MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Vertigo

Pow. użytkowa: 309.43 m2   /   Koszt realizacji: 885 443 zł
Projekt domu Vertigo - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 5250 zł 4200 zł


 

Projekt domu Vertigo to budynek przeznaczony dla dużej, nawet siedmioosobowej rodziny, zaprojektowany w konwencji nowoczesnych miejskich willi. Budynek zaprojektowano jako piętrowy, z płaskim dachem, złożony z dwóch zestawionych ze sobą i przenikających się wzajemnie prostopadłościennych brył. Architektura zewnętrzna domu Vertigo ma dwa oblicza. Od strony elewacji frontowej budynek sprawia wrażenie masywnego, zamkniętego przed okiem obcych, z niewielką ilością przeszkleń, z jedynie zaakcentowaną częścią wejściową przedsionka w dużymi naświetlami. Od strony elewacji ogrodowej dom prezentuje inne oblicze - otwarte na ogród, z wieloma przeszklonymi powierzchniami ścian, z oranżerią między wnętrzem salonu a tarasem. Od strony ogrodu masywna piętrowa bryła budynku została zrównoważona częścią parterową i dużymi przeszkleniami wnikającymi we wnętrze. Przesuwne okiennice i rytm okien piętra nawiązują do śródziemnomorskich willi - mimo ultranowoczesnej linii budynku. Sensem projektu było ujarzmienie surowej geometrycznej nowoczesności i zmiękczenie jej naturalnymi, odwołującymi się do przyrody materiałami. Wnętrze domu Vertigo podzielono na cztery części. Na parterze: część dzienną - z salonem, apartament państwa domu, część gospodarczą - z garażem i kotłownią, oraz część z sypialniami na piętrze. Uwagę zwraca duże jednoprzestrzenne wnętrze dzienne, z salonem, jadalnią, holem - z reprezentacyjnymi schodami, oraz kuchnią. Wszystkie pomieszczenia są maksymalnie otwarte na ogród - dzięki przeszklonym ścianom od podłogi do sufitu przebywając w salonie czy jadalni - mamy ogród na wyciągnięcie ręki. Ozdoby, jak oranżeria w salonie, narożny duży kominek, piękna kuchnia z centralną wyspą -sprawiają, że dom jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Duża liczba pokoi - np. sypialnych - pozwoli zamieszkać w domu Vertigo nawet bardzo licznej rodzinie. Pracownia posiada odbicie lustrzane projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1448 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 250,59 m2
 • Powierzchnia całkowita: 432,75 m2
 • Powierzchnia netto: 320,14 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 309,43 m2
 • Powierzchnia dachu: 242,97 m2 (dach płaski i taras na dachu)
 • Kąt nachylenia dachu:  dach płaski
 • Wysokość budynku: 6,90 m (7,15 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 20,56 m
 • Długość budynku: 14,88 m
 • Min szerokość działki: 28,56 m
 • Min długość działki: 22,88 m
 • Wysokość pomieszczeń:  3,0 i 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: płyta żelbetowa
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: papa termozgrzewalna

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 89,5 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 88,1 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 62,95 kWh/(m2 rok)
  (Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 4200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 301 955,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 453 966,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 431 477,00 zł
Realizacja domu pod klucz 885 443,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Vertigo - plik szczegółowy

Projekt domu Vertigo - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Vertigo 5919 Darek

2014.09.26 4

Witam, Jeśli ktoś z Państwa szuka wykonawcy do budowy domu z woj.mazowieckiego to zapraszam do siebie mój mail;[email protected], www.darekbudowa.com.pl pozdrawiam

Projekt domu Vertigo 5515 Wojtek

2014.01.07 1

Dom piękny, choć nie tani w budowie i zastanawiamy się czy piętro zrobić w szkielecie kanadyjskim - czy to obniży trochę koszty budowy i czy to wogóle dobry pomysł?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Wojtku. Trudno powiedzieć, czy w szkielecie wyjdzie taniej i najlepiej poprosić wykonawcę o wycenę takiej wersji. Z drugiej strony to powinno wyjść troszkę taniej, no ale wszystko zależy od wykonania i detali. Ogólnie to ciekawy pomysł i na pewno dom będzie miał bardziej indywidualny styl. MG
Projekt domu Vertigo 5514 Marek

2013.11.15 0

Kamień z serca jak to mówią i dziękuję za odpowiedź. Czy w takim razie można u was zamówić ten dom z innym dachem? Jak podroży to projekt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marku. Tak, można w naszej pracowni za dopłatą do projektu typowego zamówić ten dom z innym dachem, a koszty realizacji podajemy mailem: [email protected] MG :)
Projekt domu Vertigo 5513 Marek

2013.11.13 0

Ten dom spodobał nam sie bardzo, ale w naszych warunkach zabudowy nie możemy mieć dachów płaskich i dach musi mieć spadek od minimum 20 stopni. Przymierzamy się do tego domu,ale czy będzie tu pasował taki dach? No i drugie ważne pytanie czy pracownia zgodzi sie na takie rozwiązanie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Marku na zmiany się zgadzamy i wystawiamy bezpłatną zgodę. Jeśli chodzi o zastosowanie dachu ze spadkiem, to jak najbardziej można zrobić tutaj taki dach - będzie to pasowało do bryły budynku. MG
Projekt domu Vertigo 4365 wasylek

2013.08.29 2

Witam, Co takiego sprawia, że koszt budowy tego domu jest tak ogromny? Na pierwszy rzut oka wygląda na mało skomplikowany. Kwestia okien na zamówienie, drzwi, dachu, nietypowych materiałów?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tylko z pozoru wygląda na mało skomplikowany - dom ma niełatwą konstrukcję i rozłożysty rzut parteru z otwartymi przestrzeniami, oraz wiele dużych przeszkleń , jak również oranżerię przy salonie. Równocześnie technologia dachu płaskiego jest droższa od więźby tradycyjnej . Dom jest duży ,nowoczesny , ale przestronny i może w nim mieszkać obszerna rodzina - nawet siedem osób , stąd koszty budowy tego domu są nie małe. MG :)
Projekt domu Vertigo 3414 Joanna Rey

2012.11.12 2

Boski budynek, namawiam męża do realizacji domu według tego projektu. Może ktoś wybudował? Proszę o kontakt

Projekt domu Vertigo 2926 Qubikmaniak

2012.08.24 1

Ach , gdyby tylko mieć tyle kasy , żeby sobie taki dom wybudować . Szczególnie z tyłu jest bajeczny ...

Projekt domu Vertigo 2610 Danił Edward

2012.03.27 4

Dom naprawdę luksusowy, ma bardzo wiele zalet: wielki garaż, fajny rozłożysty układ pomieszczen, ciekawe okna, ogromne tarasy. Wizualizacja wnętrz daje ogromne wrażenie, strasznie mi się ten projekt podoba. Jedynie co bym zmienił to kolorystykę i dał coś żywszego. Swoją drogą ciekawe jak się w takim domu mieszka?

Projekt domu Vertigo 2611 Karasik Ilona

2012.03.27 0

Ten dom niewątpliwie jest dla ludzi odważnych i ceniących nowoczesność. Wnętrze jest prześliczne i takie jasne, można się zgubić....;)

Ocena 4.9/5 na podstawie 9 opinii.

Podobne projekty


Otwarty
Południowy
Prestiżowy
Riwiera 4
Verona
Villa Nova
Willa atrium
Willa l' Azur
Willa słoneczna

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.