MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Szarejka

Pow. użytkowa: 63.63 m2   /   Koszt realizacji: 176 385 zł
Projekt domu Szarejka - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2750 zł 2200 zł


Projekt domu Szarejka to kolejny nieduży domek jednorodzinny z oferty pracowni MG Projekt. Może służyć zarówno jako całoroczny budynek mieszkalny jak i domek letniskowy. Dom ma bardzo prostą konstrukcję, zbudowaną na planie prostokąta. Bryła jest przekryta symetrycznym dwuspadowym dachem, z dobudowanym zadaszeniem wiaty garażowej i podcienia tarasu. Prosta bezpretensjonalna forma i detale wykończenia elewacji dają w efekcie ciekawy wygląd domku. Szarejka została zaprojektowana z myślą o maksymalnym otwarciu wnętrza na ogród - stąd duży, częściowo zadaszony taras, do którego dostajemy się z salonu przez szerokie przeszklone drzwi. Taras dopełnia wnętrze - stanowi jego przedłużenie. Będzie można na nim udanie spędzać czas również przy niepogodzie lub przy zbyt ostrym słońcu - dzięki dużemu podcieniowy. Wiata garażowa - bardzo przydatna, nawet jeśli nie będzie służyła dla samochodu, to może stanowić doskonałe schronienie dla drewna do kominka, czy sprzętów ogrodowych. Wnętrze domu to salon z aneksem kuchennym na parterze. W najbardziej wyeksponowanym miejscu salonu znajduje się kominek, oraz drewniane schody na poddasze. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie z dodatkową toaletą (poza łazienką na dole). Dom Szarejka został zaprojektowany w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Budynek jest ogrzewany kominkiem i elektrycznymi grzejnikami. Z uwagi na bardzo dobre docieplenie przegród będzie ekonomiczny w późniejszej eksploatacji - nie wymaga dużo energii do ogrzania wnętrza. Pracownia dysponuje też projektem domu Szarejka w wersji odbicia lustrzanego.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 230 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 47,31 m2 + wiata
 • Powierzchnia całkowita: 76,87 m2
 • Powierzchnia netto: 63,63 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 63,63 m2 wg PN-70/B-02365
  • 63,63 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 126,46 m2
 • Nachylenie dachu: 45 i 7,9 stopni
 • Wysokość budynku: 6,77 m (7,07 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 5,68 m (+ wiata 2,8 m)
 • Długość budynku: 8,33 m
 • Min szerokość działki: 14,98 m
 • Min długość działki: 16,33 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - konstrukcja szkieletowa drewniana + ocieplenie z wełny mineralnej
 • Strop - drewniany belkowy
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy
 • Pokrycie dachu - dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 88,6 kWh/(m2)
 • Ek - 77,6 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,19 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,69 kWh/(m2)
 • EUco - 32,61 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2200 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 40 790,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 65 078,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 111 307,00 zł
Realizacja domu pod klucz 176 385,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Szarejka - plik szczegółowy

Projekt domu Szarejka - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Szarejka 7074 Wioletta Litwin

2016.03.13 0

Witam, czy istnieje możliwość murowanej wersji tego domu z kotłem na paliwo stałe?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Wioletto. Zmianę technologii wznoszenia domu, wprowadza się przy adaptacji projektu na działkę, a my na zmiany wystawiamy wówczas bezpłatną zgodę. Jeśli chodzi o kocioł na paliwo stałe w tym projekcie, to trzeba niestety dobudować kotłownię np. z boku przy łazience, z przejściem z tej łazienki do kotłowni, lub w częściowym podpiwniczeniu. MG
Projekt domu Szarejka 4596 Damian Nifa

2013.11.03 9

Skoro można ten dom wykonać w technologii murowanej,czy jest możliwość poszerzenia wymiarów domu o ok 0,5m do 1m ? tak aby wewnetrzne wymiary domu po zastosowaniu technologi murowanej nie zmniejszyły się?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Damianie tak można poszerzyć ten dom w sposób w jaki Pan napisał. MG
Projekt domu Szarejka 4551 Damian Nifa

2013.10.17 6

Zastanawia mnie jak w projekcie zostało rozwiązane dostarczenie ciepłej wody do łazienek?, oraz czy istnieje mozliwość budowy tego domu w technologi murowanej?.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Damianie. Tak można ten dom wykonać w technologii murowanej. Jeśli chodzi o doprowadzenie wody ciepłej do łazienek to są to rurki poprowadzone przy zewnętrznych ścianach od środka w zabudowie GK. MG :)
Projekt domu Szarejka 4020 Ewelina Haręzga - Zygarowicz

2013.05.07 7

Zastanawiamy się z mężem nad budową tego domku.Prosilibyśmy o zamieszczenie zdjęć domków już zrealizowanych.

Projekt domu Szarejka 3286 Dawid

2012.10.24 9

Witam , ja tez dołączam do grona wielbicieli. Szkoda że nada nie ma zdjęć. Osobiści brakuje mi w tym domu piwnicy na pomieszczenie gospodarcze i kotłownię. Czy pracownia pozwoli na wprowadzenia takich zmian? Czytałem gdzieś, że zgadzacie się , ale chcę mieć pewność.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Dawidzie , tak wyrażamy bezpłatną zgodę na opisane zmiany. MG :)
Projekt domu Szarejka 2828 Luizjana

2012.07.10 0

Witam. Jestem w trakcie realizacji projektu Szarejka z małymi modyfikacjami. Interesują mnie zdjęcia z Państwa inwestycji. Proszę chętnych o "zawieszenie" fotek na tej stronie. Czy korzystał ktoś z kominka z płaszczem wodnym w tej realizacji?

Projekt domu Szarejka 2792 Marzena

2012.06.13 0

Witam, Mnie również Szarejka przypadła do gustu i mam wielką prośbę do Pani Ani , Czy jest możliwość obejrzenia domu ? Jeśli tak to proszę o kontakt na meila [email protected],pl Pozdrawiam wszystkich, Marzena

Projekt domu Szarejka 2685 sabina lib

2012.04.11 3

WITAM:) RAZEM Z MÉZEM KUPILISMY JUZ PROJEKT DOMU ''PIERWSZY DOM III'' , ALE TAK SOBIE OGLÁDAM WSZYSTKIE PODOBNE DOMY ,CZYTAM KOMENTARZE I NAPOTKALAM SIE NA TEN MALENKI DOMEK:)JEST BARDZO LADNY-MOJ WUJEK DWA LATA TEMU WYBUDOWAL SOBIE TEN DOM I W REALU JEST ON NAPRAWDE SLICZNY KOSZT BUDOWY TEZ BYL NIEWIELKI. DLATEGO GRATULUJE WSZYSTKIM DOBREGO WYBORY:)POZDRAWIAM

Projekt domu Szarejka 2473 Sitnicki_Adrian

2012.03.27 1

Wizualnie Szarejka przypadła mi do gustu, mojej żonie pasuje rozmieszczenie pomieszczeń więc co tu więcej pisac……zdecydowaliśmy się na ten domek :-)

Projekt domu Szarejka 2476 Natalia_K

2012.03.26 0

Co do domku nie mam żadnych zastrzeżeń. Zastanawiam się czy dałoby radę zabudować wiatę garażową i zrobić garaż. Czy już ktoś skorzystał z takiej opcji????

Projekt domu Szarejka 2474 1973_Krzysztof

2012.03.24 10

Z żoną zdecydowaliśmy się na budowę domku całorocznego Szarejka. Zastanawiamy się na czym możemy zaoszczędzić przy budowie, aby wyszło nas trochę mniej kasy niż w poddanym kosztorysie pracowni. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś propozycje będę wdzięczny za podpowiedź!

Projekt domu Szarejka 2475 Kuberka_Basia

2012.03.21 0

„Szarejka” również przypadła mi do gustu. Wymiarami idelanie pasuje do mojej działki. Przyznam, że koszt budowy też nie jest drogi co bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu że jest to właściwy wybór.

Projekt domu Szarejka 2477 Sławek_K

2012.03.19 4

Wybrałem projekt domku letniskowego SZAREJKA. MG Projekt na stronie podali koszt realizacji domu pod klucz 189 tys pln, proszę podpowiedzcie czy nie da się jakąś zbić tej kwoty??? Chciałbym wybudować domek solidnie ale i tanio.

Projekt domu Szarejka 779 maciej Ulej

2012.02.20 0

Szarejka pomimo niewielkiej powierzchni miesci wszystkie potrzebne pomieszczenia: na parterze salon z kominkiem oraz aneksem kuchennym i łazienka a na poddaszu 2 sypialnie z dodatkowa toaleta. Na wiosne zaczynam budowe.

Projekt domu Szarejka 780 szczęśliwa_ania

2012.02.20 10

Moja Szarejka już jest wybudowana :)Mam pięknie zalesioną działkę w okolicach Nasielska. Jestem bardzo zadowolena z funkcjonalności pomieszczeń. Budowa domu odzwierciedliła koszty realizacji zaproponowane przez pracownię i smiało polecam ten domek!!!

Projekt domu Szarejka 781 Yvonne

2012.02.20 2

Dom ma bardzo prostą konstrukcję, dwuspadowy dach z dobudowanym zadaszeniem wiaty garażowej. Odpowiada mi wnętrze tego domu. Na parterze łazienka, aneks kuchenny i duży salon, a na górze dwie sypialnie i wc. Jak dla mnie domek jest świetny :-)

Projekt domu Szarejka 2478 Robert Sysio

2012.02.19 2

Bardzo ciekawy projekt. Do budowy przekonała mnie prosta konstrukcja, proste ale za to bardzo wygodne wnętrze oraz niski koszt eksploatacji.

Ocena 4.9/5 na podstawie 17 opinii.

Podobne projekty


Chatka
Chatka 2
Francik
Francik z tarasem
Pchełka
Sosenka
Sosenka 2
Sosenka 3
Sosenka drewniana

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.