MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Pchełka

Pow. użytkowa: 83.13 m2   /   Koszt realizacji: 203 001 zł
Projekt domu Pchełka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2890 zł 2312 zł


Projekt domu Pchełka to jedna z nowszych propozycji pracowni. Jest to dom przeznaczony dla 4-5ciu osób. Może być wykorzystany jako jednorodzinny dom całoroczny, lub jako domek letniskowy. Prosta bryła budynku zaprojektowana została na planie kwadratu i przekryta dwuspadowym dachem. Elewacje ozdobione została ładnymi okapami, daszkami wejściowymi i ogrodowymi. Projekt posiada zróżnicowaną elewację - parter zaprojektowano jako tynkowany, poddasze - obłożone okładziną drewnianą. Domek jest bardzo zgrabny, ma dobrze dobrane proporcje i skalę. Ze względu na klarowny układ konstrukcji budowa domu powinna być łatwa i niedroga. We wnętrzu domu, na parterze zaplanowano salon z częścią jadalną połączony z kuchnią, pomieszczenie gospodarcze, łazienka i pokój - sypialnia rodziców. Na poddaszu z kolei zaplanowano dwie sypialnie dzieci i łazienkę. Dom Pchełka został zaprojektowany tak, aby możliwe było wykończenie poddasza w drugim etapie. Dostępne jest odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 294 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 77,09 m2
 • Powierzchnia całkowita: 111,14 m2
 • Powierzchnia netto: 88,54 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 83,13 m2 wg PN-70/B-02365
  • 88,54 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 135,64 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,30 m (6,60 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 8,78 m
 • Długość budynku: 8,78 m
 • Min szerokość działki: 16,78 m
 • Min długość działki: 17,76 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,65 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe beton komórkowy 24 + 15 styropian (lub wełna mineralna)
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 93,9 kWh/(m2)
 • Ek - 85,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 66,97 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 77,04 kWh/(m2)
 • EUco - 34,56 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2312 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 75 683,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 105 290,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 97 711,00 zł
Realizacja domu pod klucz 203 001,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Pchełka - plik szczegółowy

Pchełka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Pchełka 5173 szymon nowak

2014.02.27 1

Witam!Czy jest możliwość zrobienia z kotłowni i łazienki jednej dużej kotłowni i czy w niej zmieści się kocioł na eko-groszek?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Szymonie. Tak, oczywiście można zastosować rozwiązanie, o którym Pan napisał. Po połączeniu obu pomieszczeń, nowa kotłownia będzie miała ~8m2 powierzchni, więc bez problemu zmieści się kocioł na eko-groszek. MG :)
Projekt domu Pchełka 3586 Zmuda Rafał

2012.12.14 2

Ale po co ulepszać ten dom, rozkład jest super ? Mam wątpliwość co do kotłowni, czy wejdzie pic na paliwo stałe? Proszę o pilna odpowiedź, bo chce do końca roku zamówić projekt !!!! Rafał

Odpowiedź MG Projekt
Panie Rafale - można zrobić kocioł na paliwo stałe . Jest ciasno , ale się da . Możemy przesłać Panu mailem schematyczny rysunek ustawienia urządzeń w kotłowni na paliwo stałe w tym domu . MG
Projekt domu Pchełka 3308 Czesia Roman

2012.10.26 9

Witam, dołączam się do grona osób chwalących projekt. To tez mój wybór. Ja nie będę robić garażu, tylko wiatę (i tak auto soi na zewnątrz), szkoda pieniędzy. Zamierzamy nic nie zmieniać , ale zobaczymy czy finansowo podołamy (chodzi o deski, które są kosztowne). Powodzenia w budowie osobą, które wybrały projekt jak MY.

Projekt domu Pchełka 3087 Natalia Tyszkowska

2012.10.02 1

Wybraliśmy Pchełkę i będziemy się wkrótce budować . Bardzo nam się podoba ten projekt . Widzieliśmy na forum muratora dziennik budowy Pchełki z garażem - bardzo nam pomógł . Planujemy naszą Pchłę" :) bez okładziny drewnianej - droga . Widzieliśmy na zdjęciach dom bez okładziny i też bardzo dobrze wygląda . Zaczynamy jeszcze w tym roku ze stanem zero , albo na wiosnę . Trzymajcie kciuki ;) Nata

Projekt domu Pchełka 2046 Bruks

2012.03.19 6

Także jestem mocno zainteresowany Pchełką. Aby ją udoskonalić do własnych wygód zamierzam wprowadzić kilka zmian, mianowicie: zmienić gabaryty garażu, konstrukcję dachu nad garażem, przenieść komin oraz zmienić funkcję pomieszczeń.

Projekt domu Pchełka 2052 Konrad Kułak

2012.03.17 1

Witam, zdaje mi się, że znalazłem w końcu swój wymarzony dom :) Pchełka to jest to czego szukałem. Bardzo ciekawy jestem Waszych opinii, dlatego proszę piszcie jakie zalety a także wady w nim dostrzegacie??? Mnie osobiście bardzo odpowiada ten dom, ta jego prosta bryła i te wszystkie ozdobniki w formie okapów oraz daszków :)

Projekt domu Pchełka 2049 Barbes

2012.03.15 4

Klamka już zapadła i nie ma odwrotu, „pchełka” została wczoraj zamówiona. Budujemy zgodnie z projektem bez żadnych zmian. Ponieważ można ją realizować etapami to na razie planujemy zamieszkanie na dole, a w między czasie będziemy wykańczać poddasze dla naszych dzieciaków. Niestety brak kasy uniemożliwia nam wykończenia domu od razu na tip top, ale nie ma co narzekać, bo ogólnie jest ok.

Projekt domu Pchełka 2047 Mateusz Ł

2012.03.14 0

Witam wszystkich, również jestem zwolennikiem tego projektu ( ale jeszcze go nie kupiłem), z budową domu chciałbym ruszyć na wiosnę bądź na lato. Wszystko zależy od tego jak szybko uporamy się z załatwieniem całej papierologii, która niestety trochę trwa. Wybraliśmy „pchełkę”, ponieważ jest to jedyny gotowy projekt, w którym nie będziemy nic zmieniać. Naszym zdaniem projekt tego domu jest idealny, dodatkowym plusem jest prosta konstrukcja oraz łatwa i niedroga budowa.

Projekt domu Pchełka 2048 Marta Szczepan

2012.03.12 0

Bardzo fajny ten projekt. Początkowo myślałam o innym, ale ostatecznie „Pchełka” bardziej mi się widzi :) Ponieważ szukam oszczędności będę budować bez garażu może kiedyś pomyślimy nad postawieniem wiaty.

Projekt domu Pchełka 2051 Bratislaw

2012.03.11 7

Pchełka jest świetna! zmierzam wybudować ten domek w wersji z garażem. Planuję częściowo podpiwniczyć, ogólnie z zewnątrz domek zostanie jak w oryginale, wewnątrz trochę zmienię ulepszając go do własnych potrzeb. Mam nadzieję że będziemy wymieniać się spostrzeżeniami w tematach związanych z budową. Pozdrawiam!

Projekt domu Pchełka 2053 Marcin Kuźniar

2012.03.03 0

Witam, Jestem szczęśliwcem, który załatwił wszystkie formalności związane z rozpoczęciem budowy „pchełki”. Mam nadzieję, że roboty ruszą wraz z początkiem wiosny i do jesieni uda mi się dojść do stanu surowego zamkniętego. Troszkę jesteśmy z żoną podekscytowani i zagubieni ale ufam, że to minie jak tylko budowa nabierze tempa :-) Pchełka jest rewelacyjna!

Projekt domu Pchełka 2050 OliwierB

2012.03.01 0

Witam wszystkich budujących Pchełkę!Cieszę się, że jest nas coraz więcej. Bardzo się cieszę, że miałem też możliwość zobaczenia na własne oczy tak daleko zaawansowanej budowy Pchełki, dało mi to 100% pewności co do decyzji wyboru tego projektu. Teraz jestem na etapie zezwoleń i mam nadzieję, że do wiosny uda mi się ruszyć z robotami. Chciałem namówić niezdecydowanych na Pchełkę, bo naprawdę warto. Domek jest świetny!!!

Projekt domu Pchełka 577 544_Antoś

2012.02.09 7

Fajna, prosta bryła, parter zgrabnie ułożony, na poddaszu są w miarę wygodne pokoiki (jak dla mnie wystarczające). Trzeba przyznać, że domek jest bardzo zgrabny :))

Projekt domu Pchełka 578 Norbert Jakimowicz

2012.02.09 0

Kupiłem dzisiaj projekt budynku ”Pchełka” z MG Projekt. Widzę, że nie będę pierwszym budowniczym tego projektu, z naśladowcami chętnie będę dzielił się doświadczeniami uzyskanymi w trakcie budowy. Zainteresowanie moje tym projektem od początku było bardzo duże, ponieważ właściwie wszystko w nim mi odpowiadało. Bardzo fajnie przemyślany domek.

Projekt domu Pchełka 579 gustawoG

2012.02.09 0

Pchełka to jest projekt, który w końcu zamierzam zamówić. Jestem już zmęczony ciągłym przegladaniem projektów i doszedłem do wniosku, że Pchełka to moja ostateczna decyzja!!!!!!!!

Projekt domu Pchełka 580 Eduarda

2012.02.09 7

Fajnie domek prezentuje się z zewnątrz, ciekawie zróżnicowano wykończenie elewacji w formie parter tynkowany, a poddasze obłożone okładziną drewnianą :)

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


D03
Domino
Gucio
Małgosia
Miejski
Pchełka z garażem
Pierwszy dom
Praktyczny A
Prosty

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.