• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Wąski 2

6,300 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 040 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
452 068 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
123,72 m2
Min szerokość działki:
17,65 m
Min długość działki:
26,00 m

Projekt domu Wąski 2 jest kolejną wersją projektu z popularnej serii domów „Wąski” z MG Projekt. Jest to projekt przeznaczony jest na działki z wąskim bokiem od strony drogi dojazdowej. Budynek doskonale będzie pasował na parcelę z niekorzystną orientacją względem słońca - z wjazdem od południa.

Zobacz całą serię projektów: Wąski

Rzuty:

Projekt domu Wąski 2 - rzut parteru

Projekt domu Wąski 2 - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Wąski 2 - sytuacja

Projekt domu Wąski 2 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja

Projekt domu Wąski 2 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
762,00 m3
N/D
123,72 m2
N/D
159,00 m2
127,91 m2 + strych
N/D
172,34 m2
159,00 m2
N/D

123,72 m2 wg PN-70/B-02365

127,91 m2 wg PN-ISO 9836:1997

N/D
30 stopni
6,25 m (6,45 m z podmurówką)
2,75 m
10,65 m
18,00 m
17,65 m
26,00 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
2
5
5

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
141 853 zł
206 033 zł
246 035 zł
452 068 zł
91 794 zł
37 630 zł
26 552 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 68,8 kWh/(m2)
Ek 62,4 kWh/(m2 rok)
EUCO 24,1 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Wąski 2 to propozycja pracowni MG Projekt na działki z wąskim bokiem od strony drogi dojazdowej, Budynek doskonale będzie pasował na parcelę z niekorzystną orientacją względem słońca - z wjazdem od południa. Projekt domu Wąski 2 można też postawić bokiem od frontu działki: wówczas staje się regularnym, typowym projektem na działkę z ogródkiem od południa lub zachodu. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 123,72 m2 (kubatura 762 m3) i jest komfortowa propozycja dla 4-5 osobowej rodziny.

Architektura projektu domu Wąski 2

Bryłę budynku zamknięto w prostokątnym rzucie, z wyciętym narożnikiem podcienia wejściowego i przykryto ją dwuspadowym symetrycznym dachem. Architektura domu łączy w sobie prostotę i bezpretensjonalność, z właściwymi proporcjami, konsekwentną kolorystyką podkreślającą jakość i umiar. Minimalistyczna forma osłodzona jest kilkoma finezyjnymi detalami jak kontrastowe kolory ścian, okładziny drewniane elewacji, a przede wszystkim duże przeszklenia okien. Od strony wejścia najistotniejszym elementem jest podcień wejściowy. Od strony ogrodu pierwsze skrzypce grają narożne okna salonu oraz taras w kształcie litery „L" - częściowo zadaszony. Jeżeli budynek jest posadowiony na wąskiej działce z wjazdem od południa, to jednocześnie z tej samej strony znajdują się : wejście z podjazdem dla auta oraz taras z wyjściem na ogród. Te dwie funkcje są zostały w udany sposób wizualnie oddzielone - bez starty dla funkcjonalności wnętrza i wyglądu zewnętrznego budynku.

Wnętrze projektu domu Wąski 2

Wnętrze domu składa się z dwóch części - otwartej jednoprzestrzennej części dziennej oraz części prywatnej z sypialniami i łazienkami. Do budynku wchodzimy przez obszerny przedsionek wprost do holu, otwierającego się na salon i kuchnię. Pięknie doświetlony salon ma podniesiony sufit, dzięki czemu pokój dzienny wydaje się być jeszcze większy. Kuchnia oddzielona jest wizualnie ścianą kominkową z kominkiem będącym centralnym elementem wnętrza. Naprzeciwko narożnego kącika wypoczynkowego znajduje się ściana TV. Z części dziennej korytarzem przechodzimy do czterech pokoi sypialnych, z sypialnią master z własną garderobą. Najmniejszy pokój może pełnić funkcję gabinetu - domowego biura, albo być przerobiony na oddzielną łazienkę z sypialni master i dodatkową garderobę. Z korytarza dla wszystkich pokoi dostępna jest ładna duża łazienka z oddzielnym pomieszczeniem na pralkę, suszarkę i kosze do prania. Z przedsionka mamy dostęp do pomieszczenia gospodarczego kotłowni. Nad przestrzenią parteru do dyspozycji jest duża powierzchnia strychowo -magazynowa.

Koszty budowy projektu Wąski 2

„Wąski 2" ma prostą konstrukcję. Wszystkie prace murarskie i betoniarskie w budynku kończą się na wysokości wieńców nad parterem. Pozostałą część konstrukcji stanowi układ drewnianych wiązarów prefabrykowanych, będących zarówno stropem nad parterem, jak i więźbą dachową. Takie rozwiązanie znakomicie upraszcza budowę, przyspiesza ją i - przede wszystkim - zmniejsza koszt realizacji budynku. Dom jest energooszczędny - w projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje termiczne, nowoczesne materiały i instalacje. Budynek będzie łatwy i niedrogi w budowie oraz tani w przyszłej eksploatacji.

Istnieje moliwość dostowoania projektu Wąski 2 do standardu NF 40. 

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora

W gotowym projekcie domu Wąski 2 można wprowadzać zmiany. Projekt techniczny zawiera dołączany bezpłatnie do dokumentacji dokument "Zgodę na zmiany", dzięki któremu modyfikacje do projektu budynku może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu Wąski 2 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna.

Projekt domu Wąski 2 to doskonała propozycja dla Inwestorów planujących budowę łatwej w realizacji, zgrabnej parterówki, która będzie miała ponadczasowy wygląd i klasę. To dobra propozycja dla Inwestorów mających trudną działkę, na której nie ma możliwości postawienia domu z typowym układem. 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna