• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Moderna

15,240 zł 12,192 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 11 430 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
1 637 679 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
381,98 m2
Min szerokość działki:
34,47 m
Min długość działki:
21,48 m

Projekt domu Willa Moderna to reprezentacyjna willa miejska przeznaczona na płytką działkę z ogrodem z boku domu, pasująca na parcelę z niekorzystną orientacją działki względem stron świata i nasłonecznienia.

Zobacz całą serię projektów: Willa Moderna

Rzuty:

Willa moderna - rzut parteru

Willa moderna - rzut parteru

Willa moderna - rzut piętra

Willa moderna - rzut piętra

Sytuacja:

Willa moderna - sytuacja

Willa moderna - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Willa moderna - elewacja frontowa

Willa moderna - elewacja frontowa

Willa moderna - elewacja tylna

Willa moderna - elewacja tylna

Willa moderna - elewacja boczna

Willa moderna - elewacja boczna

Willa moderna - elewacja boczna

Willa moderna - elewacja boczna
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
2090,00 m3
49,98 m2
381,98 m2
N/D
311,91 m2
395,98 m2 + garaż 49,98 m2
N/D
360,79 m2
552,19 m2
N/D

381,98 m² wg PN-70/B-02365

395,48 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997

dach płaski
dach płaski
7,40 m (7,55 z podmurówką)
3,25 i 2,95 m
26,47 m
14,48 m
34,47 m
21,48 m
jednorodzinny
piętrowy
nie
dwustanowiskowy
płaski
murowany
nowoczesny, rezydencja, z płaskim dachem
N/D
4
7
7
N/D
N/D
Materiały:
  • Fundamenty płyta fundamentowa
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk/okładzina
  • Strop monolityczny betonowy nad parterem i piętrem
  • Elewacje płyta z piaskowca, tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu papa + warstwa dociskowa z kruszywa
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
645 778 zł
904 646 zł
733 034 zł
1 637 679 zł
146 221 zł
NaN zł
258 869 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 65,6  kWh/(m2)
Ek 60,1  kWh/(m2 rok)
EUCO 32,5  kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Willa moderna to reprezentacyjna willa miejska przeznaczona na płytką działkę z ogrodem z boku domu, pasująca na parcelę z niekorzystną orientacją działki względem stron świata i nasłonecznienia. Dom Willa Moderna ma jednopiętrową dwukondygnacyjną bryłę z płaskim dachem i składa się z kilku mniejszych brył przenikających się wzajemnie.

Projekt domu Willa Moderna architektura

Architektura budynku Willa Moderna utrzymana jest w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem ciekawych materiałów wykończeniowych i nowych technologii. Wygląd zewnętrzny projektu Willa Moderna określają elewacje podzielone na pasy ścian z dużymi regularnymi przeszkleniami, oraz kontrastujące pasy stropów oddzielających piętra. W projekcie domu Willa Moderna wejście zaakcentowane jest wiszącym nad drzwiami pionowym wykuszem z narożnym oknem. Drugim elementem przerywającym poziomy rytm fasady w projekcie Willa Moderna jest prostopadłościenna bryła dwukondygnacyjnego salonu, z dużym narożnym przeszkleniem otwierającym salon na ogród i taras. Dodatkowymi elementami urozmaicającymi wygląd zewnętrzny domu Willa Moderna są praktyczny podcień - wiata przed garażem, taras nad częścią garażową dostępny szerokim przeszkleniem z apartamentu master, czy ciekawe zadaszenie tarasu, nie zasłaniające szklanej elewacji pokoju dziennego.

Projekt domu Willa Moderna wnętrze

Wnętrze rezydencji Willa Moderna zaprojektowano z podziałem na maksymalnie otwartą część dzienną parteru i pokoje na piętrze. W projekcie willa moderna do budynku wchodzimy przez bardzo duży, niemal 10-metrowy przedsionek, do holu domu. Obok do dyspozycji jest duża szatnia i przejście do części garażowo-gospodarczej. W holu budynku centralne miejsce zajmują monumentalne reprezentacyjne schody z szeroką pustką w środku zabiegu schodów. Z holu przechodzimy do jeszcze bardziej spektakularnego wnętrza pokoju dziennego, którego większa część ma wysokość dwóch kondygnacji i piękne przeszklenie otwierające wnętrze na światło i ogród. W projekcie domu Willa Moderna od strony elewacji frontowej zaprojektowano kuchnię z wyspą i bardzo ładną spiżarnią – magazynem, oraz jadalnię. Pokój dzienny, poza narożnym wielkim oknem ma też ścianę rozrywkowo -telewizyjną, oraz piękny minimalistyczny trójstronny kominek, ozdabiający wnętrze i widoczny z wielu miejsc domu Willa Moderna. Za schodami przechodzimy do dodatkowego przestronnego gabinetu / biura domowego. Piętro stanowią głównie pokoje sypialne, oraz oddzielona antresola – biblioteka nad pustką salonu, stanowiąca jego przedłużenie i dopełnienie. Od frontu mamy dwie duże sypialnie dziecięce z łazienką, za schodami dodatkową sypialnię gościnną z własną łazienką, oraz pralnię-suszarnię z własnym balkonem, która jest na tyle duża aby pełnić również rolę pomieszczenia gospodarczo-pomocniczego na piętrze. Nad częścią garażową domu Willa Moderna mamy oddzielny bardzo luksusowy apartament master, z dużą sypialnią, podwójną garderobą Pani i Pana domu, oraz piękną łazienką. Apartament w projekcie Willa Moderna łączy się z bardzo ładnym tarasem na dachu.

Istnieje możliwość dostosowania projektu domu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Projekt domu Willa Moderna jest propozycją dla osób planujących budowę dużego wygodnego domu, mających doświadczenia z mniejszymi wnętrzami i stawiających przy kolejnej inwestycji na nieudawany komfort i wygodę. Ten dom zaprojektowaliśmy dla osób wiedzących czego chcą, zdających sobie sprawę, że luksus kosztuje, ale jest nie do przecenienia. W projekcie Willa Moderna zastosowano nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologicznie. Dom Willa Moderna jest bardzo dobrze izolowany. Zastosowano w nim energooszczędne rozwiązania instalacyjne. Projekt rezydencji Willa Moderna można zamówić w odbiciu lustrzanym, dostępne są też inne wersje domu: Willa Moderna 2.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna