• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Siedziba 3

11,250 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8 438 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
890 769 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
234,86 m2
Min szerokość działki:
26,27 m
Min długość działki:
22,56 m

Projekt domu Willa Siedziba 3 nawiązująca swoją formą i stylistyką do wczesno dwudziestowiecznych rezydencji, jakie możemy spotkać do dziś w prestiżowych willowych dzielnicach większych miast..

Zobacz całą serię projektów: Willa Siedziba

Rzuty:

Projekt domu Willa siedziba 3 - rzut parteru

Projekt domu Willa siedziba 3 - rzut parteru

Projekt domu Willa siedziba 3 - rzut poddasza

Projekt domu Willa siedziba 3 - rzut poddasza

Sytuacja:

Projekt domu Willa siedziba 3 - sytuacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja

Projekt domu Willa siedziba 3 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1055,00 m3
36,04 m2
234,86 m2
N/D
214,03
246,76 m2 + garaż 36,04 m2
N/D
222,21
363,57
N/D

234,86 m2 wg PN-70/B-02365

246,76 m2 + garaż 36,04 m2 wg PN-ISO 9836:1997

295,50 m2
35 stopni
9,20 m ( 9,50 m z podmurówką )
3,0 m
19,27
14,56
26,27 m
22,56 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
wielospadowy
murowany
rezydencja
poddasze użytkowe
3
6
6

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian
  • Strop monolityczny: betonowy
  • Elewacje: tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu: dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
372 285 zł
480 631 zł
410 139 zł
890 769 zł
137 200 zł
80 159 zł
57 210 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep   55,5 kWh/(m2)
Ek   61,7 kWh/(m2 rok)
EUCO   36,2 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Willa Siedziba 3 to nowa odsłona cieszącego się uznaniem projektu Willa Siedziba. Nowy wariant to zmniejszony o 50 m2 dom, ze zwężoną o 5 metrów szerokością bryły, dzięki czemu budynek zmieści się na węższej 26-metrowej działce. Willa Siedziba 3 to reprezentacyjna miejska willa, nawiązująca swoją formą i stylistyką do wczesno dwudziestowiecznych rezydencji, jakie możemy spotkać do dziś w prestiżowych willowych dzielnicach większych miast. Dom ma powierzchnię użytkową wynoszącą ca 240 m2 i jest przeznaczony dla 4-6cioosobowej rodziny. Bryłę budynku zaprojektowano na prostokątnym planie i składa się z dwóch części - wyżej mieszkalnej, przykrytej czterospadowym dachem, oraz niższej bryły garażu. Dach budynku został osadzony na wysokości umożliwiającej interpretację tego budynku jako dom z poddaszem użytkowym. Główna bryła urozmaicona została czterema masywnymi lukarnami, skrywającymi w swojej szerokości pokoje górnej kondygnacji. Od strony elewacji fontowej willi mamy reprezentacyjne wejście z szerokimi drzwiami z naświetlami. Następnie dwa wykusze - kuchenny i jadalni - oba o innej formie, ale harmonizujące ze sobą. Dalej balkon z ozdobną balustradą, dostępny z holu-saloniku piętra, oraz wspomniane dwie lukarny pokoi piętra spinające całą kompozycję bryły. Trochę wycofany garaż nie narzuca się i pozwala znaleźć miejsce na swobodne parkowanie aut przed drzwiami garażowymi. Strona ogrodowa to jeszcze bardziej urozmaicona fasada. Mamy tutaj wystające lukarny pięter, między nimi dwupiętrowe okno salonu, balkon sypialni master, oraz przepiękną pergolę przykrywającą częściowo taras. Wnętrze domu na parterze to przede wszystkim duża przestrzeń dzienna połączonych pomieszczeń salonu, kuchni i jadalni, tworząca razem ponad 80-metrową powierzchnię. Dodatkowym urozmaiceniem jest tutaj otwarcie przestrzenne - pustka nad salonem, połączona z antresolą piętra, gdzie znajduje się hol-salonik. Do domu wchodzimy przez wygodny przedsionek z szatnią, do holu z reprezentacyjnymi schodami, a dalej do przestrzeni dziennej. Dodatkowe pomieszczenia na parterze to oczywiście duży garaż z pomieszczeniem technicznym, oraz oddzielony akustycznie gabinet. Na piętrze zaprojektowano 4 pokoje sypialne, w tym apartament master z oddzielną łazienką i garderobami. Willa Siedziba 3 została zaprojektowana jako dom energooszczędny, z dobrej jakości materiałów, z dobrą izolacją termiczną i z nowoczesnymi instalacjami. Budynek mimo skomplikowanej formy wykonano w tradycyjnej technologii, z rozwiązaniami spotykanymi na każdej budowie. Budowa budynku nie powinna być problematyczna dla fachowego wykonawcy. Willa Siedziba 3 to propozycja dla Inwestorów marzących o budowie prawdziwego pełnokrwistego domu o odpowiedniej skali, dającego przestrzeń do komfortowego życia, marzących o realizacji projektu nietuzinkowego o ponadczasowej stylistyce. Zapraszamy !

Koszty budowy projektu Willa Siedziba 3

Projekt domu Willa Siedziba jest zaprojektowany z energooszczędnych materiałów, ma dobre ocieplenia, nowoczesne instalacje. Będzie niedrogi w użytkowaniu. Willa Siedziba nie będzie tanią inwestycją, ale obcowanie z ponadprzeciętnym pięknem zrekompensuje te wydatki. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

W gotowym projekcie willi można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu Willa Siedziba może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, projekty ogrodzeń, tablica budowy czy instalacja fotowoltaiczna.

Pracownia MGProjekt dysponuje także odbiciem lustrzanym budynku Willa Siedziba 3 i nieco większe wersje projekty z serii: Willa Siedziba oraz Willa Siedziba 2.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna