• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (15)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Floryda 3

11,500 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9 200 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
939 727 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
235,54 m2
Min szerokość działki:
23,17 m
Min długość działki:
28,13 m
Projekt domu Willa Floryda 3 jest naszą kolejną propozycją projektu z serii „Willa Floryda”. Dom estetycznie i architektonicznie nawiązuje do serii „Floryd”, natomiast układ funkcjonalny i wygląd są zupełnie inne. Budynek jest piętrowy, z dwukondygnacyjnym rdzeniem obudowanym parterowymi częściami od frontu i z tyłu.

Zobacz całą serię projektów: Willa Floryda

Rzuty:

Willa Floryda 3 - rzut parteru

Willa Floryda 3 - rzut parteru

Willa Floryda 3 - rzut piętra

Willa Floryda 3 - rzut piętra

Sytuacja:

Willa Floryda 3 - sytuacja

Willa Floryda 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje

Willa Floryda 3 - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1243,00 m3
39,37 m2
235,54 m2
N/D
237,02 m2
249,27 m2 + garaż 39,37 m2
N/D
287,66 m2
367,25 m2
N/D

235,54 m² wg PN-70/B-02365

249,27 m² + garaż wg PN-ISO 9836:1997

149,57 m2
35 stopni + płaski dach
8,59 m (8,79 z podmurówką)
2,90
17,17 m
19,53 m
23,17 m
28,13 m
jednorodzinny
piętrowy
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
miejski, nowoczesny
N/D
3
6
5

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny żelbetowy nad parterem i piętrem
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy na styropianie
  • Pokrycie dachu blacha na rąbek
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
410 530 zł
551 840 zł
387 888 zł
939 727 zł
125 079 zł
84 035 zł
57 275 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 65,1 kWh/(m2)
Ek 59,0 kWh/(m2 rok)
EUCO 31,3 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Willa Floryda 3 jest naszą kolejną propozycją projektu z serii nowoczesnych rezydencji Willa Floryda, Dom estetycznie i architektonicznie nawiązuje do serii "Floryd". Całkowicie odbiega od nich układem funkcjonalnym oraz wyglądem. Budynek jest piętrowy o powierzchni użytkowej 235,54 m2 (kubatura 1243 m3). Projekt domu Willa Floryda 3 można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach 23,17 x 28,13 m.

Willa Floryda 3 bryła

Budynek jest piętrowy z dwukondygnacyjnym rdzeniem obudowanym parterowymi częściami od frontu i z tyłu. Dzięki temu bryła jest bardzo urozmaicona i wygląda lekko. Rezydencja Willa Floryda 3 łączy w sobie zalety budynku piętrowego i parterowego. Dodatkowym atutem jest bliskość ogrodu. Elewację willi podzielono na poziome pasy: ciemne pasy w grubości kondygnacji i okien oraz kontrastujące białe pasy w grubości stropów. Jasne części elewacji wystają do przodu, natomiast ciemniejsze fragmenty ścian chowają się. Dzięki tym zabiegom bryła jest atrakcyjna i bardziej rozrzeźbiona.

Wejście do domu Willa Floryda 3 zaakcentowane jest pięknym podcieniem oraz masywną ścianą wykończoną kamieniem lub betonem architektonicznym. Narożne okno kuchni i przeszklenia piętra dodają frontowi domu lekkości i transparentności. W prawdziwy sposób dom otwiera swoje wnętrze od strony ogrodu. Narożne przeszklenia salonu i sypialni u góry łączą wnętrze z ogrodem. Jednocześnie podcień i pergola oparta na wystającym słupie i podciągu tworzą wewnętrzną przestrzeń tarasową - swoiste patio chroniące prywatność mieszkańców. Nowoczesna sylwetka domu z pewnością wyróżni tę piękną rezydencję z otaczającej nudnej zabudowy.

Willa Floryda 3 wnętrza

Parter domu Willa Floryda 3 zaprojektowano na planie zbliżonym do kwadratu. Do budynku wchodzimy przez obszerny przedsionek w którym przewidziane jest miejsce na szatnię. Przedsionek jest połączony z garażem z jednej strony, a spiżarnią i kuchnią z drugiej. W ten sposób zarówno wejście do domu pieszo jak i przyjazd autem jest wygodny i prowadzi nas w to samo miejsce. Z przedsionka przedostajemy się do holu z reprezentacyjnymi schodami po prawej i otwartą dużą przestrzenią dzienną po lewej stronie.

Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia z wyspą łączą się we wspólną niemal dziewięćdziesięciometrową powierzchnię. Salon otwiera się na narożny taras w kształcie litery "L". Na parterze mamy jeszcze dodatkową przestrzeń - dwa pokoje o dowolnym przeznaczeniu. Takie rozwiązania są rzadkością w piętrowych domach. Mogą to być sypialnie lub pokoje do pracy czy rekreacji. Można zdecydować się również na wydzielenie dodatkowego mieszkania dla seniora, gosposi czy gości.

Z domu Willa Floryda 3 i z garażu dostajemy się też do dużego pomieszczenia gospodarczego - kotłowni. Piętro domu to trzy sypialnie: apartament rodziców z własnymi garderobami i łazienką oraz sypialnie dzieci z szafami wbudowanymi i łazienką dostępną z holu. Na piętrze mamy też pralnię. Hol piętra połączony jest z parterem otworem schodów oraz niewielką dziurą w stropie. 

Koszt budowy domu Willa Floryda 3

Gotowy projekt rezydencji Willa Floryda 2 uwzględnia energooszczędne rozwiązania i zastosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu wynosi 402 451 zł za stan surowy zamknięty oraz 726 102 zł netto za realizację pod klucz.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, gdyż pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”. Dzięki temu ułatwieniu każdy projektant z uprawnieniami może wprowadzić modyfikację. Rekomendujemy zamówienie dodatkowych pakietów rysunków, które znacząco wpłyną na rozszerzenie funkcjonalności domu i komfort użytkowania.

Projekt domu Willa Floryda 3 jest nowoczesny, luksusowy i komfortowy. Oczywiście projekt Willa Floryda 3 jest budynkiem energooszczędnym - dzięki zastosowanym materiałom i instalacjom. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą pracowni MG Projekt: Willa Floryda 2Willa FlorydaWilla Floryda 4Rezydencja FlorydaRezydencja Floryda 2. Projekty dostępne są również w odbiciu lustrzanym. 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Willa Floryda 3
Realizacja domu Willa Floryda 3
Realizacja domu Willa Floryda 3
Realizacja domu Willa Floryda 3
Realizacja domu Willa Floryda 3
Realizacja domu Willa Floryda 3

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna