MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Ranczo

Pow. użytkowa: 122.14 m2   /   Koszt realizacji: 331 706 zł
Projekt domu Ranczo - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2950 zł 2360 zł


Projekt domu Ranczo to budynek z litego bala, ocieplony od wewnątrz. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym, przeznaczony dla 4-6ciu osób. Dom Ranczo może być wykorzystany jako całoroczny budynek mieszkalny, ale również jako letniskowy. Budynek, dzięki swojej prostocie, przypomina wiejskie chaty. Jednocześnie jego architektura nie nawiązuje do żadnego ludowego regionalnego wzoru, forma jest więc uniwersalna. Duży dwuspadowy dach z okapami, osadzona na środku frontowej elewacji lukarna z balkonikiem, weranda o szerokości całego domu podparta na słupach z zastrzałami - te elementy łatwo skojarzą się z sielskim wiejskim siedliskiem. Dom skierowano w jedną stronę - elewacja frontowa jest jednocześnie ogrodową. Przy działkach rekreacyjnych to często spotykany układ. Podział wnętrza domu jest również bardzo tradycyjny i przypomina stare wiejskie chaty lub dworki: środkowa część to hol z przedsionkiem i schodami, po bokach natomiast mieszczą się salon i kuchnia, oraz pomieszczenie gospodarcze. Wielki zadaszony taras - weranda z przodu da cień przed słońcem i schronienie przed deszczem. Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie i bardzo ładną łazienkę. Ponadto z holu można wyjść na malowniczy balkonik. Projekt domku Ranczo dostępny jest też w odbiciu lustrzanym.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 429 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 78,00 m2 (bez werandy)
 • Powierzchnia całkowita: 152,71 m2
 • Powierzchnia netto: 130,73 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 122,14 m2 wg PN-70/B-02365
  • 130,73 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 201,16 m2
 • Nachylenie dachu: 45 stopni
 • Wysokość budynku: 8,50 m (8,80 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 12 m
 • Długość budynku: 6,5 m
 • Min szerokość działki: 20 m
 • Min długość działki: 16,01 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,75 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe wylewane
 • Ściany zewnętrzne - bale lite 16 cm + docieplenie wełną + szalówka od wewnątrz
 • Strop - drewniany belkowy
 • Pokrycie dachu - blachodachówka lub dachówka
 • Elewacje - bale lite

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 89,0 kWh/(m2)
 • Ek - 85,9 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 63,47 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 73,02 kWh/(m2)
 • EUco - 32,76 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2360 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 124 129,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 158 038,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 173 668,00 zł
Realizacja domu pod klucz 331 706,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Projekt domu Ranczo - plik szczegółowy

Projekt domu Ranczo - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Ranczo 8465 Łukasz Kubica

2018.07.28 0

Czy można taki dom wymurować?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Łukaszu, tak oczywiście można taki dom wymurować i wtedy już na etapie adaptacji projektu na działkę, dostosowuje się projekt do technologii murowanej. Nasza pracownia na takie zmiany wystawia bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Ranczo 3962 Tomasz Tęcza

2013.04.07 3

Witam tez zastanawiam sie nad zakupem tego projektu oczywiscie elewacja zewnetrzna mnie urzekla jednak ja bym musial wprowadzic znaczne zmiany. orjentuje sie ktos moze jaki jest koszt projektow indywidualnych?? pozdrawiam

Projekt domu Ranczo 3211 Marek Hirek

2012.10.15 2

Ja też z żoną szukam domu letniskowego. Podoba nam się Ranczo. Jest jednak trochę za duży. Może można do proporcjonalnie zmniejszyć? Marek

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Możemy przerobić dla Państwa projekt Ranczo na mniejszy . Koszt projektu dla Państwa byłby o 50 % tańszy niż "normalny" projekt indywidualny - nam też przydałby się zmniejszony projekt "Ranczo 2" w naszej ofercie :) . Możemy ubić interes . Jeśli byłby Pan zainteresowany , Panie Marku , proszę o bezpośredni kontakt z pracownią - mailowy lub telefoniczny . Omówimy szczegóły i zaproponujemy cenę i termin wykonania takiego projektu . Zapraszamy ! MG
Projekt domu Ranczo 2264 Marylka

2012.03.22 0

Witam! Od dłuższego czasu poszukujemy z mężem fajnego, funkcjonalnego oraz niedrogiego domku letniskowego. Na razie najbliższy naszym oczekiwaniom okazał się projekt domu Ranczo. Patrząc na domek z zewnątrz oraz analizując jego wnętrze strasznie mi się podoba natomiast nie ukrywam decyzja jest bardzo trudna.

Projekt domu Ranczo 2269 Ireneusz

2012.03.21 0

Witam serdecznie, Mieszkam w okolicach Lublina i również zanoszę się z zamiarem wybudowania Rancza. Zawsze chciałem mieć domek z litego bala mam po prostu ogromny sentyment do takich domków:)

Projekt domu Ranczo 2271 RAJMUND

2012.03.21 1

Dzień dobry wszystkim, Cieszę się, że znalazłem grono wielbicieli Rancza. Za pół roku zamierzam rozpocząć budowę. Aktualnie czekam na opinię architekta co myśli na temat przebudowy werandy frontowej do części tylnej. p.s. tak na marginesie powiem tylko, że Wasze rady i doświadczenia są niezwykle cenne.

Projekt domu Ranczo 2270 Gorzkowski Jerzyk

2012.03.19 4

Witam, Jeszcze nie kupiliśmy projektu, ale zrobimy to już pewnie na dniach. Planujemy kilka zmian, m.in. zlikwidować okno w łazience na parterze, zmienić usytuowanie ścianek wewnętrznych działowych oraz zmienić elewację na ryglową (szachulec) i to w sumie tyle ze zmian.

Projekt domu Ranczo 2266 Łukasz Firlej

2012.03.14 1

Dom jest fajny i wydaje się być w miarę tani w budowie. Rozkład pomieszczeń jest ok. Nie ukrywam, że projekt domu Ranczo zwyciężył z innymi swoją prostotą.

Projekt domu Ranczo 2273 Sylwia_Kroguska

2012.03.14 1

Witam! Miło mi dołączyć do sympatyków Rancza:) Bardzo podoba mi się ten domek, ponieważ wygląda przytulnie. Od strony frontowej (ogrodowej) jest wygodna weranda na której można przesiadywać wieczorami w rodzinnym gronie :) Budowa to jeszcze daleki termin obecnie jestem na etapie kompletowania dokumentów do otrzymania pozwolenia na budowę Rancza i mam cichą nadzieję, że przy sprzyjających warunkach na początku lata zacznę budowę!

Projekt domu Ranczo 2272 Reńka-wawka

2012.03.13 1

Dom jest ładny, funkcjonalny i co najważniejsze - rozsądny cenowo.

Projekt domu Ranczo 2267 Marysia_67

2012.03.12 0

Witam, Dosyć długo szukaliśmy z mężem domku na działkę. Najważniejsze dla nas było to, aby był drewniany, z poddaszem użytkowym, a na poddaszu wszystkie sypialnie wraz z łazienką, na parterze natomiast tylko część dzienna. Ranczo właściwie spełnia wszystkie nasze wymagania jakie sobie założyliśmy, plusem jest ciekawa architektura domu nawiązująca do wiejskiej chaty. Właściwie to już chyba zdecydowaliśmy...:)

Projekt domu Ranczo 2265 Zuzanna

2012.03.03 1

Według mnie Ranczo to bardzo ciekawy domek pod względem rozmieszczenia pomieszczeń i mało skomplikowanej konstrukcji. A to wszystko według mnie może równać się - dom za rozsądną cenę. Nie ukrywam, że cena jest dla mnie priorytetem. Stawiam ten domek w gronie moich faworytów.

Projekt domu Ranczo 2268 radosny_emil

2012.02.19 0

Dom wygląda na całkiem przyzwoity i funkcjonalny. Przestronne pokoje na poddaszu i co najważniejsze schody nie są w samym centrum salonu, a do tego ciekawy parter. W ciągu tygodnia chcemy zamówić projekt, czekamy tylko na decyzję przyznania kredytu z banku.

Projekt domu Ranczo 667 Bartuś Kozłowski

2012.02.13 9

Interesuje mnie każda opinia na temat tego projektu ludzi którzy kupili ten projekt i go wybudowali ale także wszystkich, którzy mają ciekawe spostrzeżenia. Interesuje mnie Wasza opinia na temat funkcjonalności pomieszczeń, ewentualnych zmian w rozkładzie oraz wszelkich innych sugestii.

Projekt domu Ranczo 668 Krzysztof_1968

2012.02.13 0

Fajny domek letniskowy z tego „Ranczo”, my właśnie z żoną poszukujemy czegoś fajnego, prostego i niedrogiego na naszą działkę. Domek ma być wygodny, abyśmy mogli się relaksować na wypadach weekendowych :)

Projekt domu Ranczo 669 Ulejowska Grażka

2012.02.13 1

wiele rzeczy mi się w tym projekcie podoba, jedynie piwnicy mi brakuje i na pewno będę chciała pomyśleć nad nią. Nie mam tu zamiaru nikogo przekonywać do własnych poglądów, jednak naprawdę warto mieć piwnicę. A tak poza tym to bardzo fajny domek.

Ocena 4.9/5 na podstawie 16 opinii.

Podobne projekty


Chatka 2
Czapla
D03 Grześ drewniany
Jaskółka
Modrzewiowy
Przepiórka
Słowik
Sosenka 5
Wisełka

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.