MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Jedyny

Pow. użytkowa: 141.78 m2   /   Koszt realizacji: 405 373 zł
Projekt domu Jedyny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3790 zł 3032 zł


Projekt domu Jedyny to dom jednorodzinny, parterowy, dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Nawiązuje wyglądem do architektury amerykańskich bungalowów z południowych stanów, ale w europejskim murowanym, solidnym wydaniu. Jest to nowoczesny, energooszczędny dom dla rodziny pragnącej zamieszkać blisko ogrodu, na jednym poziomie, bez biegania po schodach. Oczywiście też domek dla szczęśliwców, którzy dysponują ładną działką :). Budynek zaprojektowano na planie litery T. Front budynku zakomponowano wokół reprezentacyjnego wejścia - wchodzimy po schodkach patio, a stąd z podestu szerokimi pięknymi drzwiami z naświetlami do wnętrza. Obok wejścia mamy piękne narożne okno kuchenne, a z drugiej strony elewacji wystający szeroki garaż. Z kolei elewację ogrodową zdobią piękne narożne przeszklenia łączące wnętrze z tarasem i ogrodem, oraz solidna ceglana ściana komina. Dom całkowicie otwiera się na zieleń łapiąc słońce i wprowadzając ogród do wnętrza. Zasada projektowania środka domu w tym projekcie jest prosta i bezkompromisowa : żadnych klitek, udawanych pokoików. Pokoje są ładne, wymiarowe i funkcjonalnie połączone ze sobą. Projekt z pewnością będzie dobrą propozycją dla osób mających już za sobą jeden czy dwa nieudane domy i mających wyobrażenie o tym co daje rzeczywisty komfort i wygodę mieszkania. Do domu wchodzimy przez duży przeszklony przedsionek. Na lewo przechodzimy przez szatnię do kotłowni i garażu. Na prawo - przez spiżarnię (magazyn) do pięknej kuchni. Na wprost otwiera nam się bajeczne duża przestrzeń dzienna - miejsce codziennego życia domowników. Przestrzeń dzienna połączona jest z kuchnią, a pięknymi przeszkleniami z tarasem i ogrodem. Na środku salonu mamy komplet kanap, po bokach ścianę TV, i jadalnię, a na wprost ścianę kominkową na tle widocznego przez szyby ogrodu :). Dużą przestrzeń salonu potęguje otwarcie przestrzenne sufitu aż do wysokości dachu. Z części dziennej przechodzimy do prywatnej części domowników. Mamy tutaj holl – pokój ogólny, w którym zmieści się dodatkowa kanapa – taka do posiedzenia sobie, apartament rodziców, z sypialnią w pełni otwartą na ogród, garderobą i łazienką, oraz dwie sypialnie dzieci, dodatkowa łazienka i wc. Nad dużą częścią powierzchni parteru mamy do dyspozycji strych, który można wykorzystać jako domowy magazyn przedmiotów różnych. Dom mimo swojej niewielkiej powierzchni jest bardzo komfortowy i funkcjonalny. Z pewnością będzie się w nim świetnie mieszkało. Do tego ma prostą konstrukcję i nie będzie drogi w budowie, a energooszczędne rozwiązania i dobre izolacje zapewnią niedrogie koszty utrzymania. Zapraszamy !

Dane techniczne:
 • Kubatura: 796 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez pocieni 229,75 m2
  • z podcieniami 235,2 m2
 • Powierzchnia całkowita: 229,75 m2
 • Powierzchnia netto: 148,98 m2 + garaż 34,35 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 141,78 m2 wg PN-70/B-02365
  • 148,78 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Wymiary domu: 16,68 x 20,35 m
 • Minimalne wymiary działki: 23,68 x m 28,35 m
 • Wysokość do kalenicy: 5,55 m (5,80 z podmurówką)
 • Powierzchnia dachu: 320,85 m2
 • Kąt nachylenia dachu: 25 stopni
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - drewniany belkowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 88,2 kWh/(m2)
 • Ek - 87,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 62,90 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,36 kWh/(m2)
 • EUco - 32,46 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 3032 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 148 779,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 217 253,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 188 120,00 zł
Realizacja domu pod klucz 405 373,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Jedyny - plik szczegółowy

Projekt domu Jedyny - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Jedyny 8962 Sandra W.

2019.07.17 0

Dzień dobry, Piękny projekt, mam jednak dwa pytania. Czy można zmienić usytuowanie garażu i kotłowni tak, by były one od strony kuchni (obok siebie), a w miejsce garażu doprojektować niewielki gabinet? Czy nie zakłócić to znacząco wyglądu domu i czy jest w ogóle możliwe? Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie, Pani Sandro, Zmiana opisana przez Panią jest oczywiście jak najbardziej możliwa, ale będzie to już raczej zupełnie nowy projekt, ale jest to napewno ciekawa koncepcja :) Zapraszam do bezpośredniego kontaktu mailowego z naszą pracownią na adres [email protected], w celu dopracowania szczegółów i wyceny projektu ze zmianami. MG
Projekt domu Jedyny 8548 Lukasz Pas

2018.10.03 0

Witam, czy buduje ktos ten dom i przesle zdjecia z wewnatrz na maila [email protected] Czy podana cena neto pod klucz 400000 jest realna?

Projekt domu Jedyny 8209 Paweł

2017.12.06 0

Witam, czy buduje/zbudował ktoś z Was projekt "Jedyny" w mazowieckim? Bardzo poważnie bierzemy go pod uwagę ale musimy zobaczyć go na żywo. Będziemy wdzięczni za każde info. Pozdrawiamy

Projekt domu Jedyny 7752 Antoni

2017.02.04 0

Witam, co to jest realizacja pod klucz? Czy to oznacza że można się wprowadzać? jak to wyliczacie i czy są to prawdzie koszty?

Odpowiedź MG Projekt
Realizacja domu pod klucz to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego i robót wykończeniowych. Szczegółowy zakres tych etapów można znaleźć na stronie: http://www.mgprojekt.com.pl/slowniczek-pojec-i-definicji Przy założeniu, że roboty będą wykonywane metodą gospodarczą, przy średnich stawkach robocizny, a materiały zakupione do budowy będą również w przedziale średnich cen, to ogólne koszty realizacji powinny być zgodne, lub zbliżone do tych, które zostały przyjęte w naszych kosztorysach. W innym przypadku, czyli każde odstępstwo od dokumentacji projektowej, zmiany na budowie, lub zakup materiałów z „innej półki cenowej”, jak również zatrudnienie specjalistycznej firmy zwiększy zakładane w kosztorysie koszty. MG
Projekt domu Jedyny 7751 Ryszard Cz.

2017.02.02 1

Czy można zamówić projekt bez garażu ??? nie mam samochodu..

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Ryszardzie, garaż można bez problemu zlikwidować przy adaptacji projektu na działkę. My na takie zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Jedyny 7723 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2017.01.30 0

Budujemy domy z materiałem Zapraszam do obejrzenia zdjęc z naszych realizacji. Z Katalogu miedzy innymi MGProjekt. Można zobaczyć film z budowy domu KORAL MG-Projekt FB https://www.facebook.com/wybudujdom1/ lub FB/wybudujdom.com zapraszam do polubienia www.wybudujdom.com mail: [email protected] Terminy rozpoczęcia prac terminie od 6 tygodni od dnia podpisania umowy. (Prowadze dokumentacje zwiazane z pozwoleniem /do pozwolenia na budowe. )

Projekt domu Jedyny 7635 Klaudia

2017.01.06 3

Dzień dobry, czy w tym projekcie dałoby się zrobić antresolę nad salonem (podobnie jak jest w projekcie "Parterowy") lub wyodrębnić jakiś mały gabinet?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Klaudio, tutaj oczywiście można zrobić podobnie z antresolą, tak jak jest w "Parterowym", a gabinet jeśli tylko pozwalają na to wymiary działki, można doprojektować z boku z wejściem koło kuchni. MG :)
Ocena 4.9/5 na podstawie 7 opinii.

Podobne projekty


Doskonały
Doskonały 2
Parterowy
Parterowy 2
Parterowy 3
Willa parterowa 2
Wyjątkowy
Wyjątkowy 2
Wyjątkowy 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.