MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Praktyczny A

Pow. użytkowa: 113.16 m2   /   Koszt realizacji: 300 730 zł
Projekt domu Praktyczny A - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2790 zł 2232 zł


Projekt domu Praktyczny A to niewielki domek jednorodzinny dla czteroosobowej rodziny. Budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Ten sam projekt przedstawiamy w dwóch wersjach wariantowych - jako dom jednorodzinny dla jednej rodziny, oraz jako dom dwulokalowy - z wydzielonymi dwoma mieszkaniami na parterze i na poddaszu. Prezentowana wersja projektu to budynek jednorodzinny. Bryła budynku jest bardzo prosta, na pewno nie będzie trudna w budowie. Dobrze dobrane proporcje domu i detale architektoniczne powodują, że wygląd zewnętrzny budynku jest bardzo atrakcyjny. Wewnątrz na parterze zaprojektowano pokój dzienny połączony przestrzennie z holem ze schodami i z kuchnią, oraz pomieszczenie gospodarcze i dodatkowy pokój - gabinet lub sypialnię gościnną. Na piętrze zaplanowano trzy sypialnie, w tym jedna jako apartament rodziców z własną łazienką i garderobą, oraz ogrodowym tarasem. Projekt domu  Praktyczny A, pomimno niedużej powierzchni mieści w sobie wiele pomieszczeń i rozwiązania funkcjonalne spotykane w dużych domach. Siłą projektu jest jego prostota i maksymalnie klarowny układ funkcjonalny.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 412 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 81,6 m2
 • Powierzchnia całkowita: 147,12 m2
 • Powierzchnia netto: 121,05 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 113,16 m2 wg PN-70/B-02365
  • 121,05 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 143,55 m2
 • Nachylenie dachu: 38 stopnie
 • Wysokość budynku: 7,65 m (7,95 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 8 m
 • Długość budynku: 12,2 m
 • Min szerokość działki: 16 m
 • Min długość działki: 19,56 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,60 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - konstrukcja drewniana szkieletowa z kantówki 14x4 + OSB + docieplenie wełną mineralną 10 cm + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - belkowy drewniany
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 88,0 kWh/(m2)
 • Ek - 87,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 62,76 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,20 kWh/(m2)
 • EUco - 32,39 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2232 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 72 212,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 112 830,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 187 900,00 zł
Realizacja domu pod klucz 300 730,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Praktyczny A - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Praktyczny A - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Praktyczny A 5874 Przemysław Karolak

2014.09.09 0

Witam, Chciałbym zmodyfikować projekt, tak aby zgodnie z wymogami MDM miła maksymalnie 100 m2 powierzchni użytkowej. Czy jest możliwość zamiany na poddaszu łazienki 5.52m2 na pralnię, zwiększenie powierzchni garderoby i zamiany jej na suszarnie bądź inne pomieszczenie nie wliczające się w powierzchnię użytkową?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Przemysławie. Tak można zastosować takie rozwiązania, aby dostosować domek do programu MdM. MG
Projekt domu Praktyczny A 5838 Jolanta Starska

2014.08.21 0

Czy ten projekt można otrzymać w wersji murowanej?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Jolanto. Można u nas w pracowni zamówić wersję tego domu w technologii murowanej. W tej sprawie prosimy o kontakt z pracownią, lub na [email protected], w celu uzgodnienia szczegółów i kosztów takiej realizacji. MG :)
Projekt domu Praktyczny A 5151 Jolanta Starska

2014.02.19 1

Czy można zobaczyć zdjęcia tego domu z zewnątrz i wewnątrz?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Jolanto. My nie posiadamy zdjęć tego domku, ale wszystkich budujących zachęcamy gorąco do nadsyłania fotografii domów w budowie, lub już wybudowanych, które z przyjemnością opublikujemy na naszej stronie. MG :)
Projekt domu Praktyczny A 5124 Ula Musiał

2014.02.12 1

mamy taki dom w okolicach krakowa. Jest na prawde funkcjonalny.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Ulo cieszymy się, że ten domek spełnia Pani oczekiwania w szczególności te dotyczące funkcjonalności. Dziękujemy za dobre słowo. MG :)
Projekt domu Praktyczny A 3166 Krzysztof Sz.

2012.10.11 1

Witam, ja też chcę kupić projekt i rezygnować z 2 łazienek na poddaszu, szkoda pieniędzy. Zamiast tego przyda się garderoba. Czy ktoś buduje już ten dom? Co do kuchni to zostawiam otwartą, tak mi się podoba. Może MG "dorobiło" się już takie wariantu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Nie mamy niestety innych wariantów projektu Praktyczny , niż wersja podstawowa prezentowania na naszej stronie www . Ale , zmiany , o których Pan pisze , Panie Krzysztofie , to przeróbki ścianek działowych w środku . Mogą być one z powodzeniem potraktowane jako "nieistotne odstępstwa od projektu"- słowem , może je Pan wprowadzić na budowie wedle własnego uznania i nie muszą być one naniesione koniecznie na dokumentację . MG
Projekt domu Praktyczny A 2174 WiteK

2012.03.21 1

Witam, od samego początku zarówno mi jak i mojej żonie spodobał się ten dom, a jest to bardzo ważne. Ważne było też, aby na dole był dodatkowy pokój/gabinet i na górze nasza strefa – sypialnie. Myśleliśmy o tym, aby nie robić na górze dwóch łazienek ze względu na koszty – jedną z łazienek przeznaczymy na garderobę.

Projekt domu Praktyczny A 2177 MarcinKK

2012.03.20 0

Projekt jest świetny, a co do kuchni to polemizowałbym trochę, ponieważ jak kto woli, ja jednak uważam, że czasy wielkiego gotowania się skończyły, kiedyś nasze mamy i babcie bawiły się w wielkie gotowanie, a w dzisiejszych czasach nie mamy zwyczajnie na to warunków i czasu. Na co dzień razem z żoną bardzo późno wracamy do domy, tak więc na gotowanie brakuje czasu. Obiady jadamy na mieście, a w domu przygotowujemy tylko śniadania i kolacje bądź jakieś szybkie dania. Zamykając kuchnię traci się na przestrzeni w związku z tym moja kuchnia zostaje otwarta.

Projekt domu Praktyczny A 2175 ŁUCJA

2012.03.19 1

Nie ma to, jak kupić coś upatrzonego i oczekiwanego. Mnie też ten dom bardzo się podoba i zamierzam w niedalekiej przyszłości jego budowę. Zawsze chciałam mieć kuchnię z widokiem na ogród, ponieważ moja działka ma dużo miejsca za domem będę mieć pole do popisu na piękny ogród!

Projekt domu Praktyczny A 2179 N_Oliwia

2012.03.19 0

Po wielu trudach i obejrzeniu miliona projektów stwierdzam, że PRAKTYCZNY A jest realny na moją kieszeń ;)) Podoba mi się duża otwarta przestrzeń na dole i ogólnie cały domek jest śliczny.

Projekt domu Praktyczny A 2180 Karolina Rodzynek

2012.03.19 0

Witam wszystkich. Przeglądam tysiące projektów i zawsze wracam do tego. Zamierzam wybudować ten dom z niewielkimi zmianami, a zmiany dot. tylko częściowego podpiwniczenia. Cała reszta jest akceptowalna.

Projekt domu Praktyczny A 2176 Igor Dworczyk

2012.03.18 0

Faktycznie piękny domek! Razem z żoną obejrzeliśmy mnóstwo projektów i stwierdziliśmy, że ten jest prosty, wdzięczny i spełnia nasze "wymagania/oczekiwania".

Projekt domu Praktyczny A 2178 Marcin_Kro

2012.03.17 0

Chyba wszyscy zgadzamy sie co do piękna tego projektu, jego skromnej bryły i przez to komponującej się dobrze w niemalże każdym terenie. Dziękuję za Wasze opinie, mam nadzieję, że wielbicieli tego projektu dojdzie i będzie można w większym gronie wymieniać się doświadczeniem. Jeśli ktoś ma dokładne rozeznanie kosztów to bardzo proszę o info. Pozdrawiam, Marcin

Projekt domu Praktyczny A 622 Sonia_Prakryczna

2012.02.10 1

Do PRAKTYCZNEGO przekonała prosta bryła, która nie będzie trudna w budowie, kolejną zaletą jest funkcjonalny układ pomieszczeń. Dla mnie Praktyczny jest odpowiednio dużym domem.

Projekt domu Praktyczny A 623 Adrian_Turek

2012.02.10 5

Domek jest nieduży, ale bardzo funkcjonalny, podoba mi się układ na górze i na parterze. Zastanawiam się jedynie nam zamknięciem kuchni, aby te „brzydkie” zapachy nie wydostawały się na cały dom.

Projekt domu Praktyczny A 624 alex sebastian

2012.02.10 7

Suuuper dom :))) Dobrze dobrane proporcje domu i detale architektoniczne powodują, że wygląd zewn. budynku jest bardzo atrakcyjny. Siłą tego projektu jest jego prostota i maksymalnie klarowny układ funkcjonalny.

Projekt domu Praktyczny A 625 magda&emilian

2012.02.10 0

Domek jest naprawdę wdzięczny, prosty i w tym wszystkim taki cieplutki (dla mnie), więc warto się zdecydować. Bardzo długo z mężem szukaliśmy projektu. Ja patrzyłam na projekty od strony estetycznej i funkcjonalnej, a mąż od strony finansowej i technicznej. Praktyczny A jest idealnym kompromisem !!!

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


Dom z piętrem
Gucio
Jaś
Małgosia
Michalina
Miejski
Nowoczesny
Praktyczny B
Prosty

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.