MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Willa Floryda 3

Pow. użytkowa: 235.54 m2   /   Koszt realizacji: 675 797 zł
Projekt domu Willa Floryda 3 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5990 zł 4792 zł


Projekt domu Willa Floryda 3 jest naszą kolejną propozycją projektu z serii „Willa Floryda”. Dom estetycznie i architektonicznie nawiązuje do serii „Floryd”, natomiast układ funkcjonalny i wygląd są zupełnie inne. Budynek jest piętrowy, z dwukondygnacyjnym rdzeniem obudowanym parterowymi częściami od frontu i z tyłu. Dzięki temu bryła jest bardzo urozmaicona i wygląda lekko. Dom łączy w sobie zalety budynku piętrowego i parterowego, będącego blisko ogrodu i w ludzkiej skali. Elewacje podzielono na poziome pasy: ciemne pasy w grubości kondygnacji i okien, oraz kontrastujące białe pasy w grubości stropów. Jasne części elewacji wystają do przodu, natomiast ciemniejsze fragmenty ścian chowają się, dzięki czemu bryła jest ciekawsza i bardziej rozrzeźbiona. Wejście do domu zaakcentowane jest pięknym podcieniem, oraz masywną ścianą wykończoną kamieniem, lub betonem architektonicznym. Narożne okno kuchni i przeszklenia piętra dodają frontowi domu lekkości i transparentności. W prawdziwy sposób dom otwiera swoje wnętrze od strony ogrodu. Narożne przeszklenia salonu i sypialni u góry łączą wnętrze z ogrodem. Jednocześnie podcień i pergola oparta na wystającym słupie i podciągu tworzą wewnętrzną przestrzeń tarasową - swoiste patio chroniące prywatność mieszkańców. Nowoczesna sylwetka domu z pewnością wyróżni tą piękną rezydencję z otaczającej nudnej zabudowy. Parter domu zaprojektowano na planie zbliżonym do kwadratu. Do budynku wchodzimy przez obszerny przedsionek z szatnią, połączony z garażem z jednej strony i spiżarnią i kuchnią z drugiej. W ten sposób zarówno wejście do domu piechotą, jak i przyjazd autem jest wygodny i prowadzi nas w to samo miejsce. Z przedsionka przedostajemy się do holu, z reprezentacyjnymi schodami po prawej i otwartą dużą przestrzenią dzienną po lewej stronie. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia z wyspą łączą się we wspólną niemal 90ciometrową powierzchnię. Salon otwiera się na narożny taras w kształcie litery „L”. Na parterze mamy jeszcze dodatkową przestrzeń - dwa pokoje o dowolnym przeznaczeniu - rzadkość w piętrowych domach. Mogą to być sypialnie, lub pokoje do pracy czy rekreacji. Albo może to być wydzielone dodatkowe mieszkanko dla seniorów, lub gosposi. Przestrzeń do dowolnej aranżacji. Z domu i z garażu dostajemy się też do dużego pomieszczenia gospodarczego- kotłowni. Piętro domu to trzy sypialnie: apartament rodziców z własnymi garderobami i łazienką, oraz sypialnie dzieci z szafami wbudowanymi i łazienką dostępną z holu. Na piętrze mamy też pralnię. Hol piętra połączony jest z parterem otworem schodów, oraz niewielką dziurą w stropie. Dom jest nowoczesny, luksusowy i komfortowy. Oczywiście Willa Floryda 3 jest budynkiem energooszczędnym - dzięki zastosowanym materiałom i instalacjom. Zapraszamy!

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1243 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 237,02 m2
  • z podcieniami: 287,66 m2
 • Powierzchnia całkowita: 367,25 m2
 • Powierzchnia netto: 249,27 m2 + garaż 39,37 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 235,54 m2 wg PN-70/B-02365
  • 249,27 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 149,57 m2 + dach płaski i taras 104,92 m2
 • Nachylenie dachu: 35 stopni + płaski dach
 • Wysokość budynku: 8,59 m (8,79 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 17,17 m x 19,53 m
 • Minimalne wymiary działki: 23,17 x 27,53 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,90 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - monolityczny żelbetowy nad parterem i piętrem
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - blacha na rąbek

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 77,20 kWh/(m2)
 • EUco - 34,64 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 4792 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 266 542,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 361 287,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 314 510,00 zł
Realizacja domu pod klucz 675 797,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Willa Floryda 3 - plik szczegółowy

Projekt domu Willa Floryda 3 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt Willa Floryda 3 8653 Przemysław

2019.01.19 0

Grupa Floryda 1 ,2 ,3 ,4 https://www.facebook.com/groups/2102623033392683/

Projekt Willa Floryda 3 8454 Przemek Golucki

2018.07.21 0

Zapraszam na bloga forum "Florydy" grupa otwarta. Zapraszam do dolączenia do grupy. https://www.facebook.com/groups/2102623033392683/permalink/2102628150058838/ DODAM budujemy Florydy. Specjalizujemy się budowie domów / Domy z widokiem. Oraz Florydy i inne projekty z katalogu MG Projekt.. Budujemy z własnych materiałów. Pełna obsługa wraz z doborem działki geodezją kierownikiem konstruktorem. Zapraszam do kontaktu Www.Wybudujdom.com [email protected] 512 868 855

Projekt Willa Floryda 3 8443 Michał

2018.07.11 3

Niestety system dodawania komentarzy na stronie MG Projekt nie daje możliwości wysłania maila z informacją, że ktoś zadał pytanie do mojego komentarza, itd. Inaczej, dopóki nie wejdę na tą stronę i nie sprawdzę nie widzę, ze pojawiły się jakieś pytania. Dziś jestem i odpisuję. Kontakt do mnie podaję maila [email protected] Jeśli komuś zależy żeby porozmawiać telefonicznie proszę podać nr w mailu - oddzwonię. Budowa jest realizowana w okolicach Bydgoszczy. W tym tygodniu powinna zostać wylana płyta fundamentowa.

Projekt Willa Floryda 3 8440 Artur Łukomski

2018.07.06 1

witam Pana serdecznie tak się składa ze również kupiłem ten projekt. Czy jest szansa abyśmy porozmawiali ze sobą telefonicznie? Czy może Pan mi podać do siebie numer kontaktowy? Czy może woli Pan kontakt do mnie? pozdrawiam Artur

Projekt Willa Floryda 3 8439 Anita

2018.07.05 0

Witam nam również podoba się ten projekt jednak mamy kilka wątpliwości. Niestety również nie natknęliśmy się na żadną realizację tego projektu. Chętnie wysłucham dobrych rad osoby, która jest już na etapie budowy

Projekt Willa Floryda 3 8434 Maciej Kwiecien

2018.07.03 1

Panie Michale, Przymierzamy się do tego projektu. Bedziemy zobowiazani za kazde informacje dotyczace pozwolen/budowy i samego domu. Prosimy o kontakt [email protected] Gdzie Państwo budują?

Projekt Willa Floryda 3 8399 Michał

2018.05.30 42

Witam Pierwszy projekt z linii Floryda pojawił się w 2015 roku. Aż ciężko uwierzyć, że nikt nie zabrał się za budowę, w każdym razie w komentarzach tego nie widać. Willa Floryda podobała nam się od początku, ale skala inwestycji była zbyt duża do ogarnięcia, więc kiedy pojawiła się Floryda 3 (najmniejsza z nich) podjęliśmy decyzję o zakupie projektu. Po małej adaptacji i batalii z pozwoleniem jesteśmy na etapie startu budowy, która ma rozpocząć się w pierwszym tygodniu czerwca 2018. Jeśli pokaże się zainteresowanie podzielę się doświadczeniami w przyszłości.

Ocena 4.9/5 na podstawie 7 opinii.

Podobne projekty


Oceanic
Rezydencja Floryda
Rezydencja Floryda 2
Rezydencja Leśna
Rezydencja z widokiem
Willa Floryda
Willa Floryda 2
Willa Floryda 4
Willa z basenem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.