MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Willa diamentowa

Pow. użytkowa: 134.49 m2   /   Koszt realizacji: 400 708 zł
Projekt domu Willa diamentowa - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3390 zł


Projekt domu Willa diamentowa, którego idea zrodziła się w głowie jednego z naszych Klientów takich jak Państwo. Klient zadzwonił do nas pewnego dnia i powiedział: „macie ładne parterowe domy z serii Willa parkowa, czy Dom na parkowej, ale ja chciałbym dom piętrowy, nie za duży, najlepiej podobny do projektu Szmaragd, ale o klasycznej architekturze i wyglądzie jak Willa parkowa. Postanowiliśmy spełnić to życzenie i w ten sposób powstał nowy projekt: Willa diamentowa, będąca połączeniem stylu architektonicznego naszych klasycznych parterowych willi i rezydencji, z funkcją i bryłą niedużego piętrowego domu, nadającego się na mniejszą, miejską działkę. Mamy nadzieję, że projekt przypadnie Państwu do gustu.

Wygląd zewnętrzny domu to elegancka willa z ozdobnymi detalami. 

Wnętrze natomiast to funkcjonalna piętrowa kostka, wykorzystująca każdy metr kwadratowy budynku. Do domu wchodzimy przez piękne ozdobne drzwi z bocznymi naświetlami do przedsionka, a stamtąd do holu i przestrzeni dziennej. Monumentalnie łukowe okno na piętrze podkreśla reprezentacyjny charakter frontu domu. Całość uzupełniają okno kuchenne i z sypialni rodziców (z balkonikiem).

We wnętrzu na parterze mamy pokój dzienny, kuchnię i jadalnię, połączone ze sobą. Salon otwarty jest szerokimi przeszkleniami na taras i ogród. Z jadalni przesuwnymi drzwiami wychodzimy do podcienia i na taras. Wygodne dwubiegowe schody stanowią dodatkową ozdobę wnętrza.

Na parterze mamy jeszcze dwustanowiskowy garaż i dużą kotłownię z wyjściem technicznym.

Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie: sypialnię rodziców z garderobą, oraz sypialnie dziecięce z szafami wbudowanymi,oraz dodatkowy pokój ( gabinet ) i łazienkę.

Dom, mimo niewielkiej powierzchni i zwartej bryle jest bardzo funkcjonalny. Zawiera cztery pokoje na piętrze, co przy tej powierzchni jest rzadkością, nie wspominając o podwójnym garażu. Budynek zmieści się na wąskiej działce.

Dom - wbrew pozorom - jest prosty w budowie, ma nieskomplikowaną bryłę. Budynek zaprojektowano z energooszczędnych materiałów - będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. Willa diamentowa to doskonała propozycja dla Inwestorów potrzebujących domu piętrowego, ale marzących o pięknej klasycznej architekturze, nie chcących powielać oklepanych wzorów nowoczesnej piętrówki.

To dom dla wszystkich, którym się marzy taka mini-rezydencja.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 685 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 131,31 m2
  • z podcieniami: 142,17 m2
 • Powierzchnia całkowita: 223,78 m2
 • Powierzchnia netto: 142,07 m2 + garaż 33,54 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 134,49 m2 wg PN-70/B-02365
  • 142,07 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 203 m2
 • Nachylenie dachu: 25 stopni
 • Wysokość budynku: 8,75 m (9,10 m z podmurówką)
 • Wymiary domu: 11,97 m x 13,35 m
 • Minimalne wymiary działki: 18,97 x 21,35 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,8 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - Teriva
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,1 kWh/(m2)
 • Ek - 81,3 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,55 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,10 kWh/(m2)
 • EUco - 32,80 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.


Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 126 205,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 211 900,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 188 808,00 zł
Realizacja domu pod klucz 400 708,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Willa diamentowa - plik szczegółowy

Projekt domu Willa diamentowa - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Willa diamentowa 8520 Małgorzata Dymon
2018.09.12 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, ten projekt domu to mój faworyt po względem bryły budynku i zastosowanych zdobień elewacji, wszystko idealnie współgra ze sobą, jednak jego wielkość jest dość mała tylko 124,49m2 czy rozważany jest wariant tego projektu z większą powierzchnią z dodatkową sypialnią/gabinetem i pralnią na dole oraz nie co większymi pokojami u góry? coś w stylu Magnat 4 jednak jego bryła i zastosowane detale architektoniczne nie prezentują się tak dobrze jak w projekcie willi diamentowej.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Małgorzato, obecnie nie przewidujemy większej wersji tego domu. Można ewentualnie wysłać zapytanie na [email protected] z zapytaniem, czy jest możliwość zamówienia u nas takiego wariantu. MG
Projekt domu Willa diamentowa 8416 Dorota
2018.06.21 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Dzień dobry, piękny projekt, dom wygląda okazale. Wraz z Domem na parkowej są moimi faworytami. Marzą mi się projekty domów w stylu amerykańskim z werandą, lukarnami, wykuszami. Takie projekty, które zachwycają w filamch amerykańskich i przywodzą wyłącznie pozytywne skojarzenia. Wiem, że projekty takie są bardzo poszukiwane, jest sporo blogów, ludzie na forach dzielą się informacjami odnośnie projektów typowych, które można by było przystosować do takiego stylu. Teraz pytania dotyczące Willi Diamentowej (piękna nazwa:) Otóż brakuje miejsca na szafy wnękowe w hallu. W łudząco podobnym projekcie Szmaragd są szafy, ale za to wąskie drzwi frontowe, a ja szukam zarówno piękna jak i funkcjonalności. Czy można oczekiwać, że powstanie wersja z większym przedpokojem? Ponadto kuchnia jest na tyle wąska, że nie uda się wstawić wyspy. Chcę zapytać o wyskość pomieszczenia WC? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Doroto, obecnie nie planujemy takiej wersji, o której Pani pisze, ale w naszych projektach na etapie adaptacji można bez problemu to dostosować. Nasza pracownia na zmiany wystawia bezpłatną zgodę. Jeśli zmiany miały by być u nas zlecone, to proszę wysłać zapytanie na [email protected], bo to już ustala się z szefem pracowni. Jeśli chodzi o wysokość pomieszczenia wc, to wynosi ona: w najniższym punkcie pod schodami ok. 2.15-2.20m, a w najwyższym 2.80m. MG
Projekt domu Willa diamentowa 8267 Adam Sand
2018.01.31 3 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. W warunkach zabudowy mam nachylenie połaci od 30-45 stopni. Jakie jest nachylenie połaci w tym projekcie? Jeżeli dobrze rozumie to chyba 25 stopni czy da sie to zmienić ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Adamie, tutaj faktycznie zaproponowany jest kąt nachylenia dachu 25 stopni, ale oczywiście jeśli jest taki wymóg to na etapie adaptacji projektu na działkę dostosowuje to już projektant adaptujący. Nasza pracownia na takie zmiany wystawia bezpłatną zgodę. MG
3

Podobne projekty


Kasjopea
Kasjopea 3
Kasjopea 4
Kasjopea 7
Szmaragd
Szmaragd 3
Szmaragd 4
Szmaragd 5
Szmaragd 6

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.