MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Topaz

Pow. użytkowa: 223.26 m2   /   Koszt realizacji: 500 959 zł
Projekt domu Topaz - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2990 zł 2392 zł


Projekt domu Topaz to elegancki, piętrowy dom jednorodzinny. Budynek o nowoczesnej acz nie przesadzonej architekturze. Projekt domu Topaz występuje w dwóch wersjach wariantowych, ze zróżnicowaną częścią frontową. Bryła budynku jest urozmaicona kilkoma użytymi materiałami, wykuszami i daszkami. Wejście do mieszkania zostało zaakcentowane podcieniem z łukową boczną ścianą z klinkieru. Wnętrze jest uniwersalnym, wygodnym mieszkaniem dla rodziny 4-6 osobowej. Składa się z czterech sypialni na piętrze, z których każda ma swoją garderobę. W sypialni rodziców zaprojektowano dodatkową łazienkę. Na parterze do dyspozycji mamy salon połączony z jadalnią i holem, kuchnię i dodatkowy pokój - gabinet. W domu przewidziano również garaże i przestrzeń gospodarczą. Część ogrodowa domku to duże przeszklenia - otwarcia z salonu na otaczającą dom działkę. Pracownia dysponuje też projektem Topaz w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 998 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 177,03 m2
 • Powierzchnia całkowita: 332,36 m2
 • Powierzchnia netto: 240 m2 + garaż
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 223,26 m2 wg PN-70/B-02365
  • 240,00 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 245,7 m2
 • Nachylenie dachu: 25 stopni
 • Wysokość budynku: 9,51 m (9,81 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 13,3 m
 • Długość budynku: 16,1 m
 • Min szerokość działki: 19,3 m
 • Min długość działki: 24,93 m
 • Wysokość pomieszczeń: 3,0 i 2,7 m
Materiały:
 • Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: pustaki ceramiczne U220 + styropian
 • Strop - żelbetowy monolityczny płytowy
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 90,7 kWh/(m2)
 • Ek - 89,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,21 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,17 kWh/(m2)
 • EUco - 33,12 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2392 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 192 190,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 271 755,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 229 205,00 zł
Realizacja domu pod klucz 500 959,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Topaz - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Topaz - plik szczegółowy

Komentuj
Projekt domu Topaz 7491 Daria

2016.09.28 0

Dzień dobry, czy może ktoś z Państwa wybudował dom topaz w województwie kujawsko-pomorskim?? Jestem bardzo ciekawa jak wygląda "na żywo". Byłabym bardzo wdzięczna. Prosę o kontakt na adres e-mailowy [email protected] Pozdrawiam

Projekt domu Topaz 6971 Przemysłąw Gołucki Przemysław

2016.02.01 5

Witam, budujemy domy z projektow pracownia MG, obecnie Wybudowany KORAL. Wspolpracujemy z MG w posrednictwie sprzedazy projektow , prosze o kontakt bezpośrednio do nas, włascicieli drogą mejlową lub tel , celem poznania wyceny oraz terminu. Prowadze procedury do uzyskania pozwolenia na budowe. Robimy pelne dokumentacje powykonawcze po budowie i oddania do uzytku. kontakt 512868855 [email protected] www.wybudujdom.com

Projekt domu Topaz 5665 Adam Kołaczyński

2014.05.24 9

Witam. Czy Topaz ma opcje strychu? Bo wszystko jest ok poza tym ze brakuje miejsca "coś w stylu piwnicy". Nie możemy go podpiwniczyć bo teren gość gliniasty i wysoki poziom wód.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Adamie. W tym domu jest strych, na który można wejść po przez wyłaz schodowy - schody systemowe składane. Można ewentualnie wykonać nieduże schody stałe na strych. MG:)
Projekt domu Topaz 4097 Iwona Sawińska

2013.06.30 0

Czy mogłabym wiedzieć jaka jest szerokość kuchni w Topazie? Bardzo bym chciała mieć wyspę przy czym również zachować spiżarnię, ale nie wiem czy jest to wykonalne przy tak małęj kuchni... Widziałam również projekt Topaz 3, w którym zrezygnowano ze spiżarni powiększając w ten sposób całą kuchnię. Tam wyspa na pewno się zmieści. Nie bardzo widzę na rzucie możliwość zrobienia sobie spiżarki w schowku pod schodami - czzy jest to możliwe? Wejście od holu prowadzi do pom. gospodarczego, zgadza się? A dalej na lewo - drzwi do schowka? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Iwono. Szerokość kuchni w tym domu wynosi 3.0m . W tej kuchni można wykonać wyspę przyścienną z jednostronnym blatem po drugiej stronie kuchni. Typowa wyspa na środku kuchni z blatami przy ścianach dookoła , nie zmieści się.Wtedy trzeba zrezygnować ze spiżarki. Jeśli chodzi o spiżarkę w schowku pod schodami to tam jest za mała wysokość ( 1.75m ). Można ewentualnie kosztem powierzchni garażu , za drzwiami wejściowymi z sieni wygospodarować małą spiżarkę , lub przy jadalni. Można też w pomieszczeniu gospodarczym zamontować zamykane regały.MG
Projekt domu Topaz 3303 Sabina Suchy

2012.10.26 1

A ja już mam mojego Topazika:) jesteśmy na etapie elewacji mam nadzieje że uda nam się ją w tym roku dokończyć...przed zimą :) szkoda tylko że nie ma kolornika do topaza bo mam problem z wyborem kolorów..:(

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Sabino. Już wkrótce uruchomiona zostanie aplikacja do kolorowania elewacji domów. MG.
Projekt domu Topaz 3188 Piotr Z

2012.10.12 0

Stary dobry Topaz - chciałoby się powiedzieć . Już trzech moich kolegów wybudowało Topazy . I ja planuję , bo to bardzo udany i tani w budowie ! projekt . Mam też wykonawcę , który przećwiczył kilka budynków i może z zamkniętymi oczami Topaza budować :) . Wkrótce zaczynamy - stan zero w tym roku jeszcze . Piotrek . PS - mój będzie najładniejszy - nie jak na tych zdjęciach na waszej stronie ;)

Odpowiedź MG Projekt
Życzymy pomyślnych wiatrów ! Udanej budowy ! MG
Projekt domu Topaz 2560 Żmijewski Przemek

2012.03.28 1

Topaz jest również moim faworytem. Właściwie szukałem tego domu: piętrowy z dużą pow. użytkową, z garażem na 2 auta, otwartą kuchnią na jadalnię i pokój dzienny (przy kuchni koniecznie spiżarnia), gabinet na parterze, a na piętrze koniecznie 3 sypialnie, każda z garderobą (plusem jest to, że w projekcie przewidziano 4 pokoje). Osobiście projekt bardzo mi się podoba.

Projekt domu Topaz 2561 Adam Winiarek

2012.03.15 3

Topaz od samego początku był moim oczkiem w głowie. Według mnie układ pomieszczeń ma najlepsze rozwiązania spośród innych piętrusów. Każdy kawałek pow. jest dobrze zagospodarowany. Projekt jest naprawdę świetny.

Projekt domu Topaz 2564 Krzysztof1973

2012.03.15 0

Po długich dyskusjach z rodziną wybrałem projekt piętrowy. Ustawność pokoi i komfort mieszkania w domu piętrowym dawał wiele do myślenia. Zmiany, które chcę wprowadzić to przedłużenie łazienki na parterze, usunięcie drzwi z salonu do pomieszczenia gospodarczego, przedłużenie tarasu i balkonu nad tarasem o 1m.

Projekt domu Topaz 2565 Michał Gajda

2012.03.10 0

Nam też ten projekt podoba się pod wieloma względami. Zwarta bryła, dobre rozmieszczenie pokoi, brak skosów, a w elewacji klinkier, drewno i zwykły tynk (czyli to co mnie się najbardziej podoba). Planowane zmiany dotyczą podpiwniczenia budynku. Chętnie podzielimy się opiniami na temat projektu i wysłuchamy uwag.

Projekt domu Topaz 2562 Niewczas Karolina

2012.03.08 0

„Topaz” bardzo mi się podoba. Ma wszystko co powinien mieć dom: balkony, duży taras i bardzo przestronne pomieszczenia. Dla mnie ważne było, aby każda sypialnia na piętrze miała wydzieloną garderobę, zaletą jest sypialnia rodziców z garderobą oraz własną łazienką. Nie jestem zwolennikiem garażu w domu, ale w tym projekcie garaż jest estetycznie wkomponowany. Tak naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Domek jest prześliczny.

Projekt domu Topaz 2566 Smolarz_Paweł

2012.03.07 1

Gratuluję wszystkim wyboru! Bardzo się cieszę, że nie będę jedynym, który będzie budował ten dom. Muszę przyznać, że Topaz wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem przy dosyć ograniczonej ofercie projektów domów piętrowych.

Projekt domu Topaz 2563 Agata_Starak

2012.03.02 9

Chyba wszyscy zgadzamy się co do piękna tego projektu, jego nowoczesnej bryły przez to komponującej się dobrze w niemalże każdym terenie. Wybór projektu rozpoczął się od założeń: garaż dwustanowiskowy i dach kopertowy, po pierwsze na taką potrzebę, a po drugie ze względu na nasz gust. Następnie zwracaliśmy uwagę na układ pomieszczeń, który w zasadzie okazał się strzałem w dziesiątkę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa zacznie się w czerwcu.

Projekt domu Topaz 804 Irka Prus

2012.02.21 0

Od kilku miesięcy przeglądam strony internetowe oraz katalogi z gotowymi projektami i pomimo tak ogromnego wyboru ciężko wybrać ten swój wymarzony. Na razie moim typem jest Topaz z pracowni MG Projekt. Właściwie decyzja nie została jeszcze podjęta, ale mam nadzieję, że pojawiają się opinie osób, które budują ten dom i będzie mi łatwiej się zdecydować. Pozdrawiam!

Projekt domu Topaz 805 MariolkaU

2012.02.21 0

W Topazie najbardziej oprócz wnętrza podoba mi się nowoczesna architektura domu. Bryła budynku jest urozmaicona wykuszami i daszkami, a największe wrażenie dają duże przeszklenia z salonu na otaczającą dom działkę. Zdecydowaliśmy się z mężem na odbicie lustrzane, garaż po lewej stronie.

Projekt domu Topaz 806 Majka_003

2012.02.21 0

Dom pierwsza klasa. Najbliższy mojemu i męża ideału jest właśnie Topaz tak więc będziemy budować go od września. Duże uznanie dla autora projektu, który stworzył projekt funkcjonalny i zarazem piękny.

Projekt domu Topaz 807 rapper

2012.02.21 1

TOPAZ jest jednym z nielicznych domów piętrowych, który od razu mi się spodobał. Reprezentacyjny dom piętrowy o nowoczesnej architekturze, z czterospadowym dachem idealnie mi odpowiada. Projekt jest ciekawy i ma bardzo funkcjonalne wnętrze.

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Helios
Opal
Południowy
Słodki
Sydney
Topaz 2
Topaz 3
Tukan
Wiola

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.