• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Parterowy Wąski

5,840 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 672 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
526 599 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
125,53 m2
Min szerokość działki:
19,36 m
Min długość działki:
26,55 m

Projekt domu Parterowy Wąski to budynek jednorodzinny, nawiązujący do cieszących się popularnością domów z serii ”Parterowy”. Tym razem proponujemy dom na węższą działkę o szerokości poniżej 20 m.

Zobacz całą serię projektów: Parterowy

Zobacz całą serię projektów: Parterowy wąski

Rzuty:

Parterowy wąski - rzut parteru

Parterowy wąski - rzut parteru

Parterowy wąski - rzut strychu

Parterowy wąski - rzut strychu

Sytuacja:

Parterowy wąski - sytuacja

Parterowy wąski - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje

Parterowy wąski - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
887,00 m3
19,5 m2
125,53 m2
N/D
189,7500
131,82 m2 + garaż 19,50 m2
N/D
205,1700
189,75 m2
63,45 m2

125,53 m2 wg PN-70/B-02365

131,82 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:199

261,50 m2
25 stopni
7,08 m (7,38 m z podmurówką)
2,8
12,36 m
19,25 m
19,36 m
26,55 m
jednorodzinny
parterowy ze strychem
nie
jednostanowiskowy
dwuspadowy
murowany
tradycyjny
strych
2
4
4

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny betonowy, lub wariantowo więźba i strop z wiązarów kratownicowych (MG Domy )
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
208 377 zł
268 830 zł
257 769 zł
526 599 zł
78 688 zł
37 583 zł
22 871 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,8kWh/(m2)
Ek 63,2kWh/(m2 rok)
EUCO 36,4 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt Parterowy Wąski to propozycja domu na wąską działkę o szerokości poniżej 20 m, Powierzchnia użytkowa domu wynosi blisko 126 m2 ( kubatura 887 m3). Jest to dom zaprojektowany z myślą o rodzinie 4 osobowej. Parterowy Wąski to parterowy dom, murowany o prostokątnym kształcie. Całość zwieńczona jest dachem dwuspadowym. Projekt Parterowy Wąski można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 19,36 x 26,55 m.

Architektura domu Parterowy Wąski

W projekcie domu Parterowy Wąski bryła budynku jest prostokątna, przykryta dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 25 stopni. Ozdobą domu jest ganek wejściowy oraz wysunięta sypialnia przykryta poprzecznym dachem. Elewację frontową projektu Parterowy Wąski ozdobiono pięknym wejściowym portykiem z kolumnami. Przechodząc przez drzwi z naświetlami wchodzimy do wnętrza. Od strony ogrodowej projekt domu Parterowy Wąski ma szerokie przeszklone drzwi z salonu na taras i podcień. Tradycyjna architektura projektu Parterowy Wąski, zaakcentowane wejście oraz okna z podziałami przywołują wrażenie stylowej willi – niewielkiej, ale bardzo reprezentacyjnej.

Projekt domu Parterowy Wąski wnętrze

W projekcie domu jednorodzinnego Parterowy Wąski wnętrze parteru podzielone zostało na część dzienną - z salonem, cześć gospodarczą - z garażem i kotłownią oraz sypialnie. Do wnętrza budynku wchodzimy wygodnym przedsionkiem, który prowadzi nas do holu połączonego z salonem z jadalnią i kuchnią ze spiżarką. Salon w projekcie domku Parterowy Wąski ma podniesiony aż do dachu sufit nad częścią z meblami wypoczynkowymi, kominkiem i ścianą TV. Na lewo od wejścia z przedsionka projektu Parterowy Wąski przechodzimy do kotłowni i garażu.  Przechodząc holem i korytarzem w głąb domu, dostajemy się do sypialni rodziców oraz dwóch dziecięcych i dużej łazienki. Narożna sypialnia główna ma zaprojektowaną w swoich wnętrzach garderobę z jasnym podziałem właścicieli. W projekcie domu Parterowy Wąski nad parterem mamy do dyspozycji duży strych, który może być przestrzenią magazynową. Dla osób szukających dodatkowej powierzchni użytkowej jest możliwość adaptacji poddasza – wystarczy zaprojektować schody.

Parterowy Wąski koszty budowy

Niewielki projekt domu Parterowy Wąski został zaprojektowany jako budynek energooszczędny. Jego bardzo dobre izolacje, nowoczesne instalacje sprawią, że koszt utrzymania budynku będzie niewielki. Projekt domu Parterowy wąski powinien przypaść do gustu osobom, które chcą postawić niewielki, ale w pełni wyposażony dom jednorodzinny w tradycyjnej architekturze. Projekt domu Parterowy Wąski ma prostą w budowie bryłę - dom będzie więc łatwy do wybudowania i poradzi sobie z tym każdy wykonawca. Istnieje możliwość dopasowania projektu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany” dzięki której modyfikacje do projektu Parterowy Wąski może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to m.in.: dziennik budowy, pakiet płaszcz wodny, pakiet ogrzewanie podłogowe, tablica budowy.

Gotowy projekt domu Parterowy Wąski można zamówić także w wersji odbicia lustrzanego. 

W wersji podstawowej projekt domu Parterowy Wąski ma nad parterem strop żelbetowy monolityczny i tradycyjną więźbę dachową, ale projekt budynku występuje też w drugiej wersji - bardziej ekonomicznej - z prefabrykowaną więźbą dachową i stropem z wiązarów kratownicowych, których wykonanie z montażem pracownia MG Projekt zleca w naszym zakładzie prefabrykacji MG Domy

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą kolejną propozycją domu Parterowy Wąski 2.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna