MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Rezydencja Floryda 2

Pow. użytkowa: 589.95 m2   /   Koszt realizacji: 1 468 430 zł
Projekt domu Rezydencja Floryda 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 11950 zł 9560 zł


Projekt domu Rezydencja Floryda 2 to kolejny luksusowy dom z serii: Willa i Rezydencja Floryda. Zaprojektowaliśmy superkomfortową willę o nowoczesnej architekturze, z płaskimi dachami i dużymi przeszklonymi ścianami łączącymi reprezentacyjne wnętrze z ogrodem. Ideą przewodnią kształtowania bryły oraz wnętrza budynku jest przenikanie się prostopadłościennych ścian i poziomych płyt z otwarciami i przeszkleniami, tworzące grę świateł i kadrujących się widoków wnętrza i otoczenia. Dzięki takiemu założeniu budynek jest bardziej interesujący, mniej monotonny. Jednocześnie całość architektury zamknięta jest w siatce konsekwentnie powtarzających się detali, nadając całej strukturze odpowiedni rytm i porządek. Budynek, choć ma bardzo nowoczesny styl, nie jest przesadnie ekstrawagancki. Jego architektura może z powodzeniem być dobrym tłem zarówno dla nowoczesnego wnętrzna, jak i bardziej eklektycznego - przełamanego antykami czy aranżacją w stylu glamour. Spokojny i stonowany styl domu z pewnością wytrzyma próbę czasu. Do budynku wchodzimy przez przeszklony dwupiętrowy westybul do holu, nad którym piętro tworzy most – antresolę między dwiema pustkami: salonu i przedsionka, oraz frontową i ogrodową przeszkloną elewacją. Tak ukształtowane wnętrze dzieli budynek na pół dwukondygnacyjnym otwartym wnętrzem dziennym. Z prawej strony na parterze mamy dużą rodzinną kuchnię, oraz jadalnię, a na piętrze sypialnie dziecięce. Z lewej strony rezydencji mamy część gospodarczo-techniczą, oraz rekreacyjno-fitnesową, a na piętrze apartament państwa domu, oraz osobne mieszkanie z oddzielnym kameralnym dostępem - dla obsługi domu, bądź dla gości. Centralny salon willi łączy się z kilkoma innymi wnętrzami na parterze i piętrze, tworząc naprawdę ogromną, swobodną przestrzeń do codziennego życia. Mamy tutaj dwa zestawy mebli wypoczynkowych - przy kominku i przy ściany multimedialnej.Salon łączy się z jadalnią i kuchnią, holem ozdobionym monumentalnymi schodami, opartymi o kamienno – wodną ścianę-wodospad ze zbiornikiem wody u podnóża schodów ( ściana wodna i zbiornik są naturalnym klimatyzatorem wnętrza budynku ). Salon łączy się również z holem piętra ( będący domową biblioteką ), oraz z gabinetem - przez imponującą szklaną ścianę. Salon otwiera się również na ogród i zróżnicowane wysokościowo rozbudowane tarasy, a jacuzzi i basenem. Na piętrze apartamenty rodziców i dzieci mają własne łazienki i garderoby. W sypialni master przewidziano garderoby dla niego i dla niej. Rezydencja Floryda 2 do w stu procentach luksusowy dom, spełnienie snu o prawdziwie komfortowym i i wygodnym życiu. To wizytówka właścicieli potwierdzająca ich wysoki status i dobry smak. Już zazdrościmy i podziwiamy szczęśliwców, którzy mogą sobie pozwolić na budowę tego cacka. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 2511 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 381,66 m2 + wiata 48,18 m2
  • z podcieniami: 409,78 m2
 • Powierzchnia całkowita: 710,31 m2
 • Powierzchnia netto: 589,95 m2 + garaż 41,34 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 589,95 m2 wg PN-70/B-02365
  • 589,95 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 451,36 m2
 • Nachylenie dachu: płaski dach
 • Wysokość budynku: 8,10 m (8,80 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 25,14 x  26,07 m
 • Minimalne wymiary działki: 34,60 x  35,07 m
 • Wysokość pomieszczeń: 3,1  i 2,8 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe betonowe
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – pustaki Silka lub gazobeton + styropian
 • Strop - monolityczne żelbetowe
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy i płyty elewacyjne
 • Pokrycie dachu - membrana

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - kWh/(m2)
 • Ek - kWh/(m2 rok)
 • EUco - kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - kWh/(m2)
 • EUco - kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 9560 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 531 554,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 811 508,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 656 918,00 zł
Realizacja domu pod klucz 1 468 430,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Rezydencja Floryda 2 elewacje + rzuty

Komentuj
Projekt domu Rezydencja Floryda 2 8942 Olka

2019.06.27 8

Nazwa mówi sama za siebie, że to prawdziwa Rezydencja :) Przemyślana, funkcjonalna i bez zbędnych dodatków. Tylko pozazdrościć przyszłym właścicielom :)

Projekt domu Rezydencja Floryda 2 8767 Aneta M.

2019.04.15 0

Świetny projekt, mam wrażenie, że był robiony specjalnie dla naszej rodziny :) Jedyne co, to myślę o powiększeniu garażu do trzech stanowisk...

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Aneto, Bardzo się cieszymy, że spodobał się Pani projekt z naszej pracowni. Co do powiększenia garażu, to taką zmianę jak najbardziej może wprowadzić architekt adaptujący projekt do działki, a my do każdego projektu dołączamy zezwolenie na zmiany. MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 2 opinii.

Podobne projekty


Oceanic
Rezydencja Floryda
Rezydencja Leśna
Rezydencja z widokiem
Willa Floryda
Willa Floryda 2
Willa Floryda 3
Willa Floryda 4
Willa z basenem

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.