MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Żabka 3

Pow. użytkowa: 79.01 m2   /   Koszt realizacji: 256 258 zł
Projekt domu Żabka 3 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


Projekt domu Żabka 3 to dom jednorodzinny dla 3-5osobowej rodziny, parterowego, ze strychem do dowolnej adaptacji ( na cele użytkowe ). Żabka 3 to wariant projektu Żabka, ze schodami na strych, strychem, oraz trzema sypialniami na parterze. Dzięki zwartej bryle i prostej konstrukcji dom jest bardzo ekonomiczny. Stosunek uzyskanej powierzchni domu, do kosztu budowy jest w porównaniu do konkurencyjnych projektów niezwykle korzystny. Prosta konstrukcja idzie w parze z łatwością wybudowania domu i niskim kosztem realizacji. Żabka 3 jest przy tym bardzo ładnym domkiem. Zachowane właściwe proporcje, tradycyjna forma architektoniczna, oraz nowoczesne materiały i detale, tworzą atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Domek prezentuje się okazale. Wejście domu podkreślone jest zadaszeniem na kolumienkach. Z tyłu, od strony ogrodu elewację ozdabia podcień i taras. Wewnątrz na parterze wprowadzono następujący podział : po prawej stronie znajduje się część dzienna, z salonem i kuchnią, dostępna z obszernego holu. Z lewej strony umieszczono trzy niewielkie sypialnie domowników, łazienkę, oraz wc. Sypialnie można dowolnie dzielić - oddzielają je ścianki działowe, łatwe do dowolnego przestawiania. Przy przedsionku z szafami zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze – kotłownię. Gazowa kotłownia może być bez kłopotu zastąpiona kotłem na paliwo stałe. Z bardzo ładnego holu schodami można dostać się na strych. Klatka schodowa oddzielona jest ścianami od pomieszczenia strychu - strych może być nieogrzewany. Żabka 3 to doskonała propozycja dla oszczędnych Inwestorów. Łatwa i klarowna konstrukcja pozwoli zmieścić się w niskim koszcie z budową, a doskonałe izolacje, energooszczędne materiały i technologie zapewnią przyszłym użytkownikom niewielkie koszty utrzymania domu. Pracownia posiada wersję podstawową - bez poddasza, lub wersję z zagospodarowanym poddaszem użytkowym. Posiadamy projekt w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 429 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 107,65 m2
  • z podcieniami 125,15 m2
 • Powierzchnia całkowita: 107,65 m2
 • Powierzchnia netto: 82,95 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 79,01 m2 wg PN-70/B-02365
  • 82,95 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 163,5 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 6,20 m (6,40 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,19 m
 • Długość budynku: 9,62 m
 • Min szerokość działki: 19,19 m
 • Min długość działki: 18,22 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - drewniany belkowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,1 kWh/(m2)
 • Ek - 85,4 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 64,26 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,92 kWh/(m2)
 • EUco - 33,16 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 81 734,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 136 616,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 119 642,00 zł
Realizacja domu pod klucz 256 258,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Żabka 3 - plik szczegółowy

Projekt domu Żabka 3 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Żabka 3 6552 Piotr M

2015.06.28 39

Witam. Czy w tym projekcie można zmienić fundamenty na wylewane, oraz materiał na ściany na pustaki z gazobetonu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można Panie Piotrze zmienić standardowe fundamenty na wylewane, jak również materiał na ściany. Takie zmiany robi eis już na etapie adaptacji domku na działkę, a my wówczas wystawiamy bezpłatną zgodę. MG:)
Projekt domu Żabka 3 6078 Pawel Gross

2014.12.14 0

Witam. O ile można poszerzyć budynek od strony salonu i kuchni aby nie wprowadzać dodatkowych wzmocnień pod strop? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Teoretycznie do około 2m można ten domek w tej części poszerzyć, ale i tak musi to przeliczyć konstruktor. Może się jednak okazać, ze dojdą dodatkowe słupy na górze pod więźbę dachową, które trzeba będzie podeprzeć na dole. Optymalnie 1m poszerzenia powinien być ok, ale tak jak napisaliśmy należy to i tak dokładnie sprawdzić. MG :)
Projekt domu Żabka 3 5820 Rafał

2014.08.19 0

Witam. Chciałbym w tym projekcie zmienić strop na terrive, schody na betonowe oraz podnieść dach o 3 pustaki. Czy te zmiany wymagają zmian w projekcie, oraz czy po podniesieniu dachu nie będzie trzeba go wyciągnąć dalej poza ściany zewnętrzne by całość nie straciła proporcji? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Rafale. Takie rozwiązania, o których Pan napisał są jak najbardziej możliwe do wykonania. W przypadku podniesienia dachu o trzy pustaki, może okazać się że trzeba będzie troszkę dach wydłużyć, aby domek nie stracił proporcji, ale to możliwe do przeprojektowania. MG :)
Projekt domu Żabka 3 5446 Pawel G.

2014.04.14 2

Witam, czy jest możliwość umiejscowienia łazienki w miejscu środkowej sypialni z wyprostowaniem tej jednej ściany na korzyść największej sypialni, wc zostawić tam gdzie jest, a w miejsce istniejącej łazienki przeznaczyć na spiżarnię? Jakie były by koszty takiego projektuy po przeróbkach + kotłownia na paliwo stałe? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Pawle. Ciekawy i fajny pomysł jak najbardziej możliwy do wykonania. Koszty takich zmian i szczegóły realizacji podajemy mailem: [email protected] Jeśli chodzi o kotłownię na paliwo stałe, to można dokupić gotowy pakiet. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4950 Julian Kwaśny

2013.12.19 0

Jeśli mamy wymóg , że dach ma mieć kąt 35 stopni , to czy mozna zamówić taką przeróbkę projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Julianie można bez problemu wykonać taką zmianę , którą za dopłatą do projektu typowego może Pan zamówić w naszej pracowni . Szczegóły realizacji podajemy mailem: [email protected] . Można również zrobić to na etapie adaptacji. MG
Projekt domu Żabka 3 4945 Anka P.

2013.12.15 5

Czy pracownia zgodzi sie na takie zmiany: 1.w kotłowni chcemy zrobić spiżarkę z wejściem z kuchni, a kotłownię przenieść na drugą stronę sieni i wtedy zamiast trzech sypialni jedną większą i pokój gościnny, a na strychu ewentualnie dodatkowy pokój z łazienką?2.czy jest to możliwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anko. Zmiany , o których Pani napisała można wykonać bez problemu i jest to jak najbardziej możliwe, a nasza pracownia wystawia wtedy Państwu bezpłatną zgodę dla tych zmian. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4949 Bronek Cybula

2013.12.03 9

Czy mozna podnieść dach o jakieś dwa , lub 3 pustaki , żeby na górze można było zrobić wygodne pokoje i niewielką łazienkę? Co na to pracownia?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bronku. Można jak najbardziej podnieść dach na dwa , lub trzy pustaki i wtedy rzeczywiście pokoje wraz z łazienką na górze będą wygodniejsze. My na takie zmiany wyrażamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Żabka 3 4947 Henia T.

2013.12.01 0

Kiedy pojawi sie kolornik do kolorowania elewacji?chciałabym zobaczyć inne możliwości kolorów tego domu.Pozdrawiam Henia.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Heniu ten domek jest w dziale "Supernowości" , więc staramy się na bieżąco uzupełniać nasze dodatki do projektów. Kolornik jest w przygotowaniu i już wkrótce pojawi się na naszej stronie. Za utrudnienia przepraszamy. Pozdrawiamy MG.
Projekt domu Żabka 3 4951 Maria Z

2013.11.27 0

Czy pracownia wyrazi zgodę na to , żeby z sypialni i z jadalni zrobić dodatkowe drzwi tarasowe . Chcemy powiększyć taras i czy bedzie to pasowało?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Mario. Na takie zmiany zawsze wyrażamy bezpłatną zgodę . Powiększenie tarasu jak i zamiana okien na drzwi tarasowe , doda więcej światła dziennego w domu i jak najbardziej będzie pasowało do architektury domku. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4948 Antoni Zuber

2013.11.17 5

Mam wątpliwości co do ceny domu , czy budowa wyjdzie na tym poziomie kosztów ? W jaki sposób to wyliczacie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Antoni. Koszty realizacji tego domu jakie podajemy na stronie pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Żabka 3 4946 Romek

2013.10.12 1

Fajny domek , brakuje nam tylko piwnicy i garażu. Czy mozna zrobić piwnice i gdzie umieścić garaż?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Romku. Garaż można zaprojektować z boku domu i będzie lekko wysunięty w stosunku do elewacji frontowej. Jeśli chodzi o piwnicę to również można ją wykonać w tym domku z wejściem z garażu , lub z hallu schodami w dół, które należy wówczas przeprojektować. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4243 Jolanta Dębicka

2013.07.26 0

coś się nie mogę doczekać odpowiedzi na moje pytanie...:(

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Jolanto. Z uwagi na bardzo dużą liczbę obszernych pytań do naszej pracowni , uprzejmie informujemy ,iż wkrótce pojawi się odpowiedź na Pani pytania - jest w przygotowaniu i prosimy o chwile cierpliwości .MG :(
Projekt domu Żabka 3 4238 Danuta K.

2013.07.23 8

Czy można zmienić w projekcie rodzaj daszku nad wejściem na dwuspadowy, tak jak jest to na przykład w Anatolu? Z góry dziękuję za informację.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Danuto. Tak , można ten daszek wykonać podobnie jak w domu "Anatol". Może Pani zamówić taką zmianę w naszej pracowni ( szczegółowe informacje podajemy telefonicznie , lub mailem: [email protected] ). Można również to zrobić na etapie adaptacji. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4227 Jolanta

2013.07.20 0

Witam, chciałam zapytać, czy możliwe by było zamiast najmniejszego pokoju zaprojektowanie w tym miejscu wygodnych schodów na strych i zrobienie w tym miejscu drzwi łączących dom z garażem, który chciałabym doprojektować w lustrzanym odbiciu tego projektu od strony prawej? Proszę jeszcze o odpowiedź, jak bardzo zwiększy się powierzchnia zabudowy Żabki 3 z garażem, czy możliwe jest zwiększenie kąta nachylenia dachu do 35 st.(MPZP)i czy rzeczywiście powierzchnia zaprojektowanej kotłowni wystarczy na opalanie paliwem stałym? Pozdrawiam.:)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Jolanto. Zmiany , (łącznie ze zmianą kąta nachylenia dachu) ,o których Pani pisze są jak najbardziej możliwe. Jeśli chodzi o kotłownię to może nie jest zbyt duża , ale wystarczająca na zamontowanie niewielkiego kotła na paliwo stałe.Powierzchnia zabudowy "Żabki 3" z garażem , zwiększy się o ok.25-60m2 w zależności od wielkości garażu ( jedno- , czy dwustanowiskowy garaż i z częścią gospodarczą , czy bez.)MG
Projekt domu Żabka 3 4153 Mirosław Gołąbek

2013.07.09 1

Czy ten domek może być na dopłatę nf40

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mirosławie. Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Żabka 3 4154 Tomek

2013.07.08 1

Witam , czy można użyć solary?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Tomku. Tak można zastosować panele solarne . Dom ma prosty dach i jest miejsce na montaż paneli. Jeśli orientacja na działce utrudni wykorzystanie optymalnej wydajności paneli solarnych , to wtedy montujemy je na niezależnym stelażu. MG :)
Projekt domu Żabka 3 4102 Danuta K.

2013.07.01 5

Jak najbardziej kominek chcę przenieść wraz z kominem ;) Serdecznie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :) Pozdrawiam

Projekt domu Żabka 3 4101 Danuta K.

2013.07.01 7

Witam, proszę o informację czy jest możliwe przeniesienie kominka na lewą ścianę pokoju dziennego w miejscu gdzie sąsiaduje ze schodami na poddasze? Proszę również o informację z czego zaprojektowane są schody na poddasze - betonowe czy drewniane? Domek bardzo przyjemny :) Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Danuto. Tak można przenieść kominek na lewą ścianę pokoju dziennego, ale wraz z kominem . W standardowym projekcie przewidziano schody drewniane na indywidualne zamówienie. Dziękujemy za miłe słowa. MG :)
Projekt domu Żabka 3 3949 Mateusz Brzozowski

2013.03.30 0

Witam, ma pytanie czy można, w tym projekcie zastosować, typ pokrycia dachu: 'blacha na rąbek'?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mateuszu. Dom "Żabka 3 " posiada prosty dwuspadowy dach , wiec jak najbardziej można zastosować blachę na rąbek jako pokrycie. MG :)
Projekt domu Żabka 3 3808 Ryszarda Ros.

2013.02.07 1

Faktycznie jak w opisie prosty i eleganci dom. Mam pytanie co do energooszczędności, czy na podstawie dokumentacji można starać się o dopłatę na budowę domu energooszczędnego? Czytałam , że projekt do takiej dopłaty musi być specjalny, czy to prawda?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ryszardo. Nasze domy w wersji podstawowej posiadają wentylację grawitacyjną i nie są energooszczędne . Ich zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i CWU wynosi 100-110 kWh/m2 x rok. Do każdego projektu podstawowego można dokupić pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją i wtedy zużycie energii grzewczej wynosi ~50-55 kWh/m2 x rok . Ponad to możemy dodatkowo za dopłatą do projektu , dopasować dom do standartu NF40 ( zapotrzebowanie energetyczne jest mniejsze lub równe 40 kWh/m2 x rok ) , czyli dom z dopłatą do kredytu dla domu energooszczędnego. Szczegółowe informacje podajemy drogą mailową: [email protected] . MG
Projekt domu Żabka 3 3784 Izydor Miłek

2013.01.25 0

Czy można w tym domu zlikwidować kominek? Podoba mi się projekt, ale z doświadczenia wiem , że nie będę korzystał z kominka.

Odpowiedź MG Projekt
Witam . Oczywiście , że można zlikwidować kominek . Nie ma z tym problemu . Może to Pan zrobić już na budowie . Nie trzeba przerabiać projektu . MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 21 opinii.

Podobne projekty


Bonifacy
Dom dla trojga
Kajtek
Perełka
Słoneczny 2
Szpak
Żabka
Żabka 2
Zosia 6

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.