• Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Willa Eska

6,540 zł 5,232 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5 036 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
608 600 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
177,79 m2
Min szerokość działki:
23,56 m
Min długość działki:
25,31 m

Projekt domu Willa Eska to dom jednorodzinny z serii projektów o tej samej nazwie. Jest to parterowy budynek z użytkowym poddaszem, przeznaczony dla 4-5 osób.

Zobacz całą serię projektów: Willa Eska

Rzuty:

Willa Eska - rzut parteru

Willa Eska - rzut parteru

Willa Eska - rzut poddasza

Willa Eska - rzut poddasza

Sytuacja:

Willa Eska - sytuacja

Willa Eska - sytuacja

Elewacje:

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja

Willa Eska - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
1027,00 m3
33,98 m2
177,79 m2
N/D
177,22 m2
182,29 m2 + garaż 33,98 m2
N/D
191,73 m2
257,75 m2
N/D

177,79 m2 wg PN-70/B-02365

182,29 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997

N/D
45 stopni
7,61 m (7,81 m z podmurówką)
2,70 i 2,60 m
15,56 m
17,31 m
23,56 m
25,31 m
jednorodzinny
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
dwustanowiskowy
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
poddasze użytkowe
3
5
5

wentylacja mechaniczna z rekuperacją

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop monolityczny betonowy
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy + okładzina klinkierowa
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
208 707 zł
305 478 zł
303 123 zł
608 600 zł
93 590 zł
42 991 zł
53 782 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 64,3  kWh/(m2)
Ek 56,8  kWh/(m2 rok)
EUCO 26,1  kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Willa Eska - projekt domu jednorodzinnego z serii projektów o tej samej nazwie, Jest to parterowy dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem. Dom zaprojektowany jest z myślą o wygodnym funkcjonowaniu 4-5 osób. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 177,79 m2 (kubatura 1027 m3). Dom przykryty jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 45 stopni. Minimalna wielkość działki na jakiej może powstać projekt to: 23,56 x 25,31 m.

Projekt domu Willa Eska bryła

Nazwa projektu domu Willa Eska wzięła się od kształtu bryły, wygiętej w literę "S", co tworzy bardzo korzystny funkcjonalnie i wizualnie plan - z dziedzińcem frontowym i z tylnym patiem ogrodowym. Ideą projektu Willa Eska jest wkomponowanie nowoczesnej architektury, detali i funkcji w tradycyjny kształt domu z dwuspadowym dachem. Dobrze dobrane proporcje willi eski, ciekawie poprowadzone podziały miedzy ścianami a powierzchniami szyb tworzą harmonijną, spokojną sylwetkę, o stonowanej ludzkiej skali. Front domu jednorodzinnego Willa Eska ozdabia reprezentacyjne wejście z bocznymi i górnymi naświetlami, zaakcentowane wnęką i zadaszeniem. Atrakcyjności elewacji frontowej dodaje narożne okno kuchenne, oraz piękne wysokie okno na poddaszu jednej z sypialni. Od strony ogrodu na pierwszy plan wychodzą detale: dużego okna części salonowej z otwarciem przestrzennym do sufitu, oraz prostopadłościenny przeszklony wykusz klatki schodowej wykończony blachą na rąbek. Udane proporcje projektu budynku Willa Eska, połączenie właściwie zastosowanych materiałów dają spójny atrakcyjny estetycznie efekt. Dodatkowo uroku sylwetce budynku Willa Eska dodają oryginalne gzymsowania okapów.

Wnętrze domu Willa Eska

Wnętrze w domku Willa Eska zaprojektowano dzieląc je na poszczególne sekcje. Wchodząc do środka przez przeszklony przedsionek przechodzimy do reprezentacyjnego holu, z którego mamy osiowy widok na przestrzał na ogród i rozchodzimy się do poszczególnych części domostwa. Hol w projekcie domu Willa Eska łączy się z pięknym wnętrzem dziennym - z salonem, jadalnią i kuchnią. W domku Willa Eska nad salonem mamy otwarcie przestrzenne z antresolą. Wygodna kuchnia z wyspą stanowi przedłużenie pokoju dziennego. Dzięki poprzecznemu ciągowi komunikacyjnemu uzyskano łatwe i praktyczne przejście z garażu, przez przedsionek i spiżarnię do kuchni. Na parterze Willi Eski wydzielono cześć sypialną z łazienką i garderobą – sypialnię państwa domu z dostępem do tarasu ogrodowego. W innych wersjach projektu Willa Eska ta powierzchnia jest inaczej zagospodarowana. Pozostałe pomieszczenia na parterze to duży dwustanowiskowy garaż i kotłownia. Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne sypialnie oraz w pełni wyposażoną łazienkę. Dość spory hol pełni tutaj funkcję bawialni. Na antresoli nad salonem można postawić domową bibliotekę i wygodną kanapę albo biurko do pracy.

Koszty budowy Willa Eska

Willa Eska to oryginalny, komfortowy dom jednorodzinny o nowoczesnym, nieco loftowym stylu z wieloma cieszącymi oko detalami architektonicznymi. Dom wyróżnia brak sztampy na każdym etapie projektowania. Dom Willa Eska uwzględnia nowoczesne energooszczędne rozwiązania materiałowe instalacyjne - będzie tani w eksploatacji, a w samej budowie nie powinien być trudny ani drogi. 

W gotowym projekcie domu Willa Eska można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce. Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu.

Projekt domku jednorodzinnego Willa Eska to doskonała propozycja do osób ceniących oryginalną architekturę i ciekawe nietuzinkowe rozwiązania.

Willa Eska dostępna jest w odbiciu lustrzanym oraz innych wersjach: 

 Willa Eska 2,       

 Willa Eska 3.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna