MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Dom z widokiem B

Pow. użytkowa: 282.08 m2   /   Koszt realizacji: 699 475 zł
Projekt domu Dom z widokiem B - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5800 zł 4640 zł


Projekt domu Dom z widokiem B jest wariantową wersją projektu z popularnej serii „Domów z widokiem”. Projekt różni się od bazowej wersji przede wszystkim zlikwidowaną pustką nad salonem z antresolą na piętrze. Zamiast tego powstała dodatkowa przestrzeń, z której można wydzielić nawet dwa dodatkowe pokoje o dowolnym przeznaczeniu. Projekt stanowi odpowiedź pracowni na zapotrzebowanie Klientów, którym sam Dom z widokiem bardzo się spodobał, ale nie chcą mieć pustki nad salonem. Budynek składa się z trzech zasadniczych brył: głównego piętrowego rdzenia przekrytego czterospadowym dachem, oraz dwóch dobudowanych do niego parterowych brył przykrytych trzyspadowymi dachami. Nowoczesnego wyglądu domu dodają duże przeszklenia, podziały w elewacjach, oraz zastosowane okładziny z kamienia i drewna. Projekt idealnie wpasuje się zarówno w miejskie otoczenie, jako miejska willa, jak i w luźniejszą podmiejską lub wiejską zabudowę. Budynek ma bardzo reprezentacyjny wygląd. Stanowić będzie o statusie i guście jego przyszłych właścicieli . Wnętrze domu zaprojektowano dzieląc przestrzeń na części: dzienną i gospodarczo-garażową na parterze, oraz sypialnie i dodatkowe pokoje na piętrze. Do domu wchodzimy przez szerokie drzwi frontowe z bocznymi naświetlami wprost do ładnego przedsionka z szatnią. Przedsionek łączy się z częścią dzienną, oraz z częścią gospodarczą domu - z garażem i dużym pomieszczeniem za garażem i przestrzenią magazynową na strychu. W części dziennej mamy piękne wnętrze połączonych pomieszczeń salonu, holu i jadalni, oraz częściowo schowanej za spiżarnią kuchni. Wnętrze salonu i jadalni otwarte jest szerokimi przeszkleniami na częściowo zadaszony taras i ogród. Na parterze mamy dodatkowo gabinet, łazienkę i kotłownię-pralnię. Na piętrze z uwagi na likwidację pustki nad salonem możemy zmieścić aż pięć pokoi sypialnych. Mamy tutaj apartament rodziców z własną łazienką i garderobą, dwie sypialnie dzieci z łazienką, oraz dwa dodatkowe pokoje - sypialnie, lub pomieszczenia o dowolnie innym przeznaczeniu. Nad piętrem znajduje się jeszcze sporej wielkości strych. Dom z widokiem wariant B to duży budynek, z pięknym wnętrzem i reprezentacyjnym wyglądem zewnętrznym. To doskonała propozycja dla Klientów marzących o prawdziwie komfortowej rezydencji. Dom idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa, lub na działkę z ogródkiem z boku budynku. W projekcie zastosowano energooszczędne rozwiązania materiałowe i instalacyjne. Budynek będzie niedrogi w późniejszej eksploatacji. Zapraszamy!

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1656 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez pocieni 265,86 m2
  • z podcieniami 292,10 m2
 • Powierzchnia całkowita: 441,87 m2
 • Powierzchnia netto: 307,08 m2 + garaż 42,00 m2 + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 282,08 m2 wg PN-70/B-02365
  • 307,08 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Wymiary domu: 24,25 x 17,71 m
 • Minimalne wymiary działki: 31,25 x 25,71 m
 • Wysokość do kalenicy: 9,14 m (9,44 z podmurówką)
 • Powierzchnia dachu: 419,40 m2
 • Kąt nachylenia dachu: 25 stopni
 • Wysokość pomieszczeń: 2,98 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane – pustaki porotherm 25 + styropian
 • Strop - żelbetowy monolityczny nad parterem i piętrem
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 93,0 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 74,8 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 32,80 kWh/(m2 rok)
  (Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 4640 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 233 144,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 388 266,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 311 210,00 zł
Realizacja domu pod klucz 699 475,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Dom z widokiem B - pliki szczegółowy

Projekt domu Dom z widokiem B - pliki szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Dom z widokiem B 8787 Olka

2019.04.29 0

Fajnie, że powstała wersja bez pustki nad salonem, bo właśnie nad tą przeróbką się zastanawiałam, a teraz już nie trzeba będzie kombinować :)

Projekt domu Dom z widokiem B 8788 Marta Z.

2019.04.29 0

Witam, czy posiadają Państwo wizualizacje wnetrz do tego projektu, bardzo ciekawa jestem jak wygląda przestrzeń bez pustki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Pani Marto, niestety nie posiadamy na chwilę obecną wizualizacji wnętrz, jak tylko zostaną opracowane, rozmieścimy je na stronie :) MG
Projekt domu Dom z widokiem B 8649 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2019.01.19 0

Zapraszam do Grupy Dom z Widokiem B Wers. A i B są największymi domami pod Nazwą Dom z Widokiem Zapraszam do Grupy. https://www.facebook.com/groups/387450878685400/

Projekt domu Dom z widokiem B 8584 Kamil B

2018.11.10 0

Witam, czy aby na pewno podane macie Państwo poprawne minimalne wymiary działki? Pytam, ponieważ podoba mi się projekt domu z widokiem, ale wolę opcję bez pustki nad salonem a zamiast tego z dodatkowymi pokojami na górze. DZW B zdaje sie byc identyczny co DZW tylko bez pustki nad salonem, a jednak wymiary min działek różnią się od siebie w opisie. DZW B -31,25 x 25,71 m Natomiast DZW- 30,3 x 25,71 m a w moim przypadku ma to znaczenie :)

Odpowiedź MG Projekt
Witam, Panie Kamilu, Przy zastosowaniu zwykłych okien w garażu trzeba zachować 4-metrowy odstęp od granicy działki, przy zamianie tych okien na luksfery odstęp do granicy działki można zmniejszyć do 3 metrów, stąd bierze się różnica w szerokościach działek, podanych na stronie. MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 4 opinii.

Podobne projekty


Dom z widokiem
Dom z widokiem 2
Dom z widokiem 2 C
Dom z widokiem 3
Dom z widokiem 3 F
Dom z widokiem 4
Dom z widokiem 5
Dom z widokiem 6
Dom z widokiem E

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.