MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Viking 4

Pow. użytkowa: 156.9 m2   /   Koszt realizacji: 502 033 zł
Projekt domu Viking 4 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3750 zł 3000 zł


Projekt domu Viking 4 to jeden z naszych domów z kolekcji „Viking” - tym razem nieco powiększony w stosunku do bazowego projektu, z zadaszeniem nad garażem i poszerzoną bryłą. Parterowy dom z poddaszem użytkowym, zbudowany na planie prostokąta przykrytego dwuspadowym dachem, z garażem przykrytym trzyspadowym zadaszeniem. Budynek zaprojektowano jako wygodne miejsce do życia dla 4-6ciosobowej rodziny. Nowoczesna architektura domu z atrakcyjną sylwetką idzie tutaj w parze z funkcjonalnym, komfortowym wnętrzem. Bryłę ozdobiono okładzinami ścian z drewna i płyt włókowo-cementowych i wprowadzono podział na poziome pasy elewacji, co wprowadza ład, porządek i właściwe proporcje. Szerokie przeszklenia otwierają wnętrze domu na ogród i podkreślają nowoczesny design. Front domu zaakcentowano podcieniem wejściowym z szerokimi drzwiami z naświetlem, oraz narożnym oknem kuchennym. Kształt bryły tworzy frontowy reprezentacyjny placyk wjazdowy. Od strony ogrodu mamy piękne przeszklenia salonu i jadalni, oraz wygodny podcień zadaszający częściowo taras. Wnętrze : do domu wchodzimy przeszklonym, otwartym wizualnie przedsionkiem wprost do części dziennej holu, salonu i jadalni. Obok jadalni mieści się ładna kuchnia ze spiżarką. Z drugiej strony na parterze mamy dodatkowy pokój ( gabinet, lub sypialnię gościnną ), łazienkę, schody, oraz przejście do części gospodarczej, a tam z kolei : magazyn, kotłownię i podwójny garaż. Na poddaszu zaprojektowano trzy przestronne sypialnie, z garderobami i szafami wbudowanymi, dwie łazienki, oraz pralnię. Sypialnia rodziców to oddzielny apartament z garderobami i łazienką. Z podestu schodów wchodzimy na strych nad garażem, mogący pełnić rolę domowego magazynu, albo dodatkowego pokoju. Prosta bryła, dość łatwa w budowie, oraz energooszczędne rozwiązania materiałów i ociepleń dają w rezultacie ekonomiczny budynek – zarówno w budowie jak i późniejszej eksploatacji. Przede wszystkim Viking 4 jest jednak urokliwym, nowoczesnym i komfortowym domem dla swoich przyszłych mieszkańców. W ofercie dostępne są również inne wersje tego projektu: wersja podstawowa (projekt domu Viking), z garażem jednostanowiskowym (projekt domu Viking 2), najmniejsza (projekt domu Viking 3), komfortowa (projekt domu Viking5Vikinga 4 można łatwo dostosować do standardu NF40. Zapraszamy.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 885 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni: 157,16 m2
  • z podcieniami: 166,16 m2
 • Powierzchnia całkowita: 252,18 m2
 • Powierzchnia netto: 162,45 m2 + garaż 37,80 m2 + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 156,90 m2 wg PN-70/B-02365
  • 162,45 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Wymiary domu: 13,44 x 15,55 m
 • Minimalne wymiary działki: 21,44 x 23,55 m
 • Wysokość do kalenicy:  8,94 m (9,14 z podmurówką)
 • Powierzchnia dachu: 273,58 m2
 • Kąt nachylenia dachu: 45 i 35 stopni
 • Wysokość pomieszczeń: 2,7 m i 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - monolityczny
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 91,0 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 75,3 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 43,50 kWh/(m2 rok)
  (Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 3000 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 146 525,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 228 597,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 273 437,00 zł
Realizacja domu pod klucz 502 033,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Viking 4 - plik szczegółowy

Projekt domu Viking 4 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Viking 4 7297 JurekP

2016.06.16 2

Czy będzie wersja z piwnicą i kiedy pokażecie rysunki z wymiarami?

Odpowiedź MG Projekt
Witam Panie Jurku, projekt jest naszą supernowością, więc jest jeszcze w przygotowaniu, a na rysunki szczegółowe trzeba zaczekać. Za utrudnienia z góry przepraszamy. Piwnicę można bez problemu wprowadzić przy adaptacji, a nasza pracownia na zmiany wystawia bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Viking 4 7296 Mariola

2016.06.12 0

Witam, projekt nam się spodobał jedyne co nam nie pasuje to spadek nad garażem, czy tutaj mozna zrobić ścianę tak jak jest na domu? A może pracownia przewiduje taki wariant?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Mariolu, Bez problemu można zastosować takie rozwiązanie, które przy adaptacji projektu na działkę wprowadza już projektant adaptacji. My obecnie nie przewidujemy takiego wariantu, a przy zmianach w projekcie wystawiamy bezpłatną zgodę. MG:)
Ocena 4.9/5 na podstawie 2 opinii.

Podobne projekty


Domino
Gala
Jurajski
Nowoczesny 2
Party
Viking
Viking 2
Viking 3
Viking 5

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.