MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Vega

Pow. użytkowa: 185.42 m2   /   Koszt realizacji: 539 811 zł
Projekt domu Vega - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 3490 zł 2792 zł


Projekt domu Vega to piętrowy domek jednorodzinny dla rodziny cztero-pięcioosobowej, przykryty kopertowym dachem. Vega to miejska willa, charakteryzująca się nowoczesną acz powściągliwą architekturą. Budynek został zaprojektowany na niewielką działkę, gdzie można zabudować małą powierzchnię a bryła domu musi być maksymalnie zwarta. W piwnicy ukryto pomieszczenia techniczne, dzięki czemu przestrzeń dzienna może zając całość parteru - poza garażem wbudowanym w bryłę domu. Pomieszczenia i ich doświetlenie zaprojektowano w ten sposób, aby dom nadawał się również na działkę z wjazdem od południa. Wnętrze budynku podzielono na jednoprzestrzenną część dzienną na parterze, z dodatkowym pokojem - gabinetem lub sypialnią gościnną, oraz część nocną piętra z sypialniami i dużą rodzinną łazienką. Z obszernego holu można wyodrębnić dodatkowy niewielki pokoik. Nad piętrem znajduje się jednoprzestrzenny strych mogący służyć jako dodatkowe pomieszczenie. Dom Vega jest otwarty na ogród z jadalni, pięknym narożnym przeszkleniem z przesuwnymi drzwiami, łączącym się z tarasem z podcieniem. Pracownia posiada też wersję projektu w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 1120 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 139,11 m2
 • Powierzchnia całkowita: 375,41 m2 (z piwnicą)
 • Powierzchnia netto: 208,34 m2 + piwnica 86,82 m2 + garaż + strych
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 185,42 m2 wg PN-70/B-02365
  • 208,34 m2 + piwnica 86,82 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 242,4 m2
 • Nachylenie dachu: 25 stopni
 • Wysokość budynku: 9,49 m (9,94 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 13 m
 • Długość budynku: 13,13 m
 • Min szerokość działki: 19 m
 • Min długość działki: 21,24 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,74 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 82,9 kWh/(m2)
 • Ek - 80,9 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 59,12 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 68,01 kWh/(m2)
 • EUco - 30,51 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2792 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 216 875,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 292 320,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 247 491,00 zł
Realizacja domu pod klucz 539 811,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Vega - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Vega - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Vega 8131 Ala

2017.09.25 1

Witam Buduje Vegę szukam osobę ktora tez budowała ten projekt? Na razie wszystko idzie ok jedynie wykonawca opóźnia prace teraz nie wie jak prawidłow wykonać daszki w salonie, kuchni, gabinecie.... Również sufit nad sypialnią okazał sie problematyczny. Projekt fajny tylko te daszki są problematyczne źle zrobione mogą powodoowac przecieki. Zrezygnowalismy z loggy od frontu, od ulicy. Prosze podzielcie sie informacjami jak dobrze wykonac te małe daszki????

Projekt domu Vega 7225 Marta Lech

2016.05.27 1

Dom jest wspanialy, jednak kuchnie i jadalnie wolalabym od strony wejscia- nie ogrodu.NIe wiem, czy w ogole projekt wowczas calkowicie nie musialby byc zmieniony. Ponadto zalezy mi na 4-ech pokojach na gorze, widze, ze projekt zawiera 3. Dom jest piekny ponadto,wyglada nowoczesnie. Na ewno jest jednym z najlepszych, ktore do tej pory widzialam- a rozgladam sie tylko za domami pietrowymi. Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Pani Marto, taka zamiana pomieszczeń jest możliwa i to już przy adaptacji dostosowuje projektant adaptujący projekt na działkę. Na górze także można pozmieniać układ ścianek działowych i wtedy uda się wygospodarować niewielki dodatkowy pokój i to również już przy adaptacji się wprowadza, a my na zmiany wystawiamy bezpłatną zgodę. MG:)
Projekt domu Vega 6666 Alina Wojnowska

2015.09.07 1

Jestem zainteresowana tym projektem, jednak zastanawiam sie jak bedzie wygladal ten projekt gdy zstapimy loggie od frontu oknem. Jakie okno pasowalo by najlepiej? Mam dwoch synow i to beda ich pokoje najlepiej zeby pokoje byly bardzo do siebie podone wielkoscia i wygladem. Czy moze w Panstwa pracowni sa jeszcze inne wersje tego projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Alino, tutaj oczywiście można zastąpić loggię oknem, choć troszkę szkoda, bo dom straci swój urok, ale ewentualnie można w obu tych pokojach wprowadzić dodatkowe okna narożne i wtedy będzie fajny efekt. MG:)
Projekt domu Vega 5735 M.

2014.06.30 1

Czy można zamówić taki sam projekt jednak zmniejszony po obrysie, najlepiej ze str. garażowej, aby jego powierzchnia użytkowa wynosiła ok. 150 m. kw.? Pozdrawiam

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W przypadku pomniejszenia domu po obrysie, to można zamówić u nas w pracowni projekt indywidualny na bazie tego domu. MG :)
Projekt domu Vega 5377 J.P

2014.01.30 1

Brak mi kolornika na stronie i czy można zmienić kamyk na drewno?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Przepraszamy za uniedogodnienia, a kolornik dla tego domu pojawi się już wkrótce na naszej stronie. Ogółem jeśli chodzi o elewacje i okładziny, to jest to tylko nasza propozycja i oczywiście można to zmienić wedle uznania. MG :)
Projekt domu Vega 4564 Przemysław Paczesny

2013.10.25 1

Witam, Czy istnieje możliwość wersji tego domu z garażem dwustanowiskowym? Jeżeli tak to na etapie adaptacji czy sprzedaży projektu? Proszę o informację

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Przemysławie. Tak jest taka możliwość , aby w tym domu był garaż dwustanowiskowy . Można to zrobić na etapie adaptacji , lub za dopłatą do projektu standardowego zamówić taka zmianę w naszej pracowni - szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . Zapraszamy .MG :)
Projekt domu Vega 3132 Teresa Romanowicz

2012.10.07 2

Witam . Chciałam pochwalić się , że jestem w trakcie budowy projektu Vega i mogę przekazać materiały - zdjęcia + uwagi na temat budowy zainteresowanym osobom : [email protected] Wszystkie osoby , które budują ten dom również zapraszam do wzajemnej wymiany doświadczeń .

Projekt domu Vega 2600 Kamila Grabowska

2012.03.29 1

WItam, zdecydowaliśmy się na projekt Vega, ponieważ dom najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Ma wszystko co potrzeba, rozkład pomieszczeń bez zarzutu. Według mnie Vega jest wygodnym i przestronnym domem!

Projekt domu Vega 2601 Niechaj_EWA

2012.03.22 1

Dom jest ok. Mamy niewielką działkę z wjazdem od południa więc dom idealnie będzie się na niej prezentował. Pociesza mnie fakt, że pomimo tak wielkiego domu koszt wcale nie jest duży- co jest dla mnie kolejnym atutem zachęcających do budowy.

Projekt domu Vega 2604 Winiarek Bartek

2012.03.20 2

Super domek, z żoną szukaliśmy bardzo długo i znaleźliśmy - VEGA to jest nasz ideał, w tym projekcie nic nie będziemy przerabiać. Kupiliśmy projekt, w kwietniu zaczynamy budowę. Pozdrawiam.

Projekt domu Vega 2603 Leon Chrostowski

2012.03.19 0

Domek wygląda super. Jeszcze brnę w papierach związanych z działką, ale Vega wciąż jest moim faworytem i chyba tak już ostanie ;) Wśród wszystkich domów gotowych Vega spełnia wszystkie moje marzenia i mówię to z czystym sumieniem.

Projekt domu Vega 2605 Dariusz Paczewski

2012.03.09 8

Witam, moje plany dotyczące tego domu to przede wszystkim lustrzane odbicie. A czemu ten projekt? ponieważ odpowiada mi powierzchnia, rozkład pomieszczeń: wygodny salon połączony z jadalnią i kuchnią (kuchnia od strony ogrodowej to był mój warunek), min. 3 sypialnie na piętrze (dla mnie wystarczający metraż), piwnica (tak mało jest projektów z zaprojektowaną piwnicą). Ogólnie domek wygląda na prosty i skromny a w rzeczywistości to bardzo uroczy dom.

Projekt domu Vega 2602 PerzyńskaKasia

2012.03.02 0

Witam, zastanawiamy się nad budową tego domu. Działkę budowlaną mamy pod Poznaniem, projektu jeszcze nie kupiliśmy, ale już chyba podjęliśmy decyzję że to ten. Jeszcze tylko zostały nam ostatnie rozmowy z wykonawcą co do ceny, z bankami co do kredytu i kupujemy. Czas szybko płynie, a chcielibyśmy zacząć budowę jeszcze w tym roku, chociaż jeszcze dużo papierów do załatwienia.

Projekt domu Vega 2606 Piotr Suchenek

2012.02.28 1

VEGA bardzo mi się podoba i nawet żona zaczyna się przekonywać do tego projektu. Na początku przerażała ją powierzchnia i wielkość domu, ale pokazałem jej podobny już wybudowany i zupełnie inaczej się patrzy :) Ten projekt zwrócił szczególną moją uwagę poprzez ciekawy rozkład a także bardzo przytulny wygląd zewnętrzny.

Projekt domu Vega 830 Robert Sokołowski

2012.02.22 1

Dom bardzo mi się podoba. Ma wszystko co potrzeba, balkony, tarasy, piwnicę i strych. Jeśli chodzi o pomieszczenia to uważam, że ich układ jest dobrze przemyślany. Na ten dom jestem zdecydowany w 100%, jest świetny.

Projekt domu Vega 831 Krool

2012.02.22 0

Vega faktycznie jest fajnym domem, jednak kilka drobnych rzeczy musiałbym w nim zmienić, aby dostosować go do moich wygód. Okazuje się, że nie można mieć wszystkiego naraz !

Projekt domu Vega 832 daga520

2012.02.22 5

Coraz częściej przyglądam się temu domowi i zaczynam się do niego przekonywać:))))) Podoba mi się architektura domu nawiązująca do nowoczesnej willi, a także wnętrze, które jest świetnie podzielone na część dzienną (parter) oraz nocną (piętro). Ten projekt najlepiej spełnia moje oczekiwania z tysięcy dostępnych projektów i na szczęście nie jest dwuspadowy jak również nie ma skosów, których nie cierpię.

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Helios
Opal
Orchidea
Riwiera
Sonet
Szafir
Topaz
Tukan
Willa na Borowej

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.