MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Okruszek

Pow. użytkowa: 66.62 m2   /   Koszt realizacji: 142 848 zł
Projekt domu Okruszek - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2590 zł 2072 zł


Projekt domu Okruszek jest rozbudowaną wersją projektu domu Sosenka. Budynek powiększony został o pomieszczenie gospodarcze na parterze, przedsionek z daszkiem przed wejściem i zadaszony częściowo taras. Projekt domku Okruszek jest świetnym rozwiązaniem dla małej rodziny, może służyć zarówno jako dom letniskowy jak i całoroczny. Budynek jest tani w budowie, jak i późniejszej eksploatacji. Jego bryła ukształtowana zaprojektowana została z myślą o ewentualnej rozbudowie. Częściowe podpiwniczenie może być pomocne przy konieczności umieszczenia w domu np. hydroforu. Duży salon na parterze z kominkiem, z wyjściem na częściowo zadaszony taras. Na poddaszu zaprojektowano dwie obszerne sypialnie. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu Okruszek oraz wersję niepodpiwniczoną lub z całkowitym podpiwniczeniem.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 317 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 55,88 m2
 • Powierzchnia całkowita: 79,74 m2 + piwnica
 • Powierzchnia netto: 66,62 m2 + piwnica
 • Powierzchnia użytkowa: 66,62 m2
 • Powierzchnia dachu: 122,5 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 6,68 m (7,00 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 9,0 m
 • Długość budynku: 7,55 m
 • Min szerokość działki: 17,3 m
 • Min długość działki: 15,55 m
Materiały:
 • Fundamenty - żelbetowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - bloczki z betonu komórkowego + styropian lub pustaki ceramiczne + styropian
 • Strop - drewniany lub żelbetowy Teriva
 • Elewacje - tynk cienkopowłokowy
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub blachodachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,6 kWh/(m2)
 • Ek - 85,7 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 64,62 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,33 kWh/(m2)
 • EUco - 33,35 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2072 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 40 577,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 64 451,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 78 398,00 zł
Realizacja domu pod klucz 142 848,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Okruszek - plik szczegółowy - lustro

Projekt domu Okruszek - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Okruszek 8959 Slawomir

2019.07.16 0

Dzien dobry,Mam kilka pytan odnosnie projektu Okruszek.1 czy mozna zamienic miejscami lazienke z pomieszczeniem gospodarczym? (ogrzewanie bedzie gazowe) 2.czy mozna wyprostowac sciane w salonie w strone tarasu?3. cvzy te zniany jezeli sa mozliwe to robi sie je na etapie adaptacji projektu? Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Sławomirze, Kocioł gazowy może być rozmieszczony nawet w łazience. Tą zmianę jak i wyprostowanie ściany może wprowadzić projektant adaptujący, my ze swojej strony do projektów dołączamy bardzo obrzerną zgodę na zmiany. MG
Projekt domu Okruszek 8543 Monika Dobrzynska

2018.10.03 0

Dzien dobry.Projekt bardzo mi odpowiada ale mam pytanie czy jest mozliwosc umieszczenia malej toalety na pietrze? Bylby wtedy idealny.Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Moniko, tutaj zmieści się małe wc na przeciwko wejścia po schodach na górę, niestety żeby można było wygodnie z tej toalety korzystać trzeba by podnieść ściankę kolankową, wraz z dachem przynajmniej o ok. 25-30cm, ale oczywiście jest taka możliwość. MG
Projekt domu Okruszek 6761 Meg

2015.11.01 0

Domek cudny. Jednak zawsze każdy ma jakieś "ale". Osobiście wyprostowała bym ściany od łazienki w stronę tarasu, taki prostokąt w bryle.Podoba mi się zadaszony taras, dwuspadowy dach. Piękny, klasyczny domek.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, a taką zmianę o której mowa, to bez problemu wprowadza się przy adaptacji domu na działkę. My wtedy wystawiamy bezpłatną zgodę. MG:)
Projekt domu Okruszek 4889 Joanna

2013.12.01 0

Bardzo zgrabny domek , a chcielibyśmy zabudować taras i zrobić werandę , czy można powiększyć też drzwi na taras-werandę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Rozwiązanie z werandą będzie na pewno ciekawe i oryginalne . Oczywiście można zrobić dowolnej wielkości drzwi na werandę. Dziękujemy za miłe słowa. MG :)
Projekt domu Okruszek 4888 Marian Bąk

2013.09.18 0

Czy koszty Okruszka , jego budowa są realne? W jaki sposób to wyliczacie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Marianie koszty realizacji jakie podajemy pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Okruszek 3579 Marcel Pytasz

2012.12.14 8

Ja również dołączam się do prośby o zdjęcia z raelizacji! Proszę osoby, które wybudowały dom . Też chciałem przed zakupem zobaczyć, choćby fotki. Z góry dziękuje !!!

Projekt domu Okruszek 3481 Bernard Dryg.

2012.11.29 7

Czy to pomieszczenie gospodarcze przystosowane jest do kotłowni, nie widzę tu komina? Proszę o odpowiedź .

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . W podstawowej wersji Okruszka kocioł jest w łazience - jest to kompaktowy kociołek gazowy , z rurą spalinowo-powietrzną . Jeśli chciałby Pan zastosować kocioł na paliwo stałe - trzeba dorobić dodatkowy komin i oddzielne wejście z zewnątrz do pomieszczenia gospodarczego , w którym mógłby znajdować się taki kocioł . MG
Projekt domu Okruszek 3105 Dariusz Popławski

2012.10.03 5

Witam ! Poszukuje w internecie zdjęć z realizacji projektu Okruszek . Wiem , że wiele osób ( ponoć ) go buduje , ale nikt nie zamieszcza zdjęć :( . A ja przed rozpoczęciem budowy chciałbym koniecznie zobaczyć ten domek na "żywca" , żeby zobaczyć wcześniej czy czegoś w nim nie pozmieniać . Proszę o pomoc. Darek

Projekt domu Okruszek 3006 Agnieszka

2012.09.28 9

Dzień Dobry, mam pytanie do Mg , czy ten projekt można przerobić na szkielet drewniany, jeśli tak to jaki byłby koszt? Agnieszka

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Oczywiście , możemy przerobić ten projekt na szkieletowy drewniany . Koszt przeróbki wyglądałby następująco : architektura 1800 zł , konstrukcja 1000 zł , korekta instalacji 250 zł , zestawienie materiałowe 300 zła -. Razem modyfikacja projektu to : 3350 zł ( + koszt projektu typowego ) . Ponieważ chętnie byśmy rozszerzyli naszą ofertę o taki gotowy wariant domu "Okruszek" możemy zaproponować rabat na przeróbki w wysokości 40 % . Zatem po rabacie przeróbki kosztowałyby 2010 zł + koszt projektu typowego . Jeśli byłaby Pani zainteresowana , Pani Agnieszko - rosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Okruszek 2025 Anita Głowacz

2012.03.19 10

Interesuje mnie ten projekt, ponieważ odpowiada mi układ pomieszczeń, a także powierzchnia użytkowa (jest idealna do moich potrzeb). Dom ma dach dwuspadowy oraz prostą konstrukcję w związku z tym na pewno będzie tani w budowie....i właściwie na takim mi zależało.

Projekt domu Okruszek 2027 Filon

2012.03.17 7

Witam, projekt jest świetny, odpowiada mi obecny układ pomieszczeń, ale ze względu na to, że nie mam żadnego doświadczenia w kwestii budowy prócz kilku miesięcy czytania informacji w internecie to nie wiem od czego zacząć. Dlatego przyłączam się do tego wątku i będę śledził Wasze postępy przy budowie. Jeśli zaś znajdzie się ktoś kto zakończył już budowę domu wg. tego projektu - proszę o podzielenie się opinią na jego temat. Wszelkie uwagi mile widziane.

Projekt domu Okruszek 2029 Tomek Fijałkowski

2012.03.17 1

Witam, przymierzam się zakupu projektu i bardzo chętnie poznałbym opinię osób, które kupiły projekt bądź już zaczęły budować. Wydaje mi się, że projekt jest bardzo ciekawy. Decyduję się na wariant z całkowitym podpiwniczeniem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i rady.

Projekt domu Okruszek 2028 Andrzejek_34

2012.03.14 6

Witam, z żoną od jakiegoś czasu zastanawiamy sie bardzo poważnie nad budową Okruszka. Myśle ze w ciagu najblizszych tygodni podejmiemy ostateczną decyzję. Okruszek odpowiada nam wymiarami domu, które idealnie pasują do naszej działki, a także pasuje nam ciekawie zaprojektowane wnętrze.Interesuje mnie jeszcze sposób pokrycia dachu: dachówka czy blachodachówka?

Projekt domu Okruszek 2030 Domańska Renata

2012.02.15 9

Projekt odpowiada nam niemal idealnie do planu zagospodarowania przestrzennego (dach 2spadowy, kąt nachylenia 45st.) oprócz tego układ pomieszczeń jest idealny i w ogóle domek to rewelacja.

Projekt domu Okruszek 566 Norbuś_54

2012.02.09 0

Poszukuję jakiejkolwiek informacji o projekcie OKRUSZEK z biura MG projekt.

Projekt domu Okruszek 567 Kazios

2012.02.09 0

Planuję zakupić ten projekt. Bardzo fajny, przemyślany domek. Duży salon na parterze z kominkiem, z wyjściem na zadaszony taras, na poddaszu dwie obszerne sypialnie. Interesuje mnie wariant z częściowym podpiwniczeniem.

Projekt domu Okruszek 568 Henio_Tel

2012.02.09 1

Projekt jest super. Nie wprowadzałbym w nim zmian, według mnie jest wszystko funkcjonalnie zaprojektowane. Jestem zainteresowany odbiciem lustrzanym.

Projekt domu Okruszek 569 Natia

2012.02.09 3

prosty i tani domek w budowie...krótko mówiąc projekt jest super i nadaje się do wykończenia etapami, ponieważ na parterze jest wszystko, co potrzebne do zamieszkania!

Projekt domu Okruszek 2026 Patrycja Biadoń

2012.01.30 9

W "okruszku" mieszkamy już od 2 lat. Domek wybudowaliśmy niedaleko Chełma województwo lubuskie. Okruszek chociaż jest mały tak naprawdę bardzo funkcjonalny. Muszę przyznać, że nam idealnie służy ;)

Ocena 4.9/5 na podstawie 19 opinii.

Podobne projekty


Bonifacy
Cypisek
Kajtek
Mikrus
Perełka
Smyk
Sosenka
Sosenka 2
Sosenka 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.