MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Saga

Pow. użytkowa: 143.14 m2   /   Koszt realizacji: 368 680 zł
Projekt domu Saga - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2950 zł 2360 zł


Projekt domu Saga to budynek o klasycznej architekturze, nawiązującej do dworku polskiego. Dom jednorodzinny dla rodziny 4-5 osobowej. Projekt posiada wielospadowy dach połączony z lukarnami, oryginalnym portykiem wejściowym z kolumnami i okrągłym oknem nadają bryle ciekawy wyraz. Detale - takie jak wykusz jadalni, duży balkon i podcień od strony ogrodu urozmaicają całość. We wnętrze domu zaprojektowano obszerny salon z kącikiem jadalnym zaakcentowanym delikatnym wykuszem. Dom Saga posiada duże przeszklenia otwierające wnętrze na taras i ogród. Częściowo otwarta kuchnia i holl powiększają powierzchnię dzienną. Na parterze mieszkania zaprojektowano dodatkowy pokój, garaż i kotłownię. Na poddaszu mieszczą się trzy sypialnie z garderobami i łazienką. Dodatkowo projekt daje możliwość zagospodarowania strychu nad garażem na pokój. Pracownia dysponuje odbiciem lustrzanym projektu domu Saga.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 623 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 131,33 m2
 • Powierzchnia całkowita: 219,53 m2
 • Powierzchnia netto: 185,1 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 143,14 m2 + garaż
 • Powierzchnia dachu: 226,8 m2
 • Nachylenie dachu: 42 stopnie
 • Wysokość budynku: 8,13 m (8,45 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 15,21 m
 • Długość budynku: 9,20 m
 • Min szerokość działki: 22,21 m
 • Min długość działki: 18,27 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,80 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe
 • Ściany - dwuwarstwowe: gazobeton + styropian lub wełna mineralna
 • Strop - Teriva
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,5 kWh/(m2)
 • Ek - 88,1 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 62,95 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,45 kWh/(m2)
 • EUco - 33,26 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2360 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 129 846,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 195 572,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 173 108,00 zł
Realizacja domu pod klucz 368 680,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Saga - plik szczegółowy

Saga - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Saga 2715 Dorota

2012.04.23 10

Witam, projekt jest ciekawy, przymierzam się do jego kupna, dokładnie analizuję detale i mam takie znaki zapytania: - czy telewizor i kominek na jednej ścianie nie będą się "kłóciły" ze sobą, czy palący się ogień nie będzie przeszkadzał w patrzeniu w ekran telewizora - schody w projekcie są betonowe, mam dylemat czy nie byłyby lepsze drewniane -czy położenie pieca w kuchni można zmienić bo jego układ w narożniku jest fatalny w praktyce - czy nie zlikwidować bocznej lukarny, która wg mnie trochę burzy styl dworkowy Może ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości ?

Odpowiedź MG Projekt
Pani Doroto : - telewizor i kominek na jednej ścianie wcale nie muszą się ze sobą kłócić - rzadko się zdarza żeby w tym samym momencie ktoś palił w kominku i oglądał wiadomości :) . W przy pewnych ograniczeniach wielkości salonu meble wypoczynkowe są przeważnie skierowane w jednym kierunku - na jedną ścianę .. - schody można bez problemu zamienić na drewniane . W projekcie są żelbetowe , ale na budowie można ich po prostu nie wylewać , a potem zamówić schody u stolarza .. ;) - można zlikwidować boczną lukarnę , ale wówczas jeden z pokoi nie będzie miał "normalnego" okna , tylko veluxy , a poza tym będzie mniejszy przez to .. Pozdrawiam serdecznie Michał Gąsiorowski , MG Projekt
Projekt domu Saga 2325 Jolka_456

2012.03.23 0

Witam serdecznie. Proszę wszystkich o pomoc w wyrażeniu swojej opinii. Mam zamiar kupić Sagę z biura projektowego mg projekt, wersja z pojedynczym garażem. Może ktoś już ma wybudowany dom i podzieli się swoim doświadczeniem.

Projekt domu Saga 2332 Szubierajski Rafał

2012.03.22 1

Widzę, że sporo osób jest zainteresowanych tym projektem, ale w sumie nie dziwię się bo wygląda na bardzo ładny. Mnie też bardzo podoba się ten dom. Wnętrze funkcjonalne i łatwe do zagospodarowania. Reasumując domek odpowiada mi wizualnie, pasuje też wymiarami do mojej działki i najważniejsze jest realny na moją kieszeń!

Projekt domu Saga 2331 Wójcik Staszek

2012.03.21 1

Miałem kilka typów do tej pory, może ze 4 projekty, ale jak zobaczyłem projekt domu o nazwie SAGA zauroczyłem się na maxa. Ładny z zewnatrz, ciekawa bryła, a najbardziej przemawia do mnie duża przestrzeń dzienna na parterze. No cóż definitywnie jestem zdecydowany na te budowę tego domu!

Projekt domu Saga 2326 Mikołaj Szlendak

2012.03.20 0

Witam, a ja nie wiem co będę budował :( mam ogromny dylemat z wyborem właściwego projektu. Najprawdopodobniej skończy się na projekcie indywidualnym. Jednego jestem pewien, że chcę mieć taki salon, jadalnie i kuchnię ze spiżarnią jak w projekcie Saga :)

Projekt domu Saga 2327 PawełSaga

2012.03.14 0

Równo pół roku szukaliśmy z żoną projektu. Traciłem już nadzieję, że znajdziemy wspólny kompromis i w końcu coś zamówimy. Byłem gotów zamówić projekt indywidualny, ale koszt takiego projektu zmobilizował nas do dalszego szukania gotowca! W końcu udało się SAGA to nasz wspólny wybór. Domek jest prześliczny, duże okna tarasowe od strony ogrodowej są zaje....w ogóle cały domek jest mega wypasasiony!

Projekt domu Saga 2330 Bugajniak Monika

2012.03.11 8

WItam, świetny projekt, pomysłowo zaplanowane wnętrze a najciekawsze jest okno na poddaszu od strony frontowej -bardzo oryginalnie wykrojone, od razu nadaje charakteru całości:)

Projekt domu Saga 2328 Wykrętowicz Agata

2012.03.02 1

Wygodny salon połączony z jadalnią oraz kuchnią (przy kuchni spiżarnia), 3 sypialnie na poddaszu oraz dodatkowy gabinet na parterze a to wszystko mieści się w ładnym domku z wyglądu nawiązującym do dworku. Powierzchnia idealnie odpowiada mi do potrzeb i myślę sobie, że staranne wykończenie domu może ciekawie się prezentować.

Projekt domu Saga 2329 Korduszewski Piotr

2012.02.15 0

Domek ładny, praktyczny i funkcjonalny! Czy buduje ktoś ten domek w lubelskim?

Projekt domu Saga 702 Lilianna Barszczewska

2012.02.14 0

Saga jest dużym domem, przestronnym i bardzo funkcjonalnym. Oboje z mężem lubimy architekturę dworkową.

Projekt domu Saga 703 999_Janek

2012.02.14 5

Bede budować Sagę, ale nr 3, w wyborze przeważył garaż dwustanowiskowy. Mam już wszystko dopięte na ostatni guzik, ale zaczynamy dopiero za 3 m-ce.

Ocena 4.9/5 na podstawie 11 opinii.

Podobne projekty


Fantazja
Faworyt
Figiel 2
Julka 2
Kameralny
Luka
Prymus
Saga 2
Saga 3

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.