170,05 m² wg PN-70/B-02365
179,25 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997
grawitacyjna
ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.
Ep | 66,7 kWh/(m2) | |
Ek | 54,9 kWh/(m2 rok) | |
EUCO | 44,9 kWh/(m2 rok) |
Projekt domu Ofelia to jednorodzinny, parterowy dom z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa wynosi 170,05 m2 (kubatura 906 m3), a wnętrza są tak zaprojektowane, że bez problemu może mieszkać w nim 4-6 osobowa rodzina. Dom Ofelia może być wybudowany na działce o minimalnych wymiarach: 26,87 x 19,51m. Całość budynku zwieńczona jest dachem wielospadowym o kącie nachylenia 40 stopni.
To wzorowy reprezentant stylu dworkowego. Dom o trwałej, tradycyjnej architekturze, który na pewno nie zestarzeje się z biegiem lat. Bezpretensjonalna architektura z zachowaną harmonią, proporcjami i symetrią każdej elewacji, doskonale wkomponuje się w każde otoczenie. Bryła budynku jest reprezentacyjna, ale zachowuje ludzką skalę. Ozdobą domu są drewniane elementy, łukowate okna, przeszklenia, okiennice i wielospadowy dach. Frontową elewację zdobi lukarna z balkonem wsparta na ozdobnych filarach. Do ściany budynku przylega dwustanowiskowy garaż. Jasne, białe elewacje kontrastują z ceglaną dachówką ceramiczną.
Ofelia to nowoczesne, funkcjonalne wnętrze. W projekcie zastosowano podział na część dzienną i nocną. Rozmieszczone są względem kondygnacji. Do wnętrza domu zapraszają drzwi główne w podcieniu wejściowym. Po ich otworzeniu trafiamy do sieni chroniącą dom przed utratą ciepła. Z sieni udajemy się do holu, który łączy kuchnię, jadalnię, pokój dzienny z dodatkowymi pokojami. Z jadalni i kuchni przez dwuskrzydłowe drzwi balkonowe łączymy się z tarasem i ogrodem. Na poddaszu przewidziano trzy wygodne sypialnie z garderobami oraz dużą łazienkę. Nad garażem znajduje się strych, który można wykorzystać jako poddasze. Wygoda i przestrzeń to podstawowe atuty tego projektu. Nic nie jest tutaj na niby – to prawdziwa, mała rezydencja.
Ten dworkowy, nowoczesny dom zaprojektowany jest w nowoczesnej, energooszczędnej technologii. Układ konstrukcji jest klarowny i nie sprawi kłopotu wykonawcy podczas budowy. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów stan surowy zamknięty to wydatek rzędu 282 258 zł netto, a realizacja pod klucz wyniesie 549 393 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40. Materiały i technologie zastosowane w projekcie są energooszczędne. Projekt Ofelia z pewnością przypadnie do gustu Inwestorom, którzy marzą o reprezentacyjnej willi w rozsądnym budżecie.
W gotowym projekcie domu można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.
Do projektu domu Ofelia można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, projekty ogrodzeń czy instalacja fotowoltaiczna
Pracownia MG Projekt posiada również odbicie lustrzane projektu domu Ofelia oraz inne wersje tej popularnej serii.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami: projekt domu Ofelia 2, projekt domu Ofelia 3.
Projekt Ofelia jest protoplastą projektu domu Julka i projektu domu Benedykt 2.
Komentarze: