MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Urwis 2

Pow. użytkowa: 81.21 m2   /   Koszt realizacji: 225 419 zł
Projekt domu Urwis 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Urwis 2 to parterowy domek dla czteroosobowej rodziny, przekryty czterospadowym dachem. Zbudowany został na planie prostokąta, z dobudowanym garażem. Dom Urwis 2 przeznaczony jest do realizacji na wąskiej działce. Dzięki wejściu do budynku od węższej strony, dom wraz z garażem zmieści się na dziewiętnastometrowej działce. Wewnątrz budynku, na niedużej powierzchni, udało się zaprojektować wygodne, czteropokojowe mieszkanie z zapleczem technicznym, składające się z obszernego salonu połączonego z kuchnią, trzech sypialni, łazienki, toalety, kotłowni oraz garażu. W salonie zaplanowano centralnie kominek, oraz szerokie przeszklone wyjście na taras ogrodowy. Z kuchennego okna również można podziwiać ogród i domowy taras. Projekt domu Urwis 2 z zewnątrz nawiązuje do architektury dworkowej w nowoczesnym ujęciu. Wejściowy ganek na kolumienkach, okiennice, czy boniowane narożniki - wszystkie te elementy doskonale pasują do czterospadowego łagodnego dachu. Pracownia posiada również odbicie lustrzane projektu domku Urwis 2.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 418 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 126,4 m2
 • Powierzchnia całkowita: 126,4 m2
 • Powierzchnia netto: 84,07 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa: 81,21 m2
 • Powierzchnia dachu: 176,3 m2
 • Nachylenie dachu: 24 stopnie
 • Wysokość budynku: 5,08 m (5,38 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 11,98 m
 • Długość budynku: 12,24 m
 • Min szerokość działki: 18,98 m
 • Min długość działki: 20,57 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24+ styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: wiązary drewniane kratownicowe
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,30 kWh/(m2)
 • Ek - 88,40 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,83 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 75,72 kWh/(m2)
 • EUco - 33,97 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 63 073,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 104 665,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 120 754,00 zł
Realizacja domu pod klucz 225 419,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Urwis 2 - plik szczegółowy

Urwis 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Urwis 2 6968 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2016.02.01 5

Witam, budujemy domy z projektow pracownia MG, obecnie Wybudowany KORAL. Wspolpracujemy z MG w posrednictwie sprzedazy projektow , prosze o kontakt bezpośrednio do nas, włascicieli drogą mejlową lub tel , celem poznania wyceny oraz terminu. Prowadze procedury do uzyskania pozwolenia na budowe. Robimy pelne dokumentacje powykonawcze po budowie i oddania do uzytku. kontakt 512868855 [email protected] www.wybudujdom.com

Projekt domu Urwis 2 5425 Magdalena Brodzińska

2014.04.09 0

Witam, czy ten dom dałoby się przerobić tak aby odciąć garaż, z sypialni okna przenieść na inne ściany, a garaż dokleić do ścian sypialni, jednocześnie powiększając go o 2m? w miejsce sieni zrobić przejście do garażu w którym usytułowana byłaby również kotłownia, natomiast wejście zrobić tam gdzie teraz jest kotłownia?proszę o odpowiedź

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Magdaleno. Tak, oczywiście można garaż usytuować na krótszym boku domu i zastosować to ciekawe rozwiązanie, o którym Pani napisała. Wejście z drugiej strony to też fajny i funkcjonalny pomysł. Okna sypialni, bez problemu można przenieść na inne ściany. MG :)
Projekt domu Urwis 2 4859 alicja nowicka

2013.12.09 6

Witam Czy istnieje możliwość doprojektowania piwnicy pod garażem z wejściem z garażu i dodatkowych okien w kuchni na ścianie za garażem.Okna na całej długości wkomponowane między szafki wiszące a stojące.jaki to byłby koszt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Alicjo. Tak oczywiście jest to możliwe i zmiany , o których Pani pisze można zamówić u nas w pracowni za dopłatą do projektu podstawowego, a szczegóły realizacji i kosztów podajemy drogą mailową: [email protected] . MG :)
Projekt domu Urwis 2 4715 Agnieszka -

2013.11.22 5

Witam Zastanawiam się nad kupnem tego projektu jednak mam pytanie czy garaż mozna zwiększyć i zrobić podpiwniczenie? jak bardzo wzrosły by koszty inwestycji?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Agnieszko. Tak można zwiększyć garaż i wtedy proponujemy w tym powiększonym garażu wydzielić z boku miejsce na schody do piwnicy , którą również można wykonać w tym domku. Jeśli chodzi o koszty inwestycji to trzeba się liczyć z tym , iż mogą one wzrosnąć około 20 - 30% .MG :)
Projekt domu Urwis 2 4743 Helena Wojciechowska

2013.11.20 0

Chcielibyśmy mieć zamkniętą kuchnię , ale wtedy ta dzienna część z jadalnią będzie mała . Co proponujecie ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Heleno. Można kuchnię zrobić za garażem , czyli dobudować dodatkowe pomieszczenie z przeznaczeniem na kuchnię , a wtedy jadalnia , oraz pokój dzienny powiększy się o tą przestrzeń gdzie obecnie znajduje się kuchnia. Tak swoją drogą może to być bardzo fajne rozwiązanie , bo nie każdy chce mieć otwartą kuchnię , no i ta część dzienna będzie dużo większa. MG :)
Projekt domu Urwis 2 4740 Agata Marek

2013.11.19 3

Dlaczego nie można pokolorować tego domu? W innych projektach też nie ma możliwości skorzystania z kolorownika?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Prosimy o wyrozumiałość , gdyż ten dom i wiele innych to nowości i supernowości , więc staramy się na bieżąco uzupełniać te projekty o nowe pakiety i kolorniki , które są w przygotowaniu. Kolorniki do domków pojawią się już wkrótce ,a za utrudnienia przepraszamy . MG
Projekt domu Urwis 2 4737 Edyta

2013.11.18 5

Czy można za garażem dobudować dodatkowy pokój-gabinet tak , żeby wyrównać tylną ścianę domu i jak to rozwiązać żeby nie wchodzić z kuchni? Chciała bym żeby wc zostało.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Edyto można to rozwiązać w ten sposób , że wc można przenieść do kotłowni i wtedy zamiast obecnego wc powstanie korytarzyk z dojściem do tego pokoju . MG
Projekt domu Urwis 2 4738 Edyta

2013.11.18 4

Też myślałam nad takim rozwiązaniem , ale nie mamy gazu na działce i w sumie nie mam gdzie zrobić kotłowni. Jak to rozwiązać , bo zależy mi i na wc i na pokoju-gabinecie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Edyto. Można wyrównać ścianę obecnej kotłowni ze ściana garażu, oraz przesunąć ścianę od kuchni tym samym ją powiększając , nadal mamy korytarz i wtedy przy garażu wydzielamy kotłownię , a dalej pokój - gabinet . Wejście z garażu robimy przez nową kotłownię . Wc pozostaje w obecnej kotłowni . To rozwiązanie jest lepsze od poprzedniego bo nie mamy przejścia z garażu przez wc . MG
Projekt domu Urwis 2 4739 Leszek Mrozik

2013.11.18 0

mam pytanie , czy ten domek spełnia wymagania dla dopłat z programu NF40 ? Piszecie Państwo na stronie , że jest taka możliwość.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Leszku jak najbardziej można ten domek dostosować do potrzeb programu dla dopłat dla domów w standardzie NF 40. Szczegóły podajemy mailem: [email protected] . MG
Projekt domu Urwis 2 4736 Miś[email protected]

2013.11.17 0

Czy można zrezygnować z wc i w jego miejsce zrobić spiżarkę z wejściem od strony kuchni? Czy nie będzie to za małe pomieszczenie? Pozdrawiam M.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej można zrobić taka zmianę i , aby powiększyć spiżarkę można przedłużyć ścianę od kotłowni i wyjdzie wtedy spore pomieszczenie i wygodne wejście z kuchni. Przy okazji wedle potrzeby można zwiększyć kotłownię przesuwając ścianę z drzwiami .MG :)
Projekt domu Urwis 2 4741 Maniek

2013.11.15 0

Chciałbym pod garażem zrobić piwnicę z wejściem od ogrodu . Czy macie może taki wariant projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Niestety obecnie nie posiadamy takiego wariantu , ale można u nas w pracowni za dopłatą do projektu podstawowego zamówić taki wariant z piwnicą pod garażem i wejściem do tej piwnicy od strony ogrodu. MG :)
Projekt domu Urwis 2 4735 Jolka

2013.11.12 0

Witam w tym projekcie , który ogólnie jest bardzo ładny brakuje mi garażu na dwa auta . Czy można zamówić taką wersję?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Obecnie nie posiadamy takiej wersji , ale może Pani za dopłatą do projektu standardowego zamówić taką zmianę w naszej pracowni. Można również zlecić takie rozwiązanie projektantowi od adaptacji domku na działkę . MG
Projekt domu Urwis 2 4734 Urszula B.

2013.11.10 1

Bardzo zgrabny domek , czy można zmienić kąt dachu ( na jaki?) i zrobić poddasze? gdzie wtedy zlokalizować schody na górę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Urszulo. Tak można zmienić kąt nachylenia dachu i już przy 35 stopniach wyjdzie spore poddasze. W projekcie typowym zaprojektowano wiązary , więc w tym wypadku należało by przeprojektować więźbę na standardową z zadanym kątem nachylenia np: te 35 stopni . Jeśli chodzi o schody to w pokoju dziennym boczne okno można przesunąć i wtedy schody zaprojektować na ścianie z kominkiem , który można przesunąć na drugą stronę , lub zrobić na innej ścianie. MG
Projekt domu Urwis 2 4733 Janina i Franciszek

2013.11.08 0

Bardzo spodobał nam sie ten projekt i przymierzamy się do kupna projektu , ale w warunkach zabudowy musimy mieć kąt nachylenia dachu min 25 stopni , więc czy można prosić Pracownię o taką zmianę. Ile to kosztuje?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można u nas zamówić taką zmianę za dopłatą do projektu podstawowego . Informacje na temat kosztów podajemy mailem: [email protected] . MG :)
Projekt domu Urwis 2 4742 A.T

2013.11.05 4

Nie pasuje nam to wc koło kuchni i chcielibyśmy z niego zrezygnować , czy można zrobić taką zmianę?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Oczywiście można zastosować takie rozwiązanie i nie robić wc . Dzięki temu można powiększyć kuchnię , lub zrobić spiżarkę w miejsce wc . MG
Projekt domu Urwis 2 4729 Marzena

2013.11.03 0

Czy koszty podane przez Was w kosztorysie są prawdziwe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Marzeno koszty jakie podajemy w naszych kosztorysach są oparte na cennikach Sekocenbudu .Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Pani Marzeno , wiadomo ze na dom można wydać przysłowiowe sto złotych , albo kilka razy tyle- wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Urwis 2 4731 [email protected]

2013.11.03 0

Dziękuję za odpowiedź , ten pomysł z dobudową kotłowni za garażem podoba mi się , ale kto zrobi taką zmianę , czy pracownia to robi , czy muszę to dodatkowo zlecać komuś innemu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam ponownie Panie Janku. Taką zmianę za dopłatą do projektu typowego może Pan zamówić w naszej pracowni , a szczegóły podajemy drogą mailową: [email protected] . Zapraszamy. MG
Projekt domu Urwis 2 4732 [email protected]

2013.11.03 0

To jeszcze mam pytanie odnośnie tych kosztów dobudowy tej kotłowni. Ile to wyjdzie?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Janku koszt dobudowy takiego pomieszczenia z wyposażeniem , czyli kocioł wraz z instalacją na paliwo stałe ( np: ekogroszek , lub biomasę ) , komin dymowy itp. średnio wychodzi w zależności od wielkości pomieszczenia i rodzaju kotła od ca 18 do ca 35 tys. zł . Reasumując są to przystępne koszty w bilansie całej budowy . MG
Projekt domu Urwis 2 4730 [email protected]

2013.11.02 0

Jeśli nie mam gazu na działce i raczej w najbliższym czasie to się nie zmieni , to jakie ogrzewanie proponuje pracownia MG Projekt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Janku. Zamiast gazu można tutaj zrobić mały kocioł na paliwo stałe. Jeśli potrzebna była by większa kotłownia to nie wielkim kosztem można za garażem dobudować pomieszczenie i tam gromadzić opał , lub zrobić kotłownię. Można również wykonać ogrzewanie na kominek z płaszczem wodnym + instalację kolektorów słonecznych. MG :)
Projekt domu Urwis 2 3564 Nina Radom

2012.12.13 2

Witam, zastanawiam się nad zakupem tego projektu. A może zamiast garażu, wiata z pom. gospodarczym lub kotłownią na paliwo stałe? Czy można tak zmodyfikować projekt? Czekam na odpowiedź. Nina

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Nino , oczywiście , że można tak zmodyfikować projekt . Może Pani nabyć Urwisa 1 i projektant adaptujący może Pani doprojektować wiatę z pomieszczeniem gospodarczym , ewentualnie może Pani nabyć Urwisa 2 i wówczas projektant adaptujący może przerobić garaż na wiatę z pomieszczeniem gospodarczym . Może też Pani zamówić projekt z przeróbką u nas - za dodatkową opłatą . Zapraszamy . MG :) MG
Projekt domu Urwis 2 3413 Robek

2012.11.12 2

Witam, fajny projekt. Widzę, że pracownia dostosowuje projekty do aktualnych wymagań rynku. Brawo!

Projekt domu Urwis 2 2753 Anna Nowotnik

2012.05.13 7

Witam. Zastanawiamy się z mężem nad kupnem tego projektu, czy ktoś z Państwa jest w stanie wypowiedzieć się w temacie kosztów realizacji? Pozdrawiam Ania

Projekt domu Urwis 2 2598 Pawłowicz Agata

2012.03.27 0

Bardzo mi odpowiada bryła tego domu. Uwielbiam światło i jasność, dlatego duże przeszklenia są wręcz wskazane.

Projekt domu Urwis 2 2599 Witek_Osko

2012.03.20 1

Domek jest świetny. Moim zdaniem to najlepszy projekt gotowy domów parterowych. Właśnie zamówiłem projekt.

Projekt domu Urwis 2 826 Feliszka_W

2012.02.22 6

Jestem zainteresowana tym domkiem aczkolwiek ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęłam. Projekt stosunkowo nowy, ale mam nadzieję, że znajdą się osoby chcące podzielić się swoimi przemyśleniami. Dla mnie projekt jest bardzo ciekawie zaprojektowany.

Projekt domu Urwis 2 827 Janek Pawelczyk

2012.02.22 0

rozważam budowę domu na podstawie tego projektu. Nie chciałem ogromniastych piętrusów, wolałem dom parterowy bo mam już dosyć biegania po schodach. Urwis 2 wydaje się najbardziej zbliżonym domem do moich potrzeb.

Projekt domu Urwis 2 828 agawa021

2012.02.22 14

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego domu. Fajny z zewnątrz, ciekawy w środku. To jest nowość MG Projektu.

Projekt domu Urwis 2 829 monika dębska

2012.02.22 0

Fajny, duży i przestronny domek w stylu nowoczesnego dworku. Rozkład pomieszczeń bez zastrzeżeń!

Ocena 4.9/5 na podstawie 28 opinii.

Podobne projekty


Czaruś
Cztery kąty 2
Dominik
Dominik 2
Figiel 2
Gargamel z garażem
Jak marzenie z garażem
Jamnik 2
Urwis

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.