MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Sielanka

Pow. użytkowa: 118.4 m2   /   Koszt realizacji: 512 945 zł
Projekt domu Sielanka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3290 zł 2632 zł


Projekt domu Sielanka to parterowy wygodny dom jednorodzinnego dla czteroosobowej rodziny, zakomponowany na planie litery „L”, przykrytego łagodnym wielospadowym dachem. Dzięki układowi wejścia i wrót garażowych tworzących wejściowy placyk - dziedziniec, dom można postawić na działce frontem lub bokiem do drogi. Dzięki temu projekt będzie się świetnie nadawał zarówno na działkę z ogrodem z tyłu domu, jak i działkę z ogródkiem z boku, przy mniej korzystnym układzie działki względem słońca. Jednocześnie wejściowo-wjazdowy placyk zapewni komfortowe parkowanie autem przed garażem. Architektura domu utrzymana jest w spokojnej nowoczesnej stylistyce, z ładnymi detalami, dużymi przeszkleniami i grafitowym dachem kryjącym strych – poddasze. Do domu wchodzimy ciekawie zaakcentowanym podcieniem wejściowym do sieni z szatnią, połączoną z garażem i częścią gospodarczą domu. Z sieni przechodzimy do otwartej przestrzeni dziennej połączonego salonu z jadalnią i kuchnią. Salon z pięknymi przeszkleniami otwiera się na częściowo zadaszony taras i ogród. Kuchnia ze spiżarnią otwiera się narożnym oknem na front domu i wejście. W salonie zaprojektowano ścianę kominkowo – telewizyjną, oraz miejsce na narożne meble wypoczynkowe, a także wygodny stół jadalny. Pod zadaszeniem tarasu zmieście się komplet mebli ogrodowych. W części nocnej domu mamy trzy sypialnie z garderobami i szafami wbudowanymi i łazienkę, oraz schody na strych. Strych może być łatwo zaadaptowany na poddasze użytkowe z dodatkowym jednym –dwoma pokojami . „Sielanka” to doskonała propozycja dla Inwestorów planujących budowę niewielkiego ale komfortowego parterowego domu, z zapasem przestrzeni do wykorzystania nad parterem. Dom jest praktyczny, funkcjonalny i energooszczędny. Budynek ma prostą konstrukcję i bez kłopotu da się go wybudować za rozsądne pieniądze. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 765 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 207,60 m2
  • z podcieniami: 221,77 m2
 • Powierzchnia całkowita: 207,60 m2 + strych 41,63 m2
 • Powierzchnia netto: 124,68 m2 + garaż 39,3 m2+ strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 118,40 m2 wg PN-70/B-02365
  • 124,68 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 306,7 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,41 m (6,61 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 15,88 m x 16,83 m
 • Minimalne wymiary działki: 23,52 x 24,83 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - monolityczny betonowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,25 kWh/(m2)
 • EUco - 33,31 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2632 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 169 864,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 252 327,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 260 618,00 zł
Realizacja domu pod klucz 512 945,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Sielanka - plik szczegółowy

Projekt domu Sielanka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Sielanka 8795 Marta D

2019.05.02 0

Witam, Czy istenieje możliwość zmiany geometrii dachu na dwuspadowy bez znaczych zmian w koszcie budowy? Rozkład pomieszczeń bardzo przypadł nam do gustu ale nie jesteśmy fanami wielospadowych dachów. Lub ewentualnie czy można usunąć wykusze, które jeszcze bardziej komplikują kontrukcję dachu? Wg MPZP kalenica musi być prostopadła do drogi a to bardzo ogranicza ilość gotowych projektów.

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Marto, Zmiana dachu na dwuspadowy jest oczywiście możliwa, wykusze też można zlikwidować, ale wymaga to przeprojektowania bryły dachu. Taką zmianę może wprowadzić architekt adaptujący projekt do działki, darmowa zgoda będzie dołączona do projektu, a w celu wyceny takiej zmiany w naszej pracowni, prosimy o bezpośredni kontakt mailowy z pracownią - [email protected] Pozdrawiam serdecznie, MG
Projekt domu Sielanka 8656 Mariusz

2019.01.21 0

Witam, Nawiązując do Państwa odpowiedzi w temacie adaptacji poddasza, jakie zmiany należy wprowadzić aby na poddaszu dało się zrobić pokój + łazienkę? Czy konstrukcja więźby dachowej na to pozwala?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Projekt posiada strop monolityczny nad parterem oraz już wkomponowane schody, do adaptacji poddasza potrzebny jedynie podział przestrzeni na poszczególne pokoje, a w przypadku łazienki poprowadzenie pionów wod-kan. W zależności od rozplanowania przestrzeni można się pokusić o rozmieszczenie dodatkowych okien połaciowych. MG
Projekt domu Sielanka 8487 Rafał D

2018.08.24 0

Mam pytanie czy będzie ten dom dostępny w szkielecie . Jakich kosztów przy budowie mozna sie spodziewać ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Rafale, to jest nasza supernowość, więc na razie w opracowaniu szczegółowym jest wersja w tradycyjnej technologii murowanej, podana na stronie. Jest możliwość dostosowania tego projektu do technologii szkieletowej i to już bez problemu można wprowadzić na etapie adaptacji projektu na działkę, wybierając np jeden z wielu, dostępnych na rynku systemów, gdzie wybrana firma, specjalizująca się w budowie domów szkieletowych, oprócz przygotowania dokumentacji, podaje również koszty budowy. Na chwilę obecną nie przewidujemy gotowego wariantu w szkielecie, a nasza pracownia na zmiany w projekcie wystawia bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Sielanka 8488 MB

2018.08.24 0

Witam jak będzie ogrzewany dom ? Zastanawiamy sie nad piecem na pelety i czy kotłownia jest na to nie za mała ? A i czy w sypialniach można zmienić okna na drzwi tarasowe i tym samym powiększyć taras ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, ogólnie, standardowo w naszych projektach przewidziane jest ogrzewanie na piec gazowy, ale oczywiście można wedle potrzeby zmienić to na piec na paliwo stałe, np: na pelet. Do projektu jest przygotowany gotowy pakiet dla kotłowni na paliwo stałe, zaś sama kotłownia ma optymalną powierzchnię dla tego typu instalacji. Oczywiście taras można powiększyć, jak również w sypialniach okna zmienić na drzwi tarasowe. MG
Projekt domu Sielanka 8486 MagdaS

2018.08.17 0

Czy na strychu jest mozliwe zrobienie pokoi z łazienką. Co oznaczają te powierzchnie w nawiasach i bez nawiasów

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Magdo, w nawiasach podana jest powierzchnia po podłodze, zaś bez nawiasów podajemy powierzchnię użytkową strychu. Można ten dom dostosować tak, by strych przekształcić na poddasze z jednym lub nawet dwoma pokojami oraz niewielką łazienką. MG
Projekt domu Sielanka 8481 Agata

2018.08.16 0

Zainteresował mnie ten projekt, ale nie rozumiem jednej sprawy. Otóż z garazu jest przejście do domu od strony sieni, a dalej widzę chyba schody. Czy tutaj też jest przejście?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agato, tutaj faktycznie są schody na strych z wejściem od strony hallu i jest to zaznaczone linią ciągłą (kilka pierwszych stopni). Linią przerywaną pokazany jest bieg tych schodów powyżej już poziomu parteru i tutaj nie ma żadnego przejścia, tylko pod tymi schodami od strony garażu jest mały schowek. MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 6 opinii.

Podobne projekty


Doskonały
Doskonały 2
Doskonały 2 B
Komfortowy
Komfortowy 2
Komfortowy 3
Rozwojowy
Trzypokoleniowy
Uroczy

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.