• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (13)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Kasia

5,500 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 125 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
333 156 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
63,70 m2
Min szerokość działki:
18,08 m
Min długość działki:
15,95 m

Projekt domu Kasia to projekt prostego bezpretensjonalnego domku – dom energooszczędny, niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu. Projekt domku Kasia to propozycja dla 3-osobowej rodziny, która chce żyć w wygodnym i komfortowym budynku, ale nie chce zadłużać się na całe życie inwestując w drogi dom jednorodzinny.

Zobacz całą serię projektów: Kasia

Sytuacja:

Kasia - sytuacja

Kasia  - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Kasia - elewacja frontu

Kasia - elewacja frontu

Kasia - elewacja tylna

Kasia - elewacja tylna

Kasia - elewacja boczna

Kasia - elewacja boczna

Kasia - elewacja boczna

Kasia - elewacja boczna
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
379,00 m3
N/D
63,7 m2
N/D
87,98 m2
67,67 m2
N/D
87,98 m2
87,98 m2
N/D

63,70 m2 wg PN-70/B-02365

67,67 m2 wg PN-ISO 9836:1997

130,30 m2
30 stopni
5,69 m (5,99 m z podmurówką)
2,7 m
11,08 m
7,94 m
18,08 m
15,95 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
2
3
3

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
86 590 zł
129 559 zł
203 596 zł
333 156 zł
80 998 zł
26 365 zł
16 603 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 68,2 kWh/(m2)
Ek 61,3 kWh/(m2 rok)
EUCO 32,2 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Kasia to projekt prostego bezpretensjonalnego domu – energooszczędnego, niedrogiego w budowie i późniejszym utrzymaniu domostwa. Dom Kasia to jednorodzinny dom parterowy założony na planie prostokąta z dwuspadowym dachem. Powierzchnia użytkowa projektu Kasia to 63,7 m2 (kubatura 379 m3), czyli w sam raz dla 3-osobowej rodziny, która chce żyć wygodnie i komfortowo blisko natury. Minimalna wielkość działki na jakiej może być projekt zrealizowany to: 18,08 x 15,95 m.

Projekt domu Kasia bryła

Bryłę projektu Kasia zaprojektowano jako dom parterowy na planie prostokąta o wymiarach 11x8 m. Projekt domu o wdzięcznej nazwie Kasia ma prostą i nowoczesną architekturę, a zarazem przytulny i sympatyczny wygląd - aż ma się ochotę w nim zamieszkać. Dwuspadowy dach, którego kąt nachylenia dachu wynosi 30 stopni przykrywa dom. Wysokość budynku wynosi 5,69 m (5,99 m z podmurówką budynku). Zasadniczą podstawową bryłę projektu Kasia można - w zależności od wybranej wersji wariantowej Kasi - wzbogacić o: wiatę garażową, garaż, zadaszenie nad tarasem ogrodowym, strych nad parterem o funkcji magazynu lub poddasza (do zagospodarowania w razie potrzeby). Konstrukcja domu Kasia jest bardzo prosta: mamy tutaj tylko ściany zewnętrzne jako konstrukcyjne, a nad ścianami wiązary dachowe, stanowiące konstrukcję stropu i dachu domu.

Wnętrze domu Kasia

Do wnętrza projektu Kasia prowadzą nas drzwi wejściowe z naświetlem. W pierwszych krokach trafiamy do przedsionka w którym są zbudowane szafy. Stąd przechodzimy do przedpokoju, a dalej do salonu z kuchnią, sypialni, łazienki i WC. Z przedsionka projektu Kasia jest też dostęp do kotłowni, w której można umieścić zarówno kocioł c.o. na gaz jak i pompę ciepła powietrze – woda albo niewielki kocioł na paliwo stałe. Ten projekt domu ma w salonie wolną ścianę telewizyjną i kominek narożny na osobnej ścianie ( obok kotłowni) dzięki czemu w domu jest tylko jeden zespół kominowy. W projekcie domu Kasia przewidziano osobno łazienkę i WC – wygodne, rzadko spotykane rozwiązanie w niewielkich domach. W łazience projektu Kasia mamy dużo miejsca na prysznic oraz pralkę i suszarkę.

Projekt domu Kasia koszty budowy

Cechą charakterystyczną projektu domku Kasia jest jego energooszczędność - Kasia to domek z bardzo dobrymi ociepleniami przegród z nowoczesnymi instalacjami tani w budowie. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu Kasia wynosi 115 110 zł netto za stan surowy zamknięty, a całkowite koszty budowy pod klucz to 208 670 zł netto.

W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie "Zgodę na zmiany", dzięki której zmiany w projekcie domu Kasia może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu budynku można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku. Zgoda na zmiany w dokumentacji projektowej jest wydawana bezpłatnie.

Istnieje możliwość dostosowania projektu budynku do standardu NF 40.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40. Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

W projekcie domu Kasia zaprojektowano wentylację mechaniczną z rekuperacją w standardzie. Do projektu Kasia można rozważyć dokupienie instalacji paneli fotowoltaicznych, ponieważ kształt dachu na to pozwala. Dostępna jest wersja wariantowa projektu Kasia z otwartym sufitem nad salonem aż do dachu, dzięki czemu wnętrze salonu optycznie się powiększa. Dzięki prostej konstrukcji projektu Kasia, budynek jest łatwy i tani w realizacji.

Seria projektów domków Kasia to doskonała propozycja dla pragmatycznie myślących osób planujących łatwą, szybką i nieskomplikowaną budowę niewielkiego budynku jednorodzinnego.

Do projektu budynku można również zamówić dodatki zwiększające wygodę użytkowaniatakie jak na przykład Pakiet pompa ciepła, czy Kosztorys inwestorski.

Zapraszamy do zapoznania się także z innymi wersjami projektu Kasia - dom Kasia 2, dom Kasia 3, dom Kasia 4, dom Kasia 5, dom Kasia 6, czy projekt domu Kasia 7.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja dom Kasia
Realizacja dom Kasia
Realizacja dom Kasia
Realizacja dom Kasia
Realizacja dom Kasia
Realizacja dom Kasia

Komentarze:

Nasi partnerzy
© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna