MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Willowy

Pow. użytkowa: 189.88 m2   /   Koszt realizacji: 445 453 zł
Projekt domu Willowy - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3190 zł 2552 zł


Projekt domu Willowy to piętrowy domek jednorodzinny, nawiązujący swoim wyglądem do śródziemnomorskich willi, doskonale wpasowujący się w podmiejską zabudowę jednorodzinną. Dom Willowy, dzięki dwu pełnym kondygnacjom zajmuje na działce niewielką powierzchnię. Ponadto pokoje na poddaszu nie mają „skosów” - tak częstych w domach z wielospadowymi dachami. Obszerny strych nad pierwszym piętrem daje dodatkową, zapasową przestrzeń, podobnie jak strych nad garażem. Domek pomieści dużą - nawet 6-7osobową rodzinę. W projekcie Willowy, na parterze zaprojektowano duży salon z aneksem jadalnym, otwarty przestrzennie na holl i eleganckie schody. Na parterze zmieszczono również dodatkowy pokój i zaplecze gospodarcze. Na piętrze mieszczą się cztery sypialnie i dwie łazienki - jedna z połówek piętra może być apartamentem rodziców, z odrębną łazienką i własnym wejściem. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu Willowy.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 894 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 150,1 m2
 • Powierzchnia całkowita: 270,34 m2
 • Powierzchnia netto: 189,88 m2 + garaż 22,55 m2 + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 189,88 m2 wg PN-70/B-02365
  • 189,88 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 230,4 m2
 • Nachylenie dachu: 33 i 38 stopni
 • Wysokość budynku: 9,12 m (9,54 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 16,46 m
 • Długość budynku: 10,9 m
 • Min szerokość działki: 23,83 m
 • Min długość działki: 18,9 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,80 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe
 • Ściany - dwuwarstwowe: porotherm + wełna mineralna
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,2 kWh/(m2)
 • Ek - 85,7 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 64,33 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,00 kWh/(m2)
 • EUco - 33,20 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2552 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 160 103,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 218 752,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 226 701,00 zł
Realizacja domu pod klucz 445 453,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Willowy - plik szczegółowy

Willowy - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Willowy 5505 Marcin Adamek

2014.01.04 0

Przeglądając rysunki szczegółowe zauważyłem że na strych są małe schody z boku klatki ogólnej. Czy mozna zlikwidować te schody w tym miejscu co pozwoli zwiększyć garderobę , a schody zrobić nad klatką?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marcinie. Te małe schody z boku można zlikwidować, a na strych zrobić drewniane, gdyż strop nad pietrem jest drewniany i łatwiej wykonać konstrukcję takich schodów, które można wykonać w miejscu nad schodami ogólnymi. MG
Projekt domu Willowy 5506 Joanna D

2013.12.29 0

Już od dłuższego czasu przeglądamy wasze projekty i ten dom najbardziej nam pasuje , brakuje nam tylko takiego pomieszczenia na narzędzia ogrodowe. Proszę o podpowiedź czy można jakoś zlokalizować takie pomieszczenie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Joanno. Proponujemy wydłużyć garaż i jego tylną ścianę wyrównać ze ścianą domu. Wtedy można w tak powiększonym garażu wydzielić pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodowe z wyjściem na zewnątrz od strony ogrodu. MG :)
Projekt domu Willowy 5504 Elżbieta

2013.12.03 5

Mamy taki pomysł żeby na górze sypialnię dla rodziców zrobić w sypialni przy strychu ( tam gdzie jest przejście na strych ) i wtedy zmniejszyć łazienkę i zrobić drzwi tylko z tej łazienki obok sypialni. Dzięki temu łazienka ogólna będzie większa i pytanie czy tak mozna zmienić i czy pracownia wyrazi na to zgodę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Elżbieto. To bardzo ciekawy i funkcjonalny pomysł. Na takie zmiany się zgadzamy i wystawiamy bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Willowy 5484 Antek

2013.10.22 6

Mamy już wybudowany garaz na dwa stanowiska i zastanawiamy sie czy wybudować ten dom obok , czy w innym miejscu ale bez garażu. Czy pracownia ma moze wersję tego domu bez garażu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Antku. Obecnie nie posiadamy takiej wersji, ale można zlikwidować garaż w projekcie na etapie adaptacji i wybudować dom obok garażu istniejącego, oczywiście o ile warunki na działce na to pozwalają. MG :)
Projekt domu Willowy 5431 A.D

2013.08.04 6

Zastanawiamy sie czy ten dom można wybudować jako bliźniaka z garażami w środku? A może pracownia ma takie gotowe rozwiązanie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Nie mamy obecnie takiego gotowego rozwiązania, ale oczywiście można zrobić ten dom w zabudowie bliźniaczej. MG :)
Projekt domu Willowy 3126 Rosiak

2012.10.07 1

Witam serdecznie . Man również podoba się Willowy . Jest taki inny - jakby z Konstancina . Strasznie mi zależy na tym , żeby zobaczyć zbudowany dom , albo chociaż zdjęcia z realizacji . Czy MG Projekt może pomóc , albo czy ktoś z Was buduje Willowego ? Będziemy budować koło Warszawy , ale mogę podjechać wszędzie . Sławek

Odpowiedź MG Projekt
Panie Sławomirze - nie mamy niestety zdjęć z realizacji tego domu . Nie jesteśmy w stanie pomóc . MG
Projekt domu Willowy 2929 Sławomir Madziarski

2012.08.24 2

Witam serdecznie . Bardzo ładny dom . Jestem pod wrażeniem . Pasuje do naszego stylu . Do pełni szczęścia potrzebujemy tylko możliwości zobaczenia Willowego na żywo . Zwiedziłem chyba wszystkie fora budowlane , włącznie z MG Projekt i nie znalazłem nikogo , kto budowałby ten dom . Czy naprawdę nie ma nikogo ? Proszę o pomoc .

Projekt domu Willowy 2631 Pucak Beata

2012.03.30 1

O własnym domu zaczęliśmy myśleć w 2009r. Poczatkowo dom miał być z piwnicą jednak z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych na naszej działce zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Po bardzo długich, wielomiesięcznych poszukiwaniach trafiliśmy na projekt domu ‘willowy’. Spodobała nam się architektura domu i pod wpływem impulsu podjęliśmy decyzję budowy tego domu. Oczywiście nie żałujemy tej decyzji.

Projekt domu Willowy 2632 Śmigiel_E

2012.03.01 1

Jestem zauroczony projektem...po wprowadzeniu kilku drobnych zmian będzie idealny !

Projekt domu Willowy 856 Wojciech Talarski

2012.02.23 1

Dzień dobry, widzę, że nie jestem jedynym, któremu spodobał się ten dom. Zaskoczenie miłe, ale trzeba przyznać, że projekt naprawdę jest ciekawy. Dom dzięki dwu pełnym kondygnacjom zajmuje niewielką powierzchnię działki, ponadto na poddaszu nie ma skosów. Dom jest przestronny i dobrze zaplanowane w nim pomieszczenia. W zasadzie nie ma co w nim zmieniać.

Projekt domu Willowy 857 Bomn

2012.02.23 8

Piękny jest ten dom!!! Bardzo przestronny i funkcjonalny i tak jak chciałam piętrowy. Na parterze zaprojektowano duży salon z aneksem jadalnym, otwarty przestrzennie na holl i schody, a na poddaszu znajdują się 4 sypialnie oraz dwie łazienki. Obecnie załatwiam pozwolenie na budowę.

Projekt domu Willowy 858 magda_01964

2012.02.23 0

Willowy jest super fajnym domkiem, ale mąż zdecydował, że nasz dom będziemy budować według projektu tej samej pracowni o nazwie Sonet. W Willowym mężowi nie podobała się architektura domu oraz układ pomieszczeń. Niestety nie miałam żadnej przewagi tym bardziej, że w Sonecie garaż jest już dwustanowiskowy, a w Willowym jedno.

Projekt domu Willowy 855 Kaska_Mareczek

2012.02.22 0

Witam, z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domu pietrowego. Ze wszystkich obejrzanych projektów tylko Willowy okazał się być wyborem jednogłośnym. Spodobał nam się wystrój domu nawiązujący do śródziemnomorskiej willi. Ponadto dom zajmuje niewielką powierzchnię co dla nas również było ważnym aspektem. Wiosną przyszłego roku planujemy budowę.

Ocena 4.9/5 na podstawie 13 opinii.

Podobne projekty


Agat
Agat 2
Ambasador
Elegancki
Magnat
Magnat 2
Magnat 4
Sokół
Stylowy

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.