodem i przyrodą, o komforcie mieszkania na jednej podłodze - bez chodzenia po schodach. Z pewnością dom przeznaczony jest dla osób mających trochę większą parcelę - minimum ca 700-800 m2. Budynek zaprojektowaliśmy jako energooszczędny. Konstrukcja domu jest nieskomplikowana, a dom będzie niedrogi w eksploatacji. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1061 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 267,84 m2
  • z podcieniami: 279,59 m2
 • Powierzchnia całkowita: 267,84 m2 + strych 64,58 m2
 • Powierzchnia netto: 177,39 m2 + garaż 37,76 m2 + strych 64,58 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 171,76 m2 wg PN-70/B-02365
  • 177,39 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 391,60 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,59 m (6,84 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 19,86 x 19,65 m
 • Minimalne wymiary działki: 27,86 x 27,65 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - monolityczny betonowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 90,80 kWh/(m2)
 • EUco - 64,76 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 3112 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 234 037,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 343 971,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 351 725,00 zł
Realizacja domu pod klucz 695 696,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Willa parterowa - plik szczegółowy

Projekt domu Willa parterowa - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Willa parterowa 8966 Natalia

2019.07.25 0

Dzień dobry, jesteśmy zainteresowani kupnem projektu. Mam pytanie odnośnie wykuszu w kuchni. Czy jest możliwość zrezygnowania i zrobienia prostej ściany? A także czy można zrezygnować z antresoli? Czy to są znaczące zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Natalio, Opisane przez Panią zmiany są jak najbardziej możliwe do wprowadzenia, może je wprowadzić projektant adaptujący na etapie adaptacji projektu do działki. Pozdrawiam, MG
Projekt domu Willa parterowa 8921 Serwus

2019.06.25 8

Czy na dachu tego domku można zamocować panele słoneczne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Tak, jak najbardziej, na dachu tego domku można zamontować panele słoneczne. W naszej pracowni można dokupić do tego projektu dodatkowy pakiet - Instalacja Solarna, który na pewno będzie pomocny, przy wykonywaniu takiej instalacji.
Projekt domu Willa parterowa 8922 Marta Zabłocka

2019.06.10 7

Chcielibyśmy zamówić ten projekt, bo odpowiada nam jego funkcjonalnośc i wizualnie tez, ale w naszym planie jest nakazane zeby kąty dachów miały minimum 35 stopni. Czy pracownia przewiduje taki wariant? jeszcze w tym roku chcemy zacząć budowę.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marto, Niestety obecnie w ofercie nie posiadamy takiego wariantu, ale zmiany kata nachylenia dachu bez problemu może dokonać architekt adaptujący projekt do działki, my ze swojej strony dajemy do projektu zgodę na zmiany. MG
Projekt domu Willa parterowa 8923 Bogusia

2019.06.02 6

Witam, Czy posiada może ktoś zdjęcia już gotowego wnętrza Willi Parterowej? Zastanawiam się nad tym projektem i chciałabym zobaczyć jak w realu wygląda ta pustka nad salonem...

Projekt domu Willa parterowa 8838 Anna

2019.05.24 5

Fajny domek, myślę, że w końcu się zdecydujemy na ten projekt i może następną wiosną zaczniemy budowę :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 5 opinii.

Podobne projekty


Doskonały
Doskonały 2
Jedyny
Parterowy
Parterowy 2
Parterowy 3
Parterowy 4
Uroczy
Willa parterowa 2
Wyjątkowy 2

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.