• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (10)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Narcyz 2

6,490 zł 5,192 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 192 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
610 687 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
134,99 m2
Min szerokość działki:
23,68 m
Min długość działki:
17,88 m

Projekt domu Narcyz 2 to dom o takim kształcie i funkcjonalności, które większość z nas automatycznie ma w głowie wyobrażając sobie dom jednorodzinny.

Zobacz całą serię projektów: Narcyz

Rzuty:

Narcyz 2 - rzut parteru

Narcyz 2 - rzut parteru

Narcyz 2 - rzut poddasza

Narcyz 2 - rzut poddasza

Sytuacja:

Narcyz 2 - sytuacja

Narcyz 2 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja

Narcyz 2 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
788,00 m3
37,53 m2
134,99 m2
N/D
139,51 m2
139,51 m2 + garaż 37,53 m2
N/D
147,23 m2
216,06 m2
N/D

134,99 m2 wg PN-70/B-02365

139,51 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

231,94 m2
40 stopni
7,95 m (8,25 m z podmurówką)
2,65 m
15,68 m
10,88 m
23,68 m
17,88 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
poddasze użytkowe
2
6
5

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop teriva
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu blacha na rąbek
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
215 937 zł
293 346 zł
317 342 zł
610 687 zł
101 448 zł
37 895 zł
39 514 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 67,9 kWh/(m2)
Ek 59,7 kWh/(m2 rok)
EUCO 23,3 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Narcyz2 to parterowy dom z poddaszem użytkowym zbudowany na planie prostokąta, Do głównej bryły projektu dobudowany jest dwustanowiskowy garaż z poddaszem. Powierzchnia użytkowa wynosi blisko 135 m2 (kubatura 788 m3). W domu komfortowo może mieszkać 5 użytkowników. Minimalna działka na jakiej może powstać obiekt ma wymiary: 23,68 x 17,88 m. Projekt łączy tradycyjną formę budynku z dwuspadowym dachem.

Architektura projektu Narcyz 2

Gotowy projekt Narcyz 2 to parterowy dom z poddaszem użytkowym, zbudowany na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym dachem. Do głównej bryły projektu Narcyz 2 dobudowany jest dwustanowiskowy garaż z poddaszem. Symetryczną proporcjonalną elewacją frontową projektu ozdabia podcień wejściowy i szeroka lukarna z balkonem. Elewację ogrodową projektu Narcyz 2 urozmaica zadaszenie tarasu oraz szerokie przesuwne drzwi balkonowe projektu Narcyz 2 otwierające salon na taras i otaczający dom ogród. Forma budynku jest tradycyjna i maksymalnie ponadczasowa, która się ładnie starzeje.

Narcyz 2 wnętrze

Wnętrze parteru w projekcie domku Narcyz 2 to blisko 40-metrowa połączona przestrzeń salonu, holu i kuchni, reprezentacyjne schody na poddasze, dodatkowy pokój (gabinet lub sypialnia), pomieszczenia gospodarcze oraz podwójny garaż i duża kotłownia.

Lokalizacja kotłowni pozwala na instalację zarówno kotła gazowego lub pompy ciepła, jak i kotła na paliwo stałe. W projekcie domku Narcyz 2 sporo miejsca przeznaczono na część gospodarczą oraz na miejsca do przechowywania. Przy przedsionku projektu Narcyz 2 mamy dużą szatnię – garderobę, dalej pomieszczenie które można zaaranżować na pralnię i suszarnię. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest zaplanowana spiżarnia tuż przy kuchni. Na poddaszu mimo skosów zmieściły się wygodne cztery pokoje oraz duża łazienka. Sypialnia rodziców w projekcie Narcyz 2 ma własną sporą garderobę. Poddasze projektu Narcyz 2 można powiększyć podnosząc nieco ściany kolankowe – zgodnie z preferencjami Inwestora. Pokój nad częścią garażową w tym projekcie domu jest bardzo duży.

Koszty budowy domu

Projekt Narcyz 2 ma zwartą prostą bryłę, budynek nie jest trudny do budowy, a nowoczesne rozwiązania instalacyjne i bardzo dobre izolacje sprawiają, że projekt domu jest budynkiem energooszczędnym. Koszt budowy domu Narcyz 2 to 229 329 zł netto za stan surowy zamknięty, a realizacja pod klucz to 489 351 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.Projekt domku Narcyz 2 to idealna propozycja dla osób, które nie chcą ryzykować. Pragną postawić na sprawdzoną od wielu lat architekturę bez udziwnień i potencjalnych kłopotów. Dzięki temu można mieć kontrolę nad procesem budowy, a przede wszystkim nad kosztami budowy.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

W gotowym projekcie domu Narcyz 2 można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność.

Przy okazji projekt domku Narcyz 2 to po prostu śliczny, zgrabny dom jednorodzinny, który doskonale wpasuje się w każde otoczenie

Jednorodzinny projekt domku Narcyz 2 z pracowni MG Projekt dostępny jest w wersji odbicia lustrzanego oraz jako warianty:

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Narcyz 2
Realizacja domu Narcyz 2
Realizacja domu Narcyz 2
Realizacja domu Narcyz 2
Realizacja domu Narcyz 2
Realizacja domu Narcyz 2

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna