MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Słoneczny z poddaszem

Pow. użytkowa: 89.78 m2   /   Koszt realizacji: 250 577 zł
Projekt domu Słoneczny z poddaszem - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2200 zł


Projekt domu Słoneczny z poddaszem to wersja Słonecznego z podniesionym dachem. Dzięki temu w projekcie przewidziano strych do adaptacji na poddasze użytkowe. Na parterze oprócz salonu połączonego przestrzennie z holem i kuchnią, trzech sypialni, pomieszczenia gospodarczego, zaprojektowano garaż z kotłownią. Nad parterem zaprojektowano strych, który w drugim etapie budowy domu może zostać wykorzystany jako poddasze z dwiema sypialniami i łazienką. Wówczas w miejsce wyciąganych składanych schodków należy zaplanować w holu schody na poddasze. Architektura budynku: bezpretensjonalna, prosta w wyrazie i oszczędna w detalu. Prosta konstrukcja domku Słoneczny z poddaszem pozwala na ekonomiczną i łatwą budowę. Pracownia posiada wersję projektu w odbiciu lustrzanym.

 

Dane techniczne:
 • Kubatura: 439 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 141,66 m2
 • Powierzchnia całkowita: 141,66 m2 + garaż + strych
 • Powierzchnia netto: 115,67 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 89,78 m2 + strych
 • Powierzchnia dachu: 213,2 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni
 • Wysokość budynku: 6,60 m (6,90 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 17,04 m
 • Długość budynku: 8,34 m
 • Min szerokość działki: 24,04 m
 • Min długość działki: 16,34 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe
 • Ściany - dwuwarstwowe: gazobeton + wełna mineralna lub styropian
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 118,0 kWh/(m2)
 • Ek - 105,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 84,16 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 69,81 kWh/(m2)
 • EUco - 43,43 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)


Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 75 444,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 114 787,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 135 790,00 zł
Realizacja domu pod klucz 250 577,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VAT

Oblicz ratę swojego kredytu


Aby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Słoneczny z poddaszem - plik szczegółowy

Projekt domu Słoneczny z poddaszem - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt Słoneczny z poddaszem 4993 Darek
2014.01.12 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. Pytanie w zasadzie kieruje do pracowni MG Projekt. Czy jest możliwość wybudowania tego domku w takiej formie jak "Słoneczny z poddaszem" czyli z dachem 35' ale bez typowego poddasza użytkowego a jedynie z funkcjonalnym strychem by móc tam przechowywać różne rzeczy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Darku. Oczywiście jest taka możliwość i nie ma wymogu, że poddasze musi być mieszkalne. Można zrobić po prostu strych gospodarczy według uznania i potrzeb. MG :)
Projekt Słoneczny z poddaszem 4371 Anna Sierhej
2013.08.30 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam wybudowaliśmy ten dom, podnieśliśmy go o cztery kamienie i mamy całkowicie użyteczne pięterko niewielkim kosztem. Jesteśmy zadowoleni miejsca jest w nim dużo co najważniejsze, dzieci mają swoje pokoje a i otwarta przestrzeń jest ogromna. Koszty przy tak prostym projekcie nie są wygórowane .

Projekt Słoneczny z poddaszem 3261 Ola
2012.10.22 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Idealny projekt, pod warunkiem że będzie posiadał piwnicę! Może być pod częścią budynku! MG Może zrobi taka poprawkę ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Olu . Takie zmiany za dopłatą może Pani zamówić w naszej pracowni ( informacje szczegółowe podajemy drogą mailową - nasz kontakt: mgprojekt@mgprojekt.com.pl , lub telefonicznie ). Można też zlecić takie zmiany , projektantowi adaptacji na działkę. MG :)
Projekt Słoneczny z poddaszem 2544 Bartosz Marlena
2012.03.28 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Warunki, jakie musiał spełniać nasz przyszły dom były następujące: pow. użyt. max 100 m2, parterówka z poddaszem, garaż w bryle domu, z zewnątrz prosty, bez wykuszy, 4 ewentualnie 3 sypialnie, kuchnia ze spiżarnią, widok z kuchni na wejście, dwie łazienki. Sugerując się wytycznymi wybraliśmy „Słonecznego z poddaszem” z biura MG Projekt.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2550 Iguśka
2012.03.27 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Słoneczny z poddaszem spełnia wytyczne co do ilości pokoi i wielkości , a także układu funkcjonalnego, oczywiście jest to tylko niezbędne minimum.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2553 Radziszewska Patrycja
2012.03.26 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, chcę zakupić projekt domu słoneczny z garażem - odb. lustrzane (garaż prawa strona). Zastanawiam się czy ktoś z Was posiada kosztorys inwestorski tego domu. Chciałabym się zorientować w kosztach budowy. Z góry dziękuję za informację!

Projekt Słoneczny z poddaszem 2545 Marta_D
2012.03.24 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Nasze wymagania i oczekiwania w stosunku do projektu przyszłego domu były takie, że dom musi być parterowy z poddaszem i bez piwnicy. Szukaliśmy po stronach różnych pracowni, ale w końcu wybralismy ten, który nam się podobał jest to słoneczny z poddaszem w odbiciu lustrzanym. Projekt odpowiada naszym wymaganiom pod każdym względem. Wybór nie należy do łatwych decyzji, w końcu jaki projekt wybierzemy to w takim domu bedziemy mieszkać, dlatego w tym przypadku nie można podejmować pochopnych decyzji. Pozdrawiam, Marta

Projekt Słoneczny z poddaszem 2551 G_Kondzio
2012.03.24 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Macie słuszną racę, że podejmując decyzję budowy domu, trzeba być w 100% pewnym, że wybrany przez nas dom przede wszystkim spełnia warunki zagospodarowania terenu, a po drugie odpowiada naszym wymaganiom. Gratuluję wyboru i powodzenia w budowie.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2552 Bargieł Basia
2012.03.23 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

My najpierw zaczęliśmy od projektu, a dopiero potem udało nam się "dokupić" działkę. Dom miał mieć w miarę prostą bryłę i dach, koniecznie domek parterowy z poddaszem. Chcieliśmy częściowo podpiwniczony, ale o taki teraz trudno z gotowych. W końcu adaptowaliśmy i mamy niedużą piwnicę.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2548 Goshia Ciemińska
2012.03.17 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Wciąż na etapie wybierania :( Co biorę pod uwagę? Dla mnie dom powinien mieć: garaż; przynajmniej częściowo zadaszony taras; 3 sypialnie + pokój dzienny (kominek); spiżarnię przy kuchni (widok z kuchni na podjazd); pomieszczenie gospodarcze; dużą łazienkę i najlepiej osobno wc. Niby proste założenia, a jednak ciężko znaleźć projekt, który spełniałby wszystkie wytyczne (metraż, wygoda, funkcjonalność). I niestety nadal nie mam pewności czy to powinna być parterówka czy z poddaszem. Mam kilka faworytów, ale wciąż decyzja ostateczna nie jest podjęta :(

Projekt Słoneczny z poddaszem 2546 Michał_P
2012.03.08 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Świetny domek, my już się zdecydowaliśmy, chociaż muszę się przyznać, że około miesiąca przymierzałem się do zamówienia. W końcu dojrzałem do decyzji, nic innego równie pięknego nie znalazłem i poszło :) Zależało mi na domu parterowym z poddaszem użytkowym, w którym poddasze będzie można wykończyć w późniejszym etapie. Niestety finansowo nie wyrobimy się na wykończenie całości domu.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2547 Ada_M38
2012.03.04 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Najpierw były szaleństwa pt. co nam się najbardziej podoba, potem założenia i ograniczenia, a po mocnej selekcji został nam jeden projekt z pracowni MG „Słoneczny z garażem”. Od podjętej decyzji minęły już trzy miesiące i nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru.

Projekt Słoneczny z poddaszem 2549 AnciaK
2012.02.15 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Kryteria były takie: duży salon z kominkiem, bo lubimy życie towarzyskie, garaż połączony z domem i odpowiednia komunikacja: czyli pomieszczenie gospodarcze obok kuchni. Przeanalizowaliśmy nasze wybory i wybraliśmy słoneczny z garażem. W sumie zajęło nam to 3 wieczory :)

Projekt Słoneczny z poddaszem 727 buź_ka
2012.02.14 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Od początku zakładałam, że mój dom będzie niewielki z poddaszem użytkowym, na rzucie prostokąta, z prostym dwuspadowym dachem. „SŁONECZNY Z PODDASZEM” to było to. Mamy nadzieję, że będzie również tani i prosty w budowie. Na wiosnę prawdopodobnie rozpocznę budowę i dopiero wtedy będe mogla podzielić się doświadczeniem.

Projekt Słoneczny z poddaszem 728 Condzio Konrad
2012.02.14 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Byłem zainteresowany tylko domem bardzo prostym, funkcjonalnym i tanim w budowie. Szukałem prawie pół roku i udało się znaleźliśc projekt, który zaakceptowalem od razu, mowa o słonecznym z poddaszem, odbicie lustrzane.

15

Podobne projekty


Anatol
Bursztyn
Cypisek 3
Cypisek 4
Czaruś
Cztery kąty 2
Dominik 2
Fraszka
Fraszka 2
Jak marzenie z garażem
Luna
Miluś
Nektarynka
Niezapominajka z garażem
Perełka 2
Promyk
Radosny z garażem
Słoneczny
Słoneczny z garażem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.