MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Spokojny

Pow. użytkowa: 101.78 m2   /   Koszt realizacji: 293 021 zł
Projekt domu Spokojny - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2790 zł 2232 zł


Projekt domu Spokojny to dom jednorodzinny dla rodziny 4-5cioosobowej parterowy z poddaszem użytkowym, przekryty dwuspadowym dachem, z dobudowanym garażem. Ten niewielki domek ma w sobie wszystko to, czego potrzeba do wygodnego mieszkania każdej rodzinie. Jego wygląd zewnętrzny, tradycyjny styl architektury – potęgują wrażenie solidności o trwałości. Dzięki swojej stylistyce niewielki budynek wydaje się być większy i bardziej reprezentacyjny. Wejście do domu podkreślono ładnym zadaszeniem wspartym na bocznych kolumienkach. Szerokie przeszklone drzwi z bocznym naświetlem zapraszają do wewnątrz. Elewację frontową Spokojnego ozdabiają narożne okna, oraz lukarna w dachu znajdująca się symetryczne nad wejściem. Od ogrodu mamy piękne szerokie drzwi balkonowe, z których można wyjść salonu wprost na częściowo zadaszony taras. Wnętrze domu Spokojny podzielono na części dzienną, sypialnie, oraz część gospodarczą. Na parterze połączone pomieszczenia salonu, holu i półotwartej kuchni tworzą przestrzeń dzienną. Trochę z boku znajduje się dodatkowy pokój, który może być sypialnią lub gabinetem, łazienka i schody na poddasze. Z holu wchodzimy również do kotłowni i garażu. Na poddaszu zaprojektowano trzy wygodne sypialnie z wbudowanymi szafami, oraz łazienkę. W dwóch sypialniach można zamienić szafy na niewielkie garderoby. Dom ma prostą konstrukcję, łatwą i niedrogą w budowie. Dzięki zwartości bryły, energooszczędnym rozwiązaniom i niewielkiej kubaturze, będzie tani w późniejszym utrzymaniu. Pracownia posiada także odbicie lustrzane projektu domu Spokojny.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 527 m3
 • Powierzchnia zabudowy:
  • bez podcieni 100,47 m2
  • z podcieniami 111,80 m2
 • Powierzchnia całkowita: 163,4 m2
 • Powierzchnia netto: 105,89 m2 + garaż 18,60 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 101,78 m2 wg PN-70/B-02365
  • 105,89 m2 + garaż wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 185,61 m2
 • Nachylenie dachu: 42 stopnie
 • Wysokość budynku: 8,13 m (8,44 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12,55 m
 • Długość budynku: 8,50 m
 • Min szerokość działki: 19,55 m
 • Min długość działki: 17,2 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 i 2,5 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 88,7 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 88,8 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 63,80 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2232 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 109 665,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 155 039,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 137 982,00 zł
Realizacja domu pod klucz 293 021,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Spokojny - plik szczegółowy

Projekt domu Spokojny - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Spokojny 7932 Anna Nowak

2017.04.19 0

Czy jest wersja domu bez garażu??????

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anno, nie posiadamy wersji tego projektu bez garażu, ale tutaj bez problemu można zlikwidować garaż i taką zmianę wprowadza się przy adaptacji projektu na działkę. Nasza pracownia na zmiany wystawia wówczas bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Spokojny 6459 Paweł Sabała

2015.05.08 46

witam wszystkich inwestorów domu SPOKOJNY mam do Was wielką prośbę chciałbym zobaczyć ten domek w realu, jeśli jest ktoś chętny umożliwić obejrzenie byłbym bardzo wdzięczny prosze o kontakt [email protected] 504715632

Projekt domu Spokojny 6430 Wioleta Kabala

2015.04.15 42

Dziękuję serdecznie za cenne uwagi i opinie! Uprzejmie proszę osoby budujące Spokojnego o kontakt mailowy [email protected] lub ewentualnie przesłanie zdjęć z realizacji. Z góry dziękuję

Projekt domu Spokojny 6413 Kasia&Jurek

2015.04.07 46

Witamy, my już od dwóch lat budujemy nasz domek wybraliśmy ten projekt bo bardzo nam zależało na domu do 100m2 oraz na pokoju na parterze. Co zmieniliśmy w projekcie? ojj dużoo.. Garaż poszerzony i wydłużony, kotłownia w garażu(ogrzewanie podłogowe i paliwo stałe), z przodu balkon z tyłu wspólny dla dwóch pokoi,w jednej z sypialń zrobiona malutka garderoba kosztem drugiej z sypialń, drzwi na taras podwójne(taras piękny i duży), drzwi wejściowe zmniejszone do 90cm.,łazienkę na dole powiększyliśmy kosztem kotłowni. Na co zwrócić uwagę? Na kuchnie i jej rozmiary ciężko zaprojektować meble,a schody są bardzo wąskie, okno nad schodami niepraktyczne i niepotrzebne, hol bardzo duży nieprzydatny. W projekcie brakuje spiżarni(my mamy zostawioną pod domkiem piwniczkę). Co pozytywne? Powinnam napisać wszystko,ale tak poważnie bardzo fajny strych. Powodzenia dla wszystkich budujących.

Projekt domu Spokojny 6405 Ryś

2015.03.31 24

Z obniżeniem tego okna na klatce trzeba uważać, gdyż trzeba będzie zmienić wtedy kąt nachylenia dachu nad garażem. My zrobiliśmy oprócz pkt2,4 Karoliny, też wnękę na pralkę i suszarkę w łazience kosztem sypialni. W łazience na dole zamieniliśmy WC i prysznic miejscami, okna z tyłu na górze podzieliliśmy stałym wąskim słupkiem. W garażu wyszedł całkiem fajny schowek między krokwiami a jętkami np.na RECU. Zastanowiłbym się czy nie poszerzyć trochę schodów kosztem pokoju na dole, tylko jest problem z kominem. Budujemy w woj.śląskim. Pozdrawiam

Projekt domu Spokojny 6391 Karolina

2015.03.26 14

Witam. Mamy już stan surowy zamknięty. Moje uwagi co bym zmieniła: 1) okno na klatce schodowej znacznie niżej niż w projekcie. Chyba będziemy musieli stawiać rusztowanie... 2) boczne wejście do kuchni warto zamurować i wykorzystać jako wnękę na lodówkę i minispiżarkę. Lepiej wchodzić od salonu i kuchnię zostawić całkiem otwartą 3) zwróćcie uwagę na kominek. Jeśli marzycie o płaskim to zapomnijcie. W projekcie jest dość mocno wystający 4) Uwagą na wodę. Instalacja idzie do garażu. W chłodne dni będziecie musieli go ogrzewać. Lepiej w ramach adaptacji dać rurę do pomieszczenia gospodarczego. 5) okna balkonowe są dość wąskie. Zamiast trzy wąskie lepiej dać dwa większe. My mamy patio i wygląda pięknie. 6) górne okna z tyłu są dzielone i wychodzą bardzo małe. Lepiej dać pojedyncze i macie piękną panoramę. Domek jest piękny. Jestem nim zachwycona.Budujemy się w kujawsko - pomorskiem. Pozdrawiam.

Projekt domu Spokojny 6361 Ryś

2015.03.13 18

My jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego także swoimi uwagami chętnie się podzielimy.

Projekt domu Spokojny 6334 Lukasz Brzeski

2015.03.11 37

Rozpocząłem budowę. Jesteśmy na etapie ścian zewnętrznych parteru, w tym tygodniu wykonany będzie strop.

Projekt domu Spokojny 6337 Lukasz

2015.03.11 44

pomorskie

Projekt domu Spokojny 6321 Wioleta Kabala

2015.03.04 19

Witam, Bardzo podoba mi się projekt Spokojny i chciałabym zapytać czy może ktoś posiada zdjęcia z budowy lub ewentualnie jest chętny umożliwić jego obejrzenie w rzeczywistości.

Projekt domu Spokojny 5774 Anna Kowalczyk

2014.07.15 6

Witam! Czy można doprojektować częściowe podpiwniczenie (na kotłownię) pod gabinetem, wc i kotłownią? Czy jest wersja bez garażu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Aniu. Tak, można doprojektować częściowe podpiwniczenie. Nie, nie mamy obecnie wersji bez garażu, ale można ewentualnie z niego zrezygnować. MG :)
Projekt domu Spokojny 5633 Mateusz Kowalski

2014.05.14 1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy w domu spokojnym jest możliwość przedłużenia garażu z tyłu na równo z budynkiem i czy można by było w tedy zrobić piwnice pod całym garażem z zejściem z garażu i z wejściem na zewnątrz?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Mateuszu. Tak, jak najbardziej można zastosować takie rozwiązanie i wyrównać garaż z budynkiem od tyłu, a pod garażem zrobić piwnicę z zejściem z tego garażu i z wejściem na zewnątrz. MG :)
Projekt domu Spokojny 5296 Lidia Zomkowski

2014.03.27 1

Witam, Czy moge przedluzyc garaz a nad nim zrobic taras? Dziekuje Lidia

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Lidio. W tym domku można przedłużyć garaż i nad nim zrobić taras, ale należy wtedy podnieść ściany garażu i nad garażem wykonać strop. Aby wejść na ten taras to na poddaszu trzeba dodatkowo doprojektować drzwi balkonowe z pokoju. MG
Projekt domu Spokojny 4790 Ryś

2013.12.01 1

Szanowni Państwo Co myślicie, żeby zamiast wejścia do kuchni od strony wiatrołapu wykonać małą spiżarkę (70x103)? Trochę takiego pomieszczenia brakuje mi w tym projekcie. Czy będzie dostępny w najbliższym czasie "kolornik" do tego projektu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej można taką spiżarkę wykonać ,zamiast wejścia do kuchni od strony wiatrołapu. Jeśli chodzi o kolornik do tego domu, który jest naszą "Supernowością" to jest w przygotowaniu i po nowym roku powinien się wkrótce pojawić na naszej stronie. MG :)
Projekt domu Spokojny 4509 Ewa i Błażej_

2013.10.07 6

Bardzo ładny dom i zamawiamy projekt , czekamy tylko na wytyczne architekta od adaptacji , czy pasuje do naszej działki.

Projekt domu Spokojny 4503 Igor_

2013.10.01 0

Witam Fajny dom ,a jak wyglądają koszty budowy tego domu? Czy ten kosztorys jest rzeczywisty? Igor

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Igorze. Koszty realizacji jakie podajemy dla tego domu ,pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Spokojny 4506 [email protected]

2013.09.28 0

Jakie są dopłaty do domu energooszczędnego nf-40?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Janku . Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . MG
Projekt domu Spokojny 4507 Romek Kamiński

2013.09.27 1

Mam pytanie gdzie można dorobić pomieszczenie gospodarcze w tym domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Romku. Można za garażem doprojektować pomieszczenie gospodarcze o dowolnej powierzchni wg potrzeb , wtedy wystarczy przeprojektować dach nad garażem. MG :)
Projekt domu Spokojny 4508 Renata i Tomek Miarka

2013.09.27 1

Chcieliśmy zapytać pracownię czy z tyłu domu można zrezygnować z okien w sypialniach na górze i z tego daszku. Zamiast tego dać okna dachowe? Czy MG wyraża zgodę na zmiany? R i T. M.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można zrobić taką zmianę , tylko troszkę szkoda tej lukarny , bo domek ładniej z nią wygląda. Ale okna dachowe np. podwójne dla każdej sypialni też mogą ładnie pasować. Tak wyrażamy bezpłatną zgodę na takie zmiany .MG
Projekt domu Spokojny 4505 Wioleta

2013.09.21 1

Czy na górze w sypialniach zamiast okien można zrobić drzwi balkonowe i wspólny balkon – chodzi nam o to żeby można było wietrzyć pościel , a nie znosić ją na dół. Kto robi taką zmianę i ile to kosztuje?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Wiolu jak najbardziej można wykonać takie zmiany . Można je zamówić u nas w pracowni –szczegóły podajemy mailowo: [email protected] , lub zamówić u projektanta na etapie adaptacji . MG :)
Projekt domu Spokojny 4504 Przemek Tomaszewski

2013.09.18 0

Czy można zrobić bliźniaka?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Przemku. Tak jak najbardziej można to zrobić . W przypadku tego projektu jest to bardzo proste , bo od strony garażu robimy odbicie lustrzane tego domku . MG
Projekt domu Spokojny 4403 Jacek

2013.09.16 0

Witam! Czy istnieje możliwość połączenia jednym dużym balkonem pokoi nad kuchnią i pokojem dziennym?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jacku. Tak oczywiście istnieje możliwość wykonania takiego dużego balkonu. Należy doprojektować konstrukcję płyty balkonowej , oraz zamiast okien - oczywiście drzwi balkonowe w tych pokojach . MG :)
Projekt domu Spokojny 4438 Baśka

2013.09.02 5

Czy w tej kotłowni zmieści się piec na pelet , bo nie mamy gazu na działce?Proszę o odpowiedź , bo projekt ogólnie bardzo nam pasuje i chcemy go zamówić.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. W tym domku kotłownia ma optymalną powierzchnię , aby zamontować kocioł na paliwo stałe , jak również bez problemu będzie można go składować . Więc nie ma problemu i jeśli nie ma gazu na działce , to na pewno można zastosować kocioł na paliwo stałe.MG
Projekt domu Spokojny 4436 Ryszard

2013.09.01 1

Czy można zamontować solary i ogrzewanie podłogowe? Jaki koszt takiej przeróbki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Ryszardzie. Tak , oczywiście że można zamontować w tym domku panele solarne , wraz z ogrzewaniem podłogowym. Mamy gotowe pakiety na naszej stronie do wyboru , więc zamawia Pani projekt podstawowy z wybranymi pakietami. MG :)
Projekt domu Spokojny 4437 Tadek

2013.08.24 1

Zamówiliśmy i czekamy. Na dole robimy bez zmian , a na górze dwie większe sypialnie i dodatkowo małą pralnię.

Projekt domu Spokojny 4333 Marta W

2013.08.19 0

Witam! Mam pytanie - jaki byłby orientacyjny koszt budowy tego domu bez garażu.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Marto. Taki koszt budowy domu bez garażu orientacyjnie do ceny pierwotnej można przyjąć o ~30-40000 zł mniej . Czyli jeśli dom z garażem wychodzi 312850zł to bez garażu ~272850-282850zł. MG :)
Projekt domu Spokojny 4042 Honorata Szwak

2013.05.22 0

Fajny domek. Mam pytanie? Czy można nad garażem zrobić użytkowe poddasze mieszkalne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Honorato. Jest możliwość wykonania poddasza użytkowego nad garażem , ale łączy się to z kilkoma zmianami w projekcie , które wykonać może architekt adaptujący dom do działki. Można też zamówić w naszej pracowni projekt ze zmianami z dopłatą do projektu podstawowego . Więcej szczegółów opisujemy drogą mailową. Zapraszam MG.
Projekt domu Spokojny 3780 ElkaMielec

2013.01.24 6

Fajny budynek, czy można kotłownie przenieść za garaż?

Odpowiedź MG Projekt
Witam .serdecznie . Można byłoby , ale trzeba wówczas przerobić daszek nad garażem na dwuspadowy . Inaczej , przy przedłużonej bryle garażu dach nie schowa się pod głównym dachem domu . Możemy zrobić taką przeróbkę za dopłatą , albo może ją nanieść architekt adaptujący - zapraszamy ! MG
Projekt domu Spokojny 3495 Monika Róża

2012.12.03 2

Kolejna fajna nowość w MG!!! W sam raz dla rodzinki 2+1. Ja czekam na uzgodnienia z architektem i zamawiam !!!

Projekt domu Spokojny 3331 Dariusz K

2012.10.29 3

Witam, tez zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jaki jest termin realizacji, tnn. czy dłużej trzeba na projekt czekać?

Projekt domu Spokojny 3266 Julita Glik

2012.10.23 2

Witam, ja miałam podobnie jak Madzia01. Szukałam projektu, już miała zamawiać inny a tu bęc !!! Spokojny. Jutro spotykam się z architektem , jak potwierdzi, że ok zmawiam projekt. To nowość więc jaki czas jest dostarczenie??

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Julito. Projekt jest gotowy i do kupienia. Z reguły przygotowanie i wysyłka trwa do paru dni ( szczegóły i warunki wysyłki podajemy mailowo lub telefonicznie ). MG :)
Projekt domu Spokojny 3117 Madzia01

2012.10.04 0

Witam serdecznie . Warto u Was śledzić te nowości . Już mieliśmy zamawiać Bajkowego i go trochę przerabiac , a tu nagle trafiłam na ten projekt . Jest super . Zupełnie zrobiony jak na nasze życzenie :) . Zamawiam ! Magda .

Odpowiedź MG Projekt
Zapraszamy , zapraszamy ;) MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 32 opinii.

Podobne projekty


Bryza
Fraszka 2
Julka 4
Koniczynka
Leśny Zakątek 2
Mewa
Niezapominajka z garażem
Radosny z garażem
Zgrabny z lukarnami

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.