MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt Willa Atrium

Pow. użytkowa: 257 m2   /   Koszt realizacji: 833 812 zł
Projekt domu Willa Atrium - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5950 zł


Projekt domu Willa Atrium - parterowy dom jednorodzinny, zaprojektowany jako jednokondygnacyjne przekryte płaskim dachem "pudełko", z otwartą elewacją frontową - wejściową, oraz przeszkloną elewacją ogrodową i tytułowym wewnętrznym atrium. Atrium w środkowej części bryły pozwala na doświetlenie wewnętrznych pomieszczeń, oraz stworzenie prywatnego, intymnego ogródka - zupełnie odizolowanego od oczu sąsiadów. W projekcie domu Willa Atrium przestrzeń podzielono funkcjonalnie na części. W bryle frontowej zaprojektowano zaplecze gospodarcze - z dużym garażem i kotłownią, umieszczono sypialnie dziecięce i gościnną z łazienkami, oraz gabinet - biuro. W bryle ogrodowej zaprojektowano salon, połączony z kuchnią, aneksem jadalnym i holem, oraz apartament rodziców - z sypialnią, łazienką i garderobą. Wiele otwarć i duża ilość przeszkleń - z salonu i sypialni - daje możliwość unikalnego wręcz kontaktu domowników z otaczającą przyrodą. Dom posiada dwa niezależne wejścia: codzienne - od strony elewacji frontowej, między garażem a gabinetem, oraz drugie - reprezentacyjne, wiodące wzdłuż elewacji bocznej, po oświetlonym decku, do wejścia przez szklany przedsionek do podwyższonego centralnego westybulu, ze świetlikiem w dachu i pięknym widokiem na wewnętrzne atrium. W projekcie zastosowano rzadko spotykane detale, materiały i rozwiązania - jak całkowicie przeszklona, schowana w podcieniu elewacja ogrodowa, z dwustronnym masywnym kominkiem, czy piękna wyspa kuchni widoczna z salonu. Elementy te świadczą o wyjątkowości i stylu domu. Zarówno wygląd zewnętrzny domu, jak i jego wnętrza tworzą niepowtarzalny, oryginalny efekt. Projekt domu Willa Atrium dostępny jest także w wersji odbicia lustrzanego.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1345 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 369,17 m2
 • Powierzchnia całkowita: 369,17 m2
 • Powierzchnia netto: 257 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 257 m2
 • Powierzchnia dachu: 345,50 m2
 • Kąt nachylenia dachu:  2%
 • Wysokość budynku: 3,65 m (4,90 m z podmurówką i świetlikiem)
 • Szerokość budynku: 16,82 m
 • Długość budynku: 26,6 m
 • Min szerokość działki: 23,82 m
 • Min długość działki: 34,6 m
 • Wysokość pomieszczeń:  3,0 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: żelbetowy
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: papa termozgrzewalna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 93,4 kWh/(m2)
 • Ek - 86,3 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 66,61 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 76,63 kWh/(m2)
 • EUco - 34,38 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.


Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 324 311,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 515 620,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 318 193,00 zł
Realizacja domu pod klucz 833 812,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Willa atrium - plik szczegółowy

Willa atrium - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt Willa Atrium 5918 Darek
2014.09.26 4 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, Jeśli ktoś z Państwa szuka wykonawcy do budowy domu z woj.mazowieckiego to zapraszam do siebie mój mail;[email protected], www.darekbudowa.com.pl pozdrawiam

Projekt Willa Atrium 5864 Maciej Wujczak
2014.09.05 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. Bardzo ciekawy dom. Czy jest możliwość dodania do projekty basenu. Częściowo podpiwniczyć dom i tam umieścić basen?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Macieju. Tak oczywiście można częściowo dom podpiwniczyć i zaprojektować wtedy basen w tej części. MG :)
Projekt Willa Atrium 4865 Adam Kołaczyński
2013.12.15 2 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam. Dleczego ten dom jest taki drogi???

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Adamie. Willa Atrium to dom zaprojektowany w nowoczesnej architekturze ,oraz technologii wykończenia i ogrzewania . W tym domu jest wiele dużych przeszkleń ,otwarte przestrzenie, oraz nowoczesny system docieplenia ścian wraz z wykończeniem elewacji . Równocześnie technologia dachu płaskiego ze szklanym świetlikiem jest droższa od więźby tradycyjnej . Dom jest duży ,nowoczesny , ale przestronny i może w nim mieszkać obszerna rodzina - nawet do sześciu osób , stąd koszty budowy tego domu są nie małe. MG :)
Projekt Willa Atrium 3184 Igor Mazur
2012.10.12 6 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam . Niezwykły projekt . Muszę przyznać , że nie spodziewałem się tego po waszej firmie . Bardzo mnie urzekła . A nie macie czegoś w tym stylu tylko mniejszego - tak do 200-220 m2 wszystkich pomieszczeń - z garażem ? Albo może możecie zrobić projekt na zamówienie dla mnie ? Proszę o odpowiedź . Igor

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Panie Igorze . Dziękujemy za mile słowo o projekcie . Nie mamy niestety podobnego a mniejszego projektu ,. Możemy zrobić projekt na zamówienie dla Pana , według Pana preferencji i potrzeb - nie ma sprawy . Proszę o bezpośredni kontakt z pracownią - mailowy lub telefoniczny . Albo zapraszamy do nas na spotkanie . MG
Projekt Willa Atrium 1470 Haba87
2012.03.07 1 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Jestem zainteresowany wszystkimi informacjami związanymi z budową tego domu, ponieważ sam zamierzam go budować. Chętni poznam opinię innych na jego temat.

Projekt Willa Atrium 1473 Rafał Dębowski
2012.03.03 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, bardzo podoba mi się ten projekt i chciałbym wybudować ten dom, ale mam plan zagospodarowania terenu wykluczający płaski dach :(

Projekt Willa Atrium 1471 HubertM
2012.03.01 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Parterowy, z dużymi, przestronnymi pokojami, sporym garażem. Ogromnym atutem są duże przeszklenia, które dają możliwość unikalnego kontaktu z przyrodą. A tak w ogóle to ostatnio zacząłem gustowac w domkach z płaskimi dachami....są rewelacyjne!

Projekt Willa Atrium 839 Gosiaczek88
2012.02.22 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Willa atrium to bardzo piękny dom...parterowy, prosty dach, krótko mówiąc dom jest funkcjonalny i na pewno będzie się w nim mieszkało wygodnie i przyjemnie...

Projekt Willa Atrium 840 iwona zarębska
2012.02.22 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Zwarta bryla, centralnie umieszczony kominek na zewnatrz i wewatrz salonu, funkcjonalnie zaplanowane wnetrze, no i najwazniejsze idealnie pasuje na moją dzialke:)!

Projekt Willa Atrium 841 Paprzycka Natalia
2012.02.22 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Domek ładny z prostą bryłą, płaski dach, garaż na trzy auta, parterowy. Willa atrium jest dość duża, projekt wygląda na ok.

Projekt Willa Atrium 1472 Natalijka
2012.02.01 0 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Projekt jest super, ale wydaje mi się, że w willi słonecznej funkcjonalniej zaplanowano wnętrze.

Projekt Willa Atrium 1474 Alicja_D
2012.01.15 7 Pozytywny komentarz Negatywny komentarz

Witam, bardzo podoba mi się ten projekt...jest naprawdę super! Potrzebuję jednak jakiegoś pomysłu dot. obejścia warunków zabudowy, które przewidują nachylenie dachu 35st, nie chcę budować czegoś co mi się nie podoba, a bardzo bym chciała zobaczyć ten dom na własnej działce :)

12

Podobne projekty


Lugano
Otwarty
Riwiera
Riwiera 4
Verona
Vertigo
Villa Nova
Willa l' Azur
Willa słoneczna

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.