• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (25)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Wąski 3

6,300 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 725 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
558 181 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
123,72 m2
Min szerokość działki:
21,40 m
Min długość działki:
26,00 m

Projekt domu Wąski 3 jest kolejną wersją projektu z popularnej serii domów „Wąski” z MG Projekt. Jest to projekt przeznaczony na wąską działkę, z niekorzystnym ustawieniem względem stron świata, czyli z wjazdem od południa. Budynek zaprojektowano w modnej stylistyce „domu-stodoły", z prostokątną bryłą przykrytą dwuspadowym dachem bez okapów.

Zobacz całą serię projektów: Wąski

Rzuty:

Projekt domu Wąski 3 - rzut parteru

Projekt domu Wąski 3 - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Wąski 3 - sytuacja

Projekt domu Wąski 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja

Projekt domu Wąski 3 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
725,00 m3
N/D
123,72 m2
N/D
159,00 m2
127,91 m2 + strych + wiata
N/D
192,73 m2
159,00 m2
N/D

123,72 m2 wg PN-70/B-02365

127,91 m2 wg PN-ISO 9836:1997

201,84 m2 + dach płaski 26,23 m2
30 stopni
6,00 m (6,20 m z podmurówką)
2,75 m
15,40 m
18,35 m
21,40 m
26,00 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
2
5
5

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu blacha na rąbek
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
159 746 zł
230 772 zł
327 409 zł
558 181 zł
91 888 zł
31 213 zł
39 814 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 61,7 kWh/(m2)
Ek 55,7 kWh/(m2 rok)
EUCO 20,4 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Wąski 3 to parterowy, jednorodzinny dom o powierzchni użytkowej 123,72 m2 (kubatura 725 m3). Projekt Wąski 3 przeznaczony na wąską działkę, z niekorzystnym ustawieniem względem stron świata, czyli z wjazdem od południa. Budynek Wąski 3 zaprojektowano w modnej stylistyce "domu-stodoły", z prostokątną bryłą przykrytą dachem dwuspadowym bez okapów. Projekt domu Wąski 3 można realizować na działce o minimalnych wymiarach: 21,40 x 26 m.

Architektura  projektu domu Wąski 3

Architektura projektu Wąski 3 jest nowoczesna, efektowna i przyciągająca uwagę. Bryła projektu Wąski 3 składa się z prostych geometrycznych form, połączonych w ciekawą oryginalną całość. Dom urozmaicono finezyjnymi detalami - płaskim zadaszeniem nad wejściem i wiatą, pięknym oknem salonu o podwójnej wysokości, czy drewnianą pergolą - zadaszeniem tarasu. Z uwagi na przeznaczenie budynku dla działki z wjazdem od południa, obie funkcje domu - wejściowa i ogrodowa - wypoczynkowa znajdują się po tej samej stronie projektu Wąski 3. W udany sposób udało się te dwie części od siebie oddzielić tak, aby wnętrze pozostało funkcjonalne a wszystkie funkcje domu zostały spełnione. Dom z wjazdem od południa wcale nie musi być problemem nie do rozwiązania - wystarczy, że przyszli Właściciele zmienią stereotypowe myślenie.

Wnętrze projektu domu Wąski 3

Wnętrze projektu Wąski 3 składa się z dwóch części - jednoprzestrzennej części dziennej, oraz części prywatnej z sypialniami i łazienkami. Do budynku wchodzimy przez obszerny przedsionek do holu, otwierającego się na salon i kuchnię. Pięknie oświetlony salon ma podniesiony sufit, dzięki czemu wydaje się być jeszcze większy.Kuchnia oddzielona jest wizualnie ścianą kominkową z kominkiem będącym centralnym elementem wnętrza. Naprzeciwko narożnego kącika wypoczynkowego znajduje się ściana TV. Z części dziennej korytarzem przechodzimy do czterech pokoi sypialnych, z sypialnią master z własną garderobą. Najmniejszy pokój może pełnić funkcję gabinetu - domowego biura, albo być przerobiony na oddzielną łazienkę z sypialni master i dodatkową garderobę. Z korytarza dla wszystkich pokoi dostępna jest ładna duża łazienka z oddzielnym pomieszczeniem na pralkę, suszarkę i kosze do prania. Z przedsionka mamy dostęp do pomieszczenia gospodarczego kotłowni. Nad przestrzenią parteru do dyspozycji jest duża powierzchnia strychowo-magazynowa.

Koszty budowy projektu domu Wąski 3

Projekt Wąski 3 ma konstrukcję prostą w budowie. Wszystkie prace murarskie i betoniarskie w budynku kończą się na wysokości wieńców nad parterem. Pozostałą część konstrukcji stanowi układ drewnianych wiązarów prefabrykowanych, będących zarówno stropem nad parterem, jak i więźbą dachową. Takie rozwiązanie projektu Wąski 3 znakomicie upraszcza budowę, przyspiesza ją i - przede wszystkim - zmniejsza koszt realizacji budynku. Dom jest energooszczędny - w projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje termiczne, nowoczesne materiały i instalacje. Budynek będzie łatwy i niedrogi w budowie oraz tani w przyszłej eksploatacji.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40. 

Dostosowanie projektu Wąski 3 do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie przez architektów izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu Wąski 3 do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Wąski 3 to doskonała propozycja dla Inwestorów zdecydowanych na budowę nowoczesnego, oryginalnego parterowego domu z funkcjonalnym wnętrzem i minimalistyczną ciekawą bryłą zewnętrzną przyciągającą uwagę sąsiadów. To dobra propozycja dla Inwestorów z trudną działkę z wjazdem od południa. 

Pracownia posiada projekty w odbiciu lustrzanym i domy w wersji wariantowej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt: projekt domu Wąski, projekt domu Wąski 2, projekt domu Wąski 3.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja - Projekt domu Wąski 3
Realizacja - Projekt domu Wąski 3
Realizacja - Projekt domu Wąski 3
Realizacja - Projekt domu Wąski 3
Realizacja - Projekt domu Wąski 3
Realizacja - Projekt domu Wąski 3

Komentarze:

Nasi partnerzy
© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna