• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (17)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Narcyz

6,300 zł 5,040 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 040 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
584 629 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
125,06 m2
Min szerokość działki:
21,10 m
Min długość działki:
17,88 m
Projekt domu Narcyz to budynek jednorodzinny o takim kształcie i funkcji, które większość z nas ma w głowie wyobrażając sobie dom. Postanowiliśmy połączyć tradycyjną formę budynku z nowoczesnymi rozwiązaniami funkcjonalno - materiałowymi

Zobacz całą serię projektów: Narcyz

Rzuty:

Narcyz - rzut parteru

Narcyz - rzut parteru

Narcyz - rzut poddasza

Narcyz - rzut poddasza

Sytuacja:

Narcyz - sytuacja

Narcyz - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja

Narcyz - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
695,00 m3
18,68 m2
125,06 m2
N/D
113,98 m2
129,58 m2 + garaż 18,68 m2
N/D
123,19 m2
190,87 m2
N/D

125,06 m2 wg PN-70/B-02365

129,58 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

201,46 m2
40 stopni
7,95 m (8,25 m z podmurówką)
2,65 m
13,10 m
10,88 m
21,10 m
17,88 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
jednostanowiskowy
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
poddasze użytkowe
2
6
5

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop teriva
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
199 293 zł
283 126 zł
301 502 zł
584 629 zł
112 244 zł
37 247 zł
46 585 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 67,3 kWh/(m2)
Ek 59,1 kWh/(m2 rok)
EUCO 26,0 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Narcyz  to parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym, Powierzchnia użytkowa domu wynosi 125,06m2 ( kubatura 695m3). Projekt Narcyz  przeznaczony jest dla 5 domowników. Dom zwieńczony jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia 40 stopni. Ideą jaka przyświecała stworzeniu projektów z tej serii było uzyskanie domu, którego kształt większość z nas ma automatycznie w głowie gdy usłyszy hasło tradycyjny dom jednorodzinny. Takie domy rysują nasze dzieci, takie domy są głęboko w naszej pamięci. Projekt Narcyz można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach 21,10 x 17,88 m.

Projekt domu Narcyz architektura

Postanowiliśmy połączyć tradycyjną formę budynku z dwuspadowym dachem z nowoczesnymi rozwiązaniami ( ciekawe propozycje współczesnych materiałów). Zależało nam na osiągnięciu architektury maksymalnie ponadczasowej. Dzięki temu projekt nie tylko nawiązuje do obecnie obowiązującej mody, ale z biegiem lat nie będzie widać po bryle upływającego czasu.

Projekt domu Narcyz to parterowy dom z poddaszem użytkowym, zbudowany na planie prostokąta, przykryty dwuspadowym dachem. Do głównej bryły projektu domku Narcyz dodana jest część garażowa z poddaszem. Symetryczna, proporcjonalna elewacja frontowa w swojej osi symetrii ma podcień wejściowy z solidnymi drzwiami z naświetlem, a nad nimi wisi szeroka lukarna z balkonem. Od strony ogrodu urozmaiceniem elewacji tylnej projektu domu Narcyz jest zadaszenie tarasu oraz szerokie przesuwne drzwi balkonowe otwierające salon na taras i otaczający ogród.

Projekt  domu Narcyz wnętrze

W projekcie domu Narcyz  na parterze zaplanowaliśmy: salon, hol, kuchnię, pokój, pomieszczenie gospodarcze, kotłownię i garaż. Parter z wyższą kondygnacją jest połączony reprezentacyjnymi schodami. Lokalizacja kotłowni pozwala na instalację zarówno kotła gazowego, pompy ciepła jak i kotła na paliwo stałe. W projekcie domku Narcyz 1 sporo miejsca przeznaczono na część gospodarczą oraz na miejsca do przechowywania. Garderobę lub szatnię zaplanowaliśmy przy przedsionku, a pralnię z suszarnią tuż obok. Przy kuchni dobrze sprawdzi się spiżarnia w której można gromadzić zapasy. Na poddaszu domu jednorodzinnego Narcyz, mimo skosów dachu, zmieściły się wygodne cztery pokoje oraz duża łazienka. Sypialnia rodziców ma własną, sporą garderobę. Poddasze Narcyza można powiększyć podnosząc nieco ściany kolankowe – wedle decyzji Inwestora.

Projekt Narcyz koszty budowy

Dom Narcyz to budynek parterowy z poddaszem użytkowym, który ma zwartą prostą bryłę. Dzięki temu budynek jest łatwy w budowie, a nowoczesne rozwiązania instalacyjne i bardzo dobre izolacje sprawiają, że jest domem energooszczędnym i ekonomicznym w utrzymaniu. 

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, a do każdej dokumentacji pracownia MGPRojekt dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu rekomendujemy zakup dodatkowych pakietów rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, udoskonalają wygodę użytkowania budynku czy zwiększają energooszczędność.

Istnieje możliwość dostosowania projektu domu Narcyz do standardu NF40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Dom Narcyz to idealna propozycja dla osób, które chcą postawić na sprawdzoną od wielu lat architekturę. Jest to rozwiązanie bez udziwnień i potencjalnych kłopotów w trakcie budowy.  Ten urokliwy, zgrabny domek jednorodzinny wpasuje się w każde otoczenie.

Projekt domku jednorodzinnego Narcyz można zamówić w autorskiej pracowni architektonicznej MGProjekt także w odbiciu lustrzanym oraz kilku wersjach: projekt budynku Narcyz 2projekt willi Narcyz 3projekt domu Narcyz 4.

 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja domu Narcyz
Realizacja domu Narcyz
Realizacja domu Narcyz
Realizacja domu Narcyz
Realizacja domu Narcyz
Realizacja domu Narcyz

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna