• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Moderna 2

15,920 zł 12,736 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12 736 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
1 843 164 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
381,98 m2
Min szerokość działki:
34,47 m
Min długość działki:
21,68 m

Projekt domu Willa Moderna 2 to elegancka miejska willa dedykowana na płytką działkę z ogrodem z boku domu, z niekorzystnym ustawieniem parceli względem słońca – z wjazdem od strony południowej lub wschodniej.

Zobacz całą serię projektów: Willa Moderna

Rzuty:

Willa moderna 2 - rzut parteru

Willa moderna 2 - rzut parteru

Willa moderna 2 - rzut piętra

Willa moderna 2 - rzut piętra

Sytuacja:

Willa moderna 2 - sytuacja

Willa moderna 2 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Willa moderna 2 - elewacja frontowa

Willa moderna 2 - elewacja frontowa

Willa moderna 2 - elewacja tylna

Willa moderna 2 - elewacja tylna

Willa moderna 2 - elewacja boczna

Willa moderna 2 - elewacja boczna

Willa moderna 2 - elewacja boczna

Willa moderna 2 - elewacja boczna
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
2090,00 m3
49,98 m2
381,98 m2
N/D
311,91 m2
395,98 m2 + garaż 49,98 m2
N/D
360,79 m2
552,19 m2
N/D

381,98 m² wg PN-70/B-02365

395,48 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997

dach płaski
dach płaski
7,48 m (7,63 z podmurówką)
3,25 i 2,95 m
26,47 m
14,68 m
34,47 m
21,68 m
jednorodzinny
piętrowy
nie
dwustanowiskowy
płaski
murowany
nowoczesny, rezydencja, z płaskim dachem
N/D
4
7
7

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty płyta fundamentowa
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk/okładzina
  • Strop monolityczny betonowy nad parterem i piętrem
  • Elewacje płyta z piaskowca, tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu papa + warstwa dociskowa z kruszywa
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
636 813 zł
1 097 726 zł
745 438 zł
1 843 164 zł
141 225 zł
205 353 zł
255 559 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 66,9  kWh/(m2)
Ek 60,5  kWh/(m2 rok)
EUCO 25,9  kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Willa Moderna 2 to elegancka miejska willa z przeznaczeniem na płytką działkę z ogrodem z boku domu, Powierzchnia użytkowa willi to prawie 380 m2 (kubatura 2090 m3). Pracownia poleca ten projekt na działkę z niekorzystnym ustawieniem parceli względem słońca: z wjazdem do budynku od strony południowej lub wschodniej (w przypadku odbicia lustrzanego projektu - zachodniej). Projekt Willa Moderna 2 to dwukondygnacyjny jednopiętrowy dom przykryty płaskim dachem. W domu może swobodnie mieszkać 7 osobowa rodzina. Projekt można zrealizować na działce o minimalnej wielkości: 34,47 x 21,68 m

Architektura domu Willa Moderna 2

W osi wejściowej do domu zaprojektowano pionową dominantę w postaci podwieszonego wykusza, która akcentuje drzwi wejściowe. Architektura budynku Willa Moderna 2 utrzymana jest w modernistycznym stylu przywołującym wspomnienie miejskich rezydencji z lat 30. dwudziestego wieku. W projekcie domu Willa Moderna 2 zastosowano ciekawe detale i wykorzystano nowoczesne, dobrej jakości materiały wykończeniowe. Elewacje Willi Moderna 2 podzielono na poziome pasy przeplecione rytmicznym układem dużych okien. Dodatkowym akcentem fasady budynku są gzymsy pod oknami piętra oraz gzymsy okapowe dachu. Całość sylwetki domu Willa Moderna 2 jest spójna, lekka i elegancka. Wejście Willi Moderna 2 zaakcentowano wiszącym nad drzwiami pionowym wykuszem wykończonym płytami z piaskowca. Od strony elewacji bocznej (ogrodowej) zaprojektowano prostopadłościenną bryłę dwukondygnacyjnego salonu z dużym, narożnym przeszkleniem otwierającym salon na ogród i taras. Elementy domu takie jak: wiata przed garażem połączona z podcieniem wejściowym, taras z sypialni master nad częścią garażową czy oryginalne zadaszenie urozmaicają architekturę zewnętrzną Willi Moderna 2.Bryła willi składa się z kilku przenikających się wzajemnie brył części głównej domu i dobudowanych po bokach części garażowej i dwukondygnacyjnego salonu.

Willa Moderna 2 wnętrze

Wnętrze rezydencji Willa Moderna 2 zaprojektowano z podziałem jednoprzestrzenną część dzienną na parterze i sypialnie na piętrze. Do Willi Moderna 2 wchodzimy przez okazałe drzwi z szerokimi bocznymi naświetlami do bardzo obszernego 10-metrowego przedsionka. Obok do dyspozycji domowników jest duża szatnia i przejście do części garażowo-gospodarczej  Z przedsionka projektu Willa Moderna 2 szerokim przejściem przechodzimy do holu domostwa, w którym centralne miejsce zajmują komfortowe, efektowne schody z szeroką pustką w środku zabiegu schodów. Z holu projektu Willa Moderna 2 przenosimy się do jeszcze ciekawszego wnętrza salonu, którego duży fragment ma wysokość dwóch kondygnacji i piękne przeszklenie otwierające wnętrze na otaczający dom Willa Moderna 2 ogródW projekcie domu Willa Moderna 2 od frontu zaprojektowano wygodną kuchnię z wyspą, ładną spiżarnię oraz jadalnię. W pokoju dziennym znajdziemy ścianę rozrywkowo – telewizyjną, w której bez problemu zainstalujemy dowolnej wielkości telewizor lub ekran. Od strony holu wkomponowano we wnętrze budynku minimalistyczny trójstronny kominek, widoczny z wielu miejsc domu. Za schodami projektu Willa Moderna 2 przewidziano dodatkowy przestronny gabinet - biuro domowe. Na piętrze budynku Willa Moderna 2 zaprojektowano pokoje sypialne z łazienkami oraz oddzieloną akustycznie antresolę – bibliotekę nad pustką salonu, stanowiąca jego przedłużenie i dopełnienie. Od frontu mamy dwie duże sypialnie dziecięce z łazienką. Za schodami zaprojektowano sypialnię gościnną z własną łazienką. Praktyczną propozycją jest pralnia z własnym balkonem. To pomieszczenie jest na tyle duże, że może pełnić rolę pomieszczenia gospodarczo – pomocniczego. Nad częścią garażową projektu Willa Moderna 2 mieści się oddzielny, luksusowy apartament. W tej części mieszkania zaplanowana jest duża sypialnia, garderobę oraz łazienkę. Apartament łączy się z dużym tarasem na dachu.

Koszty budowy domu Moderna 2

Projekt domu Willa Moderna 2 to propozycja dla Klientów dysponujących środkami i wizją posiadania prawdziwej, miejskiej willi. Projekt Willa Moderna 2 jest budynkiem dla osób planujących budowę dużego, wygodnego domu, gotowych zainwestować w komfortową oprawę swojego domostwa do codziennego życia. W projekcie Willa Moderna 2 zastosowano nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologicznie, czyniące budynek energooszczędnym i łatwym w przyszłej eksploatacji.Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany” dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu Willa Moderna 2 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to np.: projekty ogrodzeń, tablica budowy, pakiet ogrzewanie podłogowe, pakiet instalacja solarna.

Projekt Willa Moderna 2 można zamówić również w wersji odbicia lustrzanego z garażem po lewej stronie.

Zapraszamy także do zapoznania się z projektem Willa Moderna 1.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna