• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Sensowny

5,140 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 112 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
331 527 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
71,18 m2
Min szerokość działki:
19,00 m
Min długość działki:
16,00 m

Projekt domu Sensowny to projekt niewielkiego domu jednorodzinnego z serii „Sensownych”. Jest to prosty parterowy budynek przykryty dwuspadowym symetrycznym dachem. Rzut domu o wymiarach 12x 8 m kryje w sobie przestronne i funkcjonalne wnętrze, dające komfortową przestrzeń do mieszkania dla 2-3 lub 4 osobowej rodziny.

Zobacz całą serię projektów: Sensowny

Sytuacja:

Sensowny - sytuacja

Sensowny  - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja

Sensowny - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
413,00 m3
N/D
71,18 m2
N/D
96,00 m2
74,39 m2
N/D
96,00 m2
96,00 m2
N/D

71,18 m2 wg PN-70/B-02365

74,39 m2 wg PN-ISO 9836:1997

135,59 m2
25 stopni
5,04 m (5,29 m z podmurówką)
2,7 m
12,00 m
8,00 m
19,00 m
16,00 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
1
4
4

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu blacha na rąbek
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
79 668 zł
120 658 zł
210 868 zł
331 527 zł
75 289 zł
20 908 zł
20 081 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 66,6 kWh/(m2)
Ek 58,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 28,6 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Sensowny to projekt wspaniała propozycja  domu jednorodzinnego parterowego. Jest to prosty parterowy budynek przykryty dwuspadowym, symetrycznym dachem o kącie nachylenia 25 stopni. Rzut domu o wymiarach 12x 8 m kryje w sobie przestronne i funkcjonalne wnętrze. Zaplanowane pomieszczenia dają komfortową przestrzeń do mieszkania dla 2-3 lub 4 osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa domu wynosi blisko 72 m2 (kubatura 413 m3). Wielkość działki na jakiej można zrealizować projekt ma minimalne wymiary: 19x16 m.

Architektura domu Sensowny

Architektura budynku utrzymana jest w nowoczesnej stylistyce. Zachowana symetria i właściwe proporcje oraz konsekwentna kolorystyka materiałów wykończeniowych tworzą bardzo miłą dla oka całość. Wejście do domu podkreślono wysuniętym dachem zakrywającym podest wejściowy. Drzwi wejściowe zaakcentowane są kontrastowym kolorem ściany. Od strony ogrodu pierwsze skrzypce w elewacji grają szerokie drzwi balkonowe, które otwierają przestrzeń pokoju dziennego na taras i otaczający dom ogród.

Wnętrze projektu domu Sensowny

Wnętrze podzielone zostało na przestrzeń dzienną – z salonem, kuchnią i holem oraz na przestrzeń nocną – z trzema sypialniami i łazienką. Z przedsionka dodatkowo wchodzimy do kotłowni, której komin połączony jest z przewodem kominka salonu w jeden zestaw (mniej dziur w dachu). Salon ma bardzo ładne ustawienie - ze ścianą telewizyjną i narożnym kominkiem widocznym z każdego miejsca. Mimo niedużej powierzchni, wnętrze domu jest bardzo wygodne, przestronne i funkcjonalne.

Koszty budowy domu Sensowny

Dom Sensowny jest łatwy i tani w budowie oraz niedrogi w późniejszej eksploatacji. Nie ma żadnych udziwnień architektonicznych, więc można go zbudować zarówno metodą gospodarczą jak i zleconą. Dzięki prostej konstrukcji nie będzie wymagał dużych nakładów finansowych w trakcie jego użytkowania. Wszystkie prace murarskie i betoniarskie kończą się na poziomie wieńców nad ścianami parteru. Zaprojektowaliśmy układ drewnianych wiązarów dachowych, które stanowią konstrukcję zarówno stropu nad parterem jak i więźby dachowej. Takie rozwiązanie znakomicie przyspiesza budowę. Wiązary dachowe pozwalają oczywiście wykorzystać przestrzeń strychową nad parterem na domowy magazyn. W projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje i nowoczesne instalacje, dzięki czemu dom jest energooszczędny.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40. 

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

W gotowym projekcie domu Sensowny można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Pracownia posiada również projekty odbicia lustrzanego projektu.

Do projektu Sensowny można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, projekt szamba szczelnego, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna. 

Projekt domu Sensowny jest zatem praktyczną propozycją na wygodne, ale niedrogie mieszkanie na własnej działce z ogrodem. To doskonała propozycja dla osób podchodzących do budowy swojego domu w sposób praktyczny i rozsądny. Budowa projektu domu Sensowny pójdzie jak po maśle.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna