130,27 m² wg PN-70/B-02365
134,87 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997
grawitacyjna
ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.
Ep | 68,6 kWh/(m2) | |
Ek | 56,0 kWh/(m2 rok) | |
EUCO | 42,1 kWh/(m2 rok) |
Projekt domu Rumba jest nową wersją projektu należącego do grupy z serii domów wywodzących się z projektu „Party”. Wszystkie razem tworzą kolekcję „roztańczonych” domów. Rumba to dom jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym. Rumba zaplanowana jest dla pięciorga użytkowników. Bryła domu przykryta jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 40 stopni. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 130,27 m2 (kubatura 618 m3). Minimalne wymiary działki na jakiej może być zrealizowany projekt to 21,14 x 19,59 m.
Projekt Rumba architektura
Projekt domu Rumba zaprojektowany został na podobnym do wymienionych domów planie funkcjonalnym, ale jego stylistyka jest oryginalna. Cała bryła budynku wykończona jest jednym materiałem - wszystkie ściany obłożone są płytkami klinkierowymi. Otwory okienne poszerzone dodatkowymi okładzinami z drewna tworzą wycięcia w tej jednolitej ceglanej bryle. Dwuspadowy dach z płaskiej dachówki pozbawiony okapów stanowi zamknięcie kompozycji. Projekt domu Rumba jest nowoczesny, oryginalny i z pewnością będzie się wyróżniał na tle dziesiątków podobnych do siebie domów – dachowców. Co istotne, zastosowane materiały wykończeniowe przywołują na myśl: elegancję, wysoką jakość wykonania, trwałość i długowieczność budynku.
Wnętrze projektu domu Rumba
Na parterze domu zaprojektowano otwartą przestrzeń dzienną, którą tworzy: salon, hol, kuchnia. Największą ozdobą tej części jest kuchnia z wyspą, ścianą w pełnej zabudowie AGD z frontowym oknem sięgającym podłogi. Salon z szeroką ścianą kominkowo-telewizyjną otwiera się dużymi przeszkleniami na otaczający ogród i częściowo zadaszony taras. Pozostałe pomieszczenia parteru to: pokój (gabinet lub dodatkowa sypialnia), łazienka z natryskiem i schowkiem porządkowym pod podestem schodów, spiżarnia między kuchnią a przedsionkiem oraz podwójny garaż i kotłownia. Na poddaszu z kolei mamy trzy sypialnie, w tym: apartament rodziców z łazienką, garderobą i własnym tarasem, oraz dwie sypialnie dzieci z wbudowanymi szafami, osobną łazienką i pralnią. Na w sumie niewielkiej powierzchni domu udało się zaprojektować bardzo komfortowe wnętrze do życia dla 4-6cioosobowej rodziny.
Projekt Rumba koszty budowy
Dzięki prostej konstrukcji i bryle projekt będzie tani w budowie. Zastosowanie nowoczesnej technologii i materiałów o najlepszych parametrach pomoże w obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Zgodnie z obliczeniami kosztorysantów koszt budowy za stan zamknięty surowy wynosi 209 686 zł netto, a całkowite koszty budowy pod klucz to 469 552 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do NF 40. W gotowym projekcie domu Rumba można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „ Zgodę na zmiany”. Rekomendujemy do projektu zamówić dodatkowe pakiety, które wpływają na wygodę użytkowania domu czy energooszczędność.
Projekt domu Rumba to doskonała propozycja dla odważnych Inwestorów, którzy pragną się w mądry sposób wyróżniać.
Konsekwentnie zrealizowany projekt będzie atrakcją wśród okolicznej zabudowy i z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie koło takiej perełki.
Zapraszamy do zapoznania się z całą serią "roztańczonych domów": projekt domu Makarena, projekt domu Bolero, projekt domu Lambada, projekt domu Party, projekt domu Party 2, projekt domu Biba, projekt domu Tango, projekt domu Salsa, projekt domu Rumba, projekt domu Mambo, projekt domu Mambo, projekt domu Fokstrot, projekt domu Samba.
Komentarze: