MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Praktyczny B

Pow. użytkowa: 113.16 m2   /   Koszt realizacji: 294 343 zł
Projekt domu Praktyczny B - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2790 zł 2232 zł


Projekt domu Praktyczny B to niewielki domek jednorodzinny dla czteroosobowej rodziny. Parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Ten sam projekt przedstawiamy w dwóch wersjach wariantowych - jako dom jednorodzinne dla jednej rodziny, oraz jako dom dwulokalowy - z wydzielonymi dwoma mieszkaniami na parterze i na poddaszu. Prezentowana wersja projektu domu to budynek dwulokalowy - pomyślany w szczególności o rodzinach mieszkających razem, na przekład trzypokoleniowych. Mieszczanie dolne zajmować może wówczas główna rodzina, na górze może natomiast mieszkać dorosłe dziecko ze swoją rodziną. Dom Praktyczny B jest prosty w budowie, ma nieskomplikowaną konstrukcję - przez to koszty realizacji domu będą rozsądne. Częścią wspólną obu mieszkań jest wspólne wejście, kotłownia i klatka schodowa z korytarzem. Mieszkanie na parterze - to dwupokojowy apartament z kuchnią i łazienką. Na poddaszu natomiast znajdziemy lokal czteropokojowy (ewentualnie trzypokojowy z wydzieloną kuchnią). Budynek może zainteresować wielopokoleniowe rodziny, może też być świetnym pomysłem na dom letniskowy - gdzie na raz, niezależnie od siebie przebywać mogą dwie rodziny.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 412 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 81,6 m2
 • Powierzchnia całkowita: 147,12 m2
 • Powierzchnia netto: 121,05 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 113,16 m2 wg PN-70/B-02365
  • 121,05 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 143,55 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopnie
 • Wysokość budynku: 7,65 m (7,95 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 8 m
 • Długość budynku: 12,2 m
 • Min szerokość działki: 16 m
 • Min długość działki: 19,56 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - konstrukcja drewniana szkieletowa z kantówki 14x4 + OSB + docieplenie wełną mineralną 10 cm + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - belkowy drewniany
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,4 kWh/(m2)
 • Ek - 85,3 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,90 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,20 kWh/(m2)
 • EUco - 33,75 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2232 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 72 518,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 114 754,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 179 589,00 zł
Realizacja domu pod klucz 294 343,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Praktyczny B - plik szczegółowy

Praktyczny B - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Praktyczny B 2181 Malwinka

2012.03.21 0

Kupiliśmy z mężem działkę, na której chcielibyśmy pobudować dom dla dwóch rodzin. Prawie pół roku szukaliśmy odpowiedniego domu, aż w końcu udało się. Wspólnie z rodziną podjęliśmy decyzję, że budujemy dom wg projektu Praktyczny B. Na razie dom będzie traktowany jako letniskowy, dlatego zależało nam na osobnych mieszkaniach, bo nie chcemy przeszkadzać sobie z rodzicami w urlopowaniu :)

Projekt domu Praktyczny B 2183 Gregores

2012.03.19 0

Polecam budowę domu Praktyczny B! W moim przypadku przy wyborze projektu zdecydowały: koszt budowy oraz idealne rozmieszczenie pomieszczeń. Z perspektywy czasu (mieszkam już pół roku) śmiem twierdzić, że domek jest rewelacyjny. Mieszkanie dwóch rodzin pod jednym dachem ale w dwóch odrębnych mieszkaniach jest świetnym rozwiązaniem.

Projekt domu Praktyczny B 2182 Seba&Kinia

2012.03.18 1

Witam Jesteśmy na etapie szukania działki (już dłuższy czas, niestety) i wyboru projektu. Praktyczny B jest jedną z opcji i muszę przyznać, że Wasz entuzjazm jest zaraźliwy. Bardzo podoba nam się układ pomieszczeń w ogóle bardzo podoba nam się ten dom.

Projekt domu Praktyczny B 2184 Martin03

2012.03.18 0

Witam, Praktyczny jest moim faworytem! Obecnie załatwiam formalności z kupnem działki budowlanej. Jak wszystko pójdzie po mojej myśli to za pół roku będziemy mogli zacząc budowę.

Projekt domu Praktyczny B 2186 Huk Przemysław

2012.03.02 0

Witam, zastanawiamy się z żoną nad budową tego domu. Planujemy zamieszkać w nim z córką i zięciem, młodzi zajęliby poddasze, a my z żoną z racji wieku parter. Ten dom podoba mi się bardzo ale chciałbym nanieść kilka drobnych poprawek, które udoskonalą funkcjonalność wnętrza.

Projekt domu Praktyczny B 2185 Kot Urszula

2012.02.16 0

Zaczynamy budowę pełną parą dopiero w przyszłym roku, a w tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę wykonując różne prace na działce. Po wielkich przemyśleniach i dyskusjach zdecydowaliśmy się na parę zmian, które zaliczam do drobnych, generalnie budujemy zgodnie z projektem.

Projekt domu Praktyczny B 626 Houk

2012.02.10 0

Witam, jestem na etapie załatwiania dokumentów. Zdecydowałem się na ten projekt, ponieważ odpowiada mi układ pomieszczeń, powierzchnia domu i ogólnie cały jest ładny. Mam tylko nadzieję, że koszt realizacji stanu surowego zamkniętego podany na stronie MG Projekt nie odbiega mocno od rzeczywistości, ponieważ chciałbym uniknąc kredytu!!!!

Projekt domu Praktyczny B 627 Praktyczna_Kasia

2012.02.10 0

Zamówiłam praktycznego b i podobno w ciągu 7 dni otrzymam projekt – szybko!!! Domu szukałam tylko z MG Projekt, ponieważ pracownia ma dobre opinie, a po drugie znajomy kupił projekt z tej pracowni i również był zadowolony. W praktycznym nie wprowadzam zmian, akceptujemy go w 100%.

Ocena 4.9/5 na podstawie 8 opinii.

Podobne projekty


Alicja
Gucio 2
Jaś
Michalina
Miejski
Nowoczesny
Pchełka
Praktyczny A
Słowik

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.