MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Willa Słoneczna

Pow. użytkowa: 223.89 m2   /   Koszt realizacji: 767 393 zł
Projekt domu Willa Słoneczna - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5950 zł 4760 zł


 

Projekt domu Willa Słoneczna to nowoczesna miejska willa. Dom przeznaczony jest dla cztero-sześcioosobowej rodziny. Nowoczesna piętrowa forma z płaskim dachem, została połączona z funkcjonalnym przemyślanym wnętrzem. Zasada kompozycji bryły budynku polega na maksymalnym otwarciu wnętrza domu na ogród, przy jednoczesnej minimalnej ekspozycji od strony frontowej. Elewacja frontowa, z niewielką ilością okien, z dużą białą powierzchnią ścian, jest przeciwieństwem otwartej, przeszklonej elewacji ogrodowej, urozmaiconej podcieniami i tarasami. Taki układ pozwala też na maksymalne wykorzystanie naturalnego nasłonecznienia i jednocześnie podwyższenie energooszczędności budynku. Wzajemnie przenikające się pełne białe ściany, z dużymi przeszklonymi powierzchniami, oraz drewnianymi okładzinami, wprowadzają ostre kontrasty w elewacjach domu. Siatka podciągów od strony ogrodu zamyka prostopadłościenną bryłę i jednocześnie stanowi naturalną osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza. Od frontu - parterowy garaż z wjazdem z bocznego wewnętrznego dziedzińca łagodzi masywną piętrową sylwetkę domu. Wnętrze składa się z części dziennej na parterze, oraz sypialni na piętrze. Wariantowo w projekcie Willa Słoneczna zaplanowano częściowe podpiwniczenie z domowym spa i centrum rekreacji. Na parterze zaprojektowano jednoprzestrzenne, otwarte na ogród wnętrze połączonego salonu, jadalni, holu, oraz półotwartej kuchni. Dodatkowo mieści się tam pokój - np. gabinet, łazienka, oraz garaż i kotłownia. Pięknymi ażurowymi schodami kierujemy się z holu na piętro, gdzie zaplanowano apartament rodziców - z własną łazienką, garderobami i tarasem, sypialnie dziecięce z łazienką i dodatkowy zapasowy pokój. Oryginalne rozwiązania wnętrz, ciekawe detale, nowoczesna forma architektoniczna dadzą przyszłym użytkownikom niekłamaną przyjemność z posiadania takiego domu. Pracownia posiada wersję projektu Willa Słoneczna z podpiwniczeniem lub bez piwnicy, oraz odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1333 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 208,21 m2
 • Powierzchnia całkowita: 402,25 m2
 • Powierzchnia netto: 280,03 m2 ( z piwnicą ) + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 223,89 m2 + piwnica
 • Powierzchnia dachu: 212,26 m2 (dach płaski)
 • Kąt nachylenia dachu:  dach płaski
 • Wysokość budynku: 6,91 m (7,51 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 16 m
 • Długość budynku: 17,65 m
 • Min szerokość działki: 24 m
 • Min długość działki: 25,65 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,95 i 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: monolityczny
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: papa termozgrzewalna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,7 kWh/(m2)
 • Ek - 89,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,21 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,17 kWh/(m2)
 • EUco - 33,12 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 4760 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 300 588,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 422 698,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 344 696,00 zł
Realizacja domu pod klucz 767 393,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Willa słoneczna - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Willa słoneczna - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt Willa Słoneczna 7537 Helenka

2016.10.17 0

Zastanawiam się nad kosztami budowy tego domu. Inne projekty o podobnej powierzchni, to koszt około 150-200 tys mniej! (mówię o wariancie bez piwnicy w stanie deweloperskim). Z czego wynikają tak wysokie koszty, jakie elementy są tu tak kosztochłonne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie ani Helenko, właśnie tutaj koszty podajemy dla wersji klasycznej z piwnicą, gdzie piwnica generuje spore wydatki. Dodatkowo wykończenia i elementy konstrukcji, będą droższe, niż w przypadku innych domów w tradycyjnej architekturze, ale sporym też kosztem jest wykonanie dachu płaskiego, który wymaga specjalistycznego montażu oraz odpowiednich izolacji, co przy domu o podobnej powierzchni, ale z dachem dwuspadowym wychodzi dużo taniej. Ogólnie koszty budowy podajemy dla realizacji pod klucz, a nie dla stanu deweloperskiego, w którym nie uwzględnia się pewnych prac i z tego wynikają takie różnice w wycenie. MG
Projekt Willa Słoneczna 7090 D.S - Budownictwo

2016.03.14 1

Witam, jeśli ktoś jest zainteresowany budową domu i szuka wykonawcy woj.mazowieckie zapraszam , mail;[email protected], tel;605-347-434.http://www.facebook.com/budowa.mazowieckie

Projekt Willa Słoneczna 5182 anna horla

2014.03.03 8

witam czy ktoś wie gdzie można by zobaczyć budowę willi słonecznej? może gdzieś w Wielkopolsce? bardzo chciała bym zobaczyć ją na żywo, czy ktoś ma jakieś info?

Projekt Willa Słoneczna 3369 Joanna Niesiobędzka

2012.11.05 0

Projekt jest piękny i w 100% odpowiada moim oczekiwaniom. Zajrzałam do warunków i niestety u mnie kąt nachylenia dachu wynosi 35 stopni. Czy można w jakiś sposób obejść absurdalny, moim zdaniem, przepis? Czy jest jakieś wyjście z takiej sytuacji???!

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Joanno , jeśli dla swojej działce ma Pani decyzję o warunkach zabudowy - można próbować zmienić jej zapisy , występując ponownie o warunki i przedkładając urzędnikowi w referacie urbanistyki swoje materiały , które wykazują , że w okolicy Pani działki występują domy z płaskimi dachami . Taki materiał może być uwzględniony przy wykonywaniu przez urzędnika analizy urbanistycznej , na podstawie której są wydawane warunki . Przez materiał rozumiem : fragmenty zdjęć lotniczych pokazujące Pani działkę i sąsiednie , gdzie widać po sąsiedzku domy z płaskimi dachami ( na przekład skany fragmentów map z googla ) , dodatkowo zdjęcia tych domów z ulicy z określeniem lokalizacji ( adresy , lub numery działek ) . Zakładając przychylność urzędników taka zmiana zapisu może się udać . Jeśli natomiast Pani działkę obejmuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i kąt dachu wynika z zapisu planu miejscowego - wtedy nie ma ratunku . Trzeba się pogodzić z myślą o domu z dachem ... Na szczęście domy ze spadzistymi dachami też mogą wyglądać bardzo nowocześnie . Nie mamy takich projektów w ofercie "typówek" , ale możemy wspólnie coś zaprojektować - zapraszamy :) MG
Projekt Willa Słoneczna 3339 Jakub Guderski

2012.10.29 0

Witam właśnie w tym roku zaczęliśmy budowę willi słonecznej. Mam pytanie do budujących taki sam dom -jakie koszty ponieśliście przy budowie tego domu. Pozdrawiam

Projekt Willa Słoneczna 3275 Julia

2012.10.23 0

Ten dom to moje marzenie przelane na papier. Dobrze, że ktoś już buduje, będziemy mieli z kim dzielić uwagi. Z mężem czekamy na dokumentację z MG i ruszamy z robota papierową a potem budowa. Gratulacje wspaniałego pomysłu !!!!!!

Projekt Willa Słoneczna 3128 Mariusz Lemiech

2012.10.07 3

Witam . Dzięki za kontakt na wykonawcę , który buduje willę słoneczną . My będziemy realizować inwestycję pod Krakowem , ale chętnie zobaczymy budowę i dowiemy się jaka jest realna cena budowy . Wybieramy wariant z piwnicą . Dom będzie stał na lekkiej skarpie . Jak zaczniemy budowę to założymy na stronie MG Projekt dziennik budowy - zamierzamy dokumentować dokładnie nasze poczynania :)

Odpowiedź MG Projekt
Życzymy udanej inwestycji :) MG
Projekt Willa Słoneczna 2908 Rybarczyk K

2012.08.21 1

Witam . A ja chyba widziałam budowę willi słonecznej pod Warszawą w Nowej Woli k. Lesznowoli . Nie jestem pewna czy to ten dom , bo na razie jest stan surowy z rusztowaniami . Czy może ktoś ma jakiś inny namiar na budowę ? I czy ma ktoś kontakt do firmy , która potrafiłaby taki dom wybudować - prosto ;) ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt . Mogę Pani polecić firmę budowlaną , która wykonuje obecnie projekt "Willa słoneczna" dla jednego z naszych Klientów , w Warszawie , w dzielnicy Wawer . Jest to DMD Budownictwo , której szefem jest pan Dariusz Dobrosielski , tel . 604 12 55 63 , 604 57 69 00 , mail : [email protected] . Firma godna polecenia , wybudowali już ponad trzydzieści domów wg naszych projektów ( oczywiście budują też z innych pracowni :) )
Projekt Willa Słoneczna 2628 Karolina_Cz

2012.03.03 0

patrzę na ten projekt i przyznaję że jest ciekawy ale na dzień dzisiejszy technologia jest mało znana i ludzie będą bali się budować tego typu domy może za jakieś 2 lata będzie to standardem. Dla mnie to całkiem fajny domek

Projekt Willa Słoneczna 2627 Napora_Mateusz

2012.03.02 0

Wszedłem na stronę MG PROJEKT i ... jestem zaskoczony. Wcześniej nie widziałem tego projektu. Przyznam że gdyby willa słoneczna pojawiła się na stronie pracowni jakieś 4 miesiące temu rozważyłbym ten projekt. Pierwsze wrażenie jest pozytywne a cały dom wygląda niczego sobie.

Projekt Willa Słoneczna 849 Wituś_34

2012.02.22 1

Postanowiłem postawić dom, aby poczuć "wolność" na swoim. Dlatego szukaliśmy cały czas z żoną namiętnie wymarzonego dla nas domku. Zaciekawił nas projekt i właściwie już jesteśmy zdecydowani na niego, a jest nim willa słoneczna z prostym dachem i garażem na dwa auta. Ponieważ nie mamy jeszcze załatwionych wszystkich formalności NARAZIE będziemy kibicować wszystkim w budowaniu, a sami będziemy zbierać doświadczenia ale mam nadzieję że niedługo dołączymy do "budujących".

Projekt Willa Słoneczna 850 agnieszka_U21

2012.02.22 6

Zakochałam się w domach z płaskimi dachami. Takie rozwiązanie daje duże możliwości powiększenia przestrzeni do wypoczynku, tak trudnej do wygospodarowania na małej działce. Na płaskim dachu można urządzić przecież efektowne tarasy z ogrodami. A te duże przeszklenia są dodatkowym atutem tego domu, taki układ pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego nasłonecznienia a jednocześnie na podwyższenie energooszczędności budynku.

Projekt Willa Słoneczna 851 05_Domina

2012.02.22 8

Trzeba przyznać, że dom robi wrażenie, jest niezwykły pod kątem elewacji, te wszystkie przeszklenia, podcienia oraz tarasy dodają niesamowitego uroku domowi.

Projekt Willa Słoneczna 2626 Aleksandra_T

2012.02.15 3

Całość rzeczywiście warta uwagi ale gdybym się zdecydowała na ten projekt to na pewno przerabiałabym układ wnętrza na bardziej funkcjonalny „dla mnie".

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Otwarty
Południowy
Riwiera
Verona
Vertigo
Villa Nova
Willa atrium
Willa l' Azur
Willa na Borowej

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.