MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Sylwia

Pow. użytkowa: 121.78 m2   /   Koszt realizacji: 311 930 zł
Projekt domu Sylwia - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2790 zł 2232 zł


Projekt domu Sylwia to budynek parterowy z użytkowym poddaszem. Przekryty dwuspadowym dachem, z dobudowaną bryłą garażu. Domek jednorodzinny, wręcz idealny dla 4-6 osób. Budynek łączy w sobie bezpretensjonalność bryły i funkcjonalnie zaplanowane wnętrze. Na parterze domu Sylwia zaprojektowano jednoprzestrzenny salon połączony z aneksem jadalnym i kuchnią, na poddaszu umieszczono trzy sypialnie. Duży garaż dobudowany do głównej bryły można z łatwością powiększyć do dwustanowiskowego. Strych nad garażem to przestrzeń magazynowa domu. Taras i balkon otwierają wnętrze na ogród. Front budynku został ozdobiony gankiem wejściowym z zadaszeniem. Pracownia posiada projekt Sylwia w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 524 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 123,46 m2
 • Powierzchnia całkowita: 184,4 m2
 • Powierzchnia netto: 154,83 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 121,78 m2
 • Powierzchnia dachu: 216 m2
 • Nachylenie dachu: 42 i 30 stopni
 • Wysokość budynku: 7,85 m (8,15 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,50 m
 • Długość budynku: 11,00 m
 • Min szerokość działki: 19,50 m
 • Min długość działki: 19,05 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,63 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - ławy betonowe, ściany z bloczków
 • Ściany zewnętrzne - dwuwarstwowe: gazobeton + styropian
 • Ściany wewnętrzne - gazobeton
 • Strop - teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 88,2 kWh/(m2)
 • Ek - 76,9 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 62,90 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 72,36 kWh/(m2)
 • EUco - 32,46 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2232 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 103 460,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 155 961,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 155 970,00 zł
Realizacja domu pod klucz 311 930,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Sylwia - plik szczegółowy

Sylwia - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Sylwia 3797 sabina lib

2013.02.01 1

WITAM:) W CZERWCU RUSZAMY Z BUDOWÁ TEGO DOMKU -TYLE ZE Z MNIEJSZÁ WERSIÁ(PIERWSZY DOM III ).NAD GARAZEM DOSTAWIAMY GARDEROBÉ-WEJSCIE DO NIEJ BÉDZIE W POLOWIE KLATKI SCHODOWEJ(PRZEBICIE)PODNIESIEMY W NIEJ SCIANKÉ KOLANKOWÁ I WSTAWIMY OKNO.KOMIN DAMY Z BOKU KLATKI SCHODOWEJ(NA INNEJ SCIANIE)DZIEKI CZEMU ZYSKAMY NA SZERSZEJ KLATCE SCHODOWEJ. ZAMIAST GARAZU BÉDZIE DLUZSZY SALON(DODAMY OKNO) ORAZ WEJSCIE DO MALENKIEGO GABINECIKU-POKOJU(MNIEJSZA CZÉSC GARAZU) I TEZ DODAMY OKNO-ZAMIAST DRZWI GARAZOWYCH:). SCIANKÉ KOLANKOWÁ PODNOSIMY O JEDEN PUSTAK. POZDRAWIAM

Projekt domu Sylwia 3355 Ireneusz Nackowski

2012.10.31 1

Według mnie, można przez niewielikie zmiany zrobić go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Widziałbym go jako bardziej nowoczesny i takiego projektu poszukuję. Salon jest idealny !!! Jest miejsce na stół w jadalni, wypoczynek w każdej postaci oraz jest miejsce, żeby pograć w Xboxa z kinectem:). Natomiast brakuje mi przestrzeni nad garażem. Chciałbym mieć tam pralnio-suszarnię + garderobę. Pytanie, czy można tak podnieść ściankę kolankową w domu i nad garażem, aby uzyskać normalną wysokość pomieszczenia. Strop nad garażem jest taki sam jak nad parterem domu więc problemu nie powinno być. Przeniósłbym również komin i kotłownię w róg garażu przez co bym zyskał więcej miejsca na łazienkę na dole. Garaż musiałby być dwustanowiskowy. Myślicie, że te zmiany można wykonać w ramach adaptacji ? Czy komin może być w garażu ? Nie powinien komicznie wyglądać przy podniesionym poddaszu nad garażem.

Projekt domu Sylwia 3320 Ireneusz Nackowski

2012.10.27 0

Według mnie, można przez niewielkie zmiany zrobić go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Widziałbym go jako bardziej nowoczesny i takiego projektu poszukuję. Salon jest idealny !!! Jest miejsce na stół w jadalni, wypoczynek w każdej postaci oraz jest miejsce, żeby pograć w Xboxa z kinectem:). Natomiast brakuje mi przestrzeni nad garażem. Chciałbym mieć tam pralnio-suszarnię + garderobę. Pytanie, czy można tak podnieść ściankę kolankową w domu i nad garażem, aby uzyskać normalną wysokość pomieszczenia. Strop nad garażem jest taki sam jak nad parterem domu więc problemu nie powinno być. Przeniósłbym również komin i kotłownię w róg garażu przez co bym zyskał więcej miejsca na łazienkę na dole. Garaż musiałby być dwustanowiskowy. Myślicie, że te zmiany można wykonać w ramach adaptacji ? Czy komin może być w garażu ? Nie powinien komicznie wyglądać przy podniesionym poddaszu nad garażem.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Panie Ireneuszu , tak komin nie przeszkadza w garażu ( oczywiście nie może być na środku ). Można te zmiany wykonać na etapie adaptacji . Może Pan również zamówić je u nas w pracowni ( szczegóły podajemy mailowo ). Dziękujemy za miłe słowa i cieszy nas to , ze projekt się Panu podoba. MG :)
Projekt domu Sylwia 3216 Marek Styczeń

2012.10.15 1

Witam, ja też uważam że projekt dość oryginalny. Mam pytanie tylko czy taras można zadaszyć? Jest co prawda częściowo przez balkon zadaszony, ale nie cały?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Czy chciałby Pan wysunąć połacie dachu nad taras ? - Jeśli tak , można taką zmianę zrobić . Nie jest to jakaś wielka przeróbkach. Możemy sprzedać Panu projekt gotowy z bezpłatną zgodą na zmiany ( wówczas modyfikację wprowadza projektant adaptujący dom do działki ) , albo nanieść zmianę na projekt u nas w pracowni - za dopłatą . Jeśli byłby Pan zainteresowany przeróbką wykonaną przez nas - proszę o bezpośredni kontakt z pracownią ( mailowy lub telefoniczny ) . Ustalimy termin , oraz koszt wykonania zmiany . Zapraszamy ! MG
Projekt domu Sylwia 2853 Ireneusz Nackowski

2012.08.11 0

Projekt jest dość oryginalny ze względu na wielkość salonu przy dość małej powierzchni użytkowej. Co do otwartych kwestii to mam pytanie jak rozwiązać wejście na strych ? Czy jest możliwość wejścia z głównych schodów ???

Odpowiedź MG Projekt
Panie Ireneuszu , aby wykonać wejście na strych z klatki schodowej , musiałby Pan przerobić nieco schody , tak aby wyższy zabieg nie miał stopni - aby był podestem , a z tego miejsca po zainstalowaniu drzwi ( niestety nienormatywnych i otwierających się w kierunku podestu ) należałoby wykonać trzystopniowe schodki w grubości ściany i już w suficie nad garażem , aby zniwelować różnice poziomów między podestem , a podłogą strychu nad garażem . Rozwiązanie karkołomne , ale wykonalne . Drugim prostszym sposobem jest zastosowanie schowków wyciąganych strychowych dostępnych z garażu .. MG
Projekt domu Sylwia 2458 Urbańska Martyna

2012.03.27 1

Bardzo podoba mi się projekt tego domu, co prawda decyzja co do zakupu jeszcze nie zapadła, ale na dzień dzisiejszy jest to mój faworyt nr 1. Dlaczego zwróciłam na niego uwagę?, ponieważ ma funkcjonalnie zaplanowane wnętrze, a po drugie zależało mi na prostym domku koniecznie z dwuspadowym dachu (aby było taniej).

Projekt domu Sylwia 2463 Włodarska_Marta

2012.03.22 1

Projekt piękny wręcz idealny! Odpowiada mi zaproponowany przez Państwa układ pomieszczeń, kolorystyka elewacji bardzo przyjemna a sama bryła bardzo zgrabna. Myślę, że domek idealnie wkomponuje się w otoczenie mojej działki.

Projekt domu Sylwia 2462 Eliza_P82

2012.03.20 5

Faktycznie projekt bardzo atrakcyjny. Powiem szczerze tylko Waszą pracownię biorę pod uwagę w kwestii wyboru projektu domu.

Projekt domu Sylwia 2460 Tarnożek Malwina

2012.03.19 1

Po przeczytaniu Waszych opinii a także przeanalizowaniu wszystkich plusów i minusów tego domu doszliśmy z żoną do wniosku, że SYLWIA jest najbliższa naszym oczekiwaniom. Zastanawiamy się nad częściowym podpiwniczeniem. Budowę zaczynamy dopiero w czerwcu więc mamy jeszcze trochę czasu na przemyślenie ewentualnych zmian. Pozdrawiamy.

Projekt domu Sylwia 2459 Szybińska_B

2012.03.17 1

W końcu zdecydowaliśmy się z mężem na budowę domu i z szukanych projektów wybraliśmy „Sylwię”. Największą zaletą tego domu według nas jest jego funkcjonalność – podział na część nocną (poddasze) i dzienną (parter). Jedynym minusem jest brak spiżarni, ale nie można mieć wszystkiego :) w sumie i tak plusów jest znacznie więcej.

Projekt domu Sylwia 2461 Dorota Kamecka

2012.03.15 5

Projekt domu SYLWIA to moje marzenie! Kupiłam już projekt i w tej chwili ma go architekt. Na pewno będę likwidować balkon a w jego miejsce zrobię zadaszenie tarasu podparte na 2 słupach, po drugie będę poszerzać garaż do dwóch stanowisk, a także mam w planach likwidację okien w garażu. I to na tyle :)

Projekt domu Sylwia 773 ewka_orzeł

2012.02.20 6

Jestem zainteresowana odb. lustrzanym, zmiany podejrzewam, że jakieś będę ale raczej kosmetyczne. „Sylwia” jest w miarę idealnym domem, niewątpliwie największą zaletą jest jednoprzestrzenny salon połączony z aneksem jadalnym i kuchnią.

Projekt domu Sylwia 774 sowka_olga

2012.02.20 1

Witam, obecnie jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę oczywiście wybrany projekt to SYLWIA. Jest to dom, którego właściwie szukalam od ponad roku, parterowy z poddaszem, dachem dwuspadowym, z dobudowaną bryłą garażu i funkcjonalnym wnętrzem. Szczerze polecam ten dom osobom, które cenią sobie prostotę i wygodę na niewielkiej powierzchn:)!

Projekt domu Sylwia 775 Sebastian Pulczyński

2012.02.20 1

Niemalże w 100% jestem zdecydowany na ten projekt, czekam na opinię architekta w sprawie drobnych zmian. Projekt moim zdaniem jest super, prosty i ładny.

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Alicja
Amelia
Figiel 2
Gucio 2
Jaś
Konwalia
Mazurek 2
Mazurek 3
Pierwszy Dom 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.