MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Prowansalski

Pow. użytkowa: 116.32 m2   /   Koszt realizacji: 294 040 zł
Projekt domu Prowansalski - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2590 zł 2072 zł


Projekt domu Prowansalski to uroczy domek jednorodzinny - oryginalny, o nieprzeciętnym stylu. Prowansalski - jak sama nazwa wskazuje nawiązuje do architektury śródziemnomorskich willi, tak pięknie komponujących się z otoczeniem i przyrodą. Domek przewidziany jest do stałego zamieszkiwania czteroosobowej rodziny, może być zarówno domem mieszkalnym, jak i wakacyjną rezydencją. Dom najlepiej wpasuje się w otoczenie z większą ilością zieleni, przestrzeni, lub w sąsiedztwo innych domów z duszą. Stylizowana na wiejską siedzibę forma domu kryje w sobie nowoczesny, energooszczędny budynek, zaprojektowany z najnowszych materiałów. Prosta była budynku, z dwuspadowym dachem nad poddaszem pozwoli na niedrogą budowę. Jedynymi ekstrawaganckimi elementami są sztucznie powiększone dwa potężne kominy w ścianach szczytowych domu, stanowiące w dużej mierze o jego stylu i sylwetce. Elewacja frontowa jest trochę bardziej oficjalna, natomiast z tyłu, za pomocą dużych przeszkleń, dom łagodnie otwiera się na ogród. Wnętrze Prowansalskiego to część dzienna na parterze i pokoje sypialne na poddaszu. Na dole uzyskano ładną otwartą przestrzeń dzienną, z połączenia salonu, holu - z ładnie wyeksponowanymi schodami, oraz kuchni. Dodatkowo, z przedsionka mamy dostęp do dużego pomieszczenia kotłowni, a z holu do dodatkowego pokoju – gabinetu, bądź sypialni gościnnej. Na poddaszu dzięki wysokim ścianom kolankowym niemal w ogóle nie ma skosów w sypialniach. Dzięki temu przestrzeń wszystkich trzech sypialni, wygodnej łazienki i garderoby można w pełni wykorzystać. Prezentowany dom ma prostą konstrukcję, powinien być łatwy w budowie. Ma korzystną proporcję powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury - zupełnie jak w budynkach piętrowych. Po części jest budynkiem piętrowym, choć oficjalnie można go traktować jako dom z poddaszem użytkowym. Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.

Dane techniczne:
 • Kubatura: 531 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 86,36 m2 ( z podcieniami: 89,22 m2)
 • Powierzchnia całkowita: 158,78 m2
 • Powierzchnia netto: 122,81 m2
 • Powierzchnia użytkowa:
  • 116,32 m2 wg PN-70/B-02365
  • 123,32 m2 wg PN-ISO 9836:1997
 • Powierzchnia dachu: 118,36 m2
 • Nachylenie dachu: 34 stopnie
 • Wysokość budynku: 8,40 m (8,66 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 10,92 m
 • Długość budynku: 8,51 m
 • Min szerokość działki: 17,92 m
 • Min długość działki: 16,81 m
 • Wysokość pomieszczeń:  2,7 i 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty - betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne - ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop - TERIVA
 • Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna
 • Elewacje - tynk cienkowarstwowy na styropianie

 

Charakterystyka Energetyczna

 

Dla domu standardowego z wentylacją grawitacyjną:

 • Ep - 92,3 kWh/(m2)
 • Ek - 87,5 kWh/(m2 rok)
 • EUco - 65,52 kWh/(m2 rok)

 

Dla budynku z wentylacją mechaniczną i rekuperacją:

 • Ep - 74,90 kWh/(m2)
 • EUco - 33,95 kWh/(m2 rok)

 

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF40

(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2072 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 112 220,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 183 515,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 110 525,00 zł
Realizacja domu pod klucz 294 040,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Prowansalski - plik szczegółowy

Prowansalski - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Prowansalski 6580 Edyta B.

2015.07.18 45

Przepiękny domek!Uroczy i taki relaksujący :-) Mozna się w nim poczuć jak na wakacjach :-) Jaka szkoda, że mam już dom... Ale cały czas mam przeczucie, że nie jest to mój ostatni dom ;-) Prowansalski trafia do folderu ulubione. Tam sobie poczeka jak długo będzie trzeba. Jakos tak widze go z niebieskimi oknami i okiennicami. Pytanko małe: czy pod schodami jest wystarczająco wysoko, żeby zrobić tam mała spiżarkę? Ewentualnie może WC, a w miejscy WC zrobić małą łazienkę z prysznicem? Tylko tego mi brakuje: spiżarki i łazienki, bo skoro jest pokój na dole, to jakoś tak naturalnym się wydaje, żeby była łazienka. A może da radę wcisnąć natrysk do WC? Pozdrawiam i gratuluję pięknego projektu. :-)

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Edyto, bardzo nam miło, że domek się spodobał, a pomysł, aby go upiększyć niebieskimi oknami i okiennicami to tzw. "strzał w dychę"- super pomysł. Pod schodami można zmieścić na fragmencie niewielką spiżarkę, bo na wc może być już niestety za nisko. W obecnym wc można wstawić w miejsce ubikacji natrysk, obok ubikację zaraz obok maleńką umywalkę. Powinno to się zmieścić. Jeszcze raz dziękujemy za miłe słowa i pozdrawiamy. MG:)
Projekt domu Prowansalski 6581 Edyta B.

2015.07.18 24

A! I jeszcze super by było zobaczyć wnętrza tego domu :-)

Projekt domu Prowansalski 6083 Ewa B.

2014.12.17 7

Chciałabym się dowiedzieć jaka by była cena doprojektowania garażu o wym. (około) szer. 4m. na dł.6m.? Miałby wyglądać w bryle tak jak dom ale z tą różnicą że w pomniejszeniu.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Ewo. W tej sprawie to proszę wysłać zapytanie na [email protected], a wówczas przygotujemy wycenę i podamy szczegóły takiej realizacji. MG :)
Projekt domu Prowansalski 4983 J.B

2014.01.02 1

Chcemy powiększyć ganek wejściowy i z boku zrobić garaż z wiatą czy pracownia zgodzi się na takie rozwiązanie?czy taka zgoda jest płatna?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Na wykonanie zmian wystawiamy bezpłatną zgodę. MG
Projekt domu Prowansalski 4982 Bartek Z

2013.12.16 7

Mam pytanie, czy można za kotłownią zrobić dodatkowe pomieszczenie , a w nim spiżarkę z wejściem z kuchni? Czy pracownia robi takie zmiany i jaki to koszt?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Bartku. Tak można zrobić takie pomieszczenie, wtedy trzeba przesunąć okno w kuchni, lub dać go na drugą ścianę, żeby zmieścić wejście z kuchni. Taką zmianę za dopłatą do projektu podstawowego może Pan u nas zamówić. Szczegóły realizacji i koszty podajemy mailem: [email protected] . MG :)
Projekt domu Prowansalski 4754 Beata Marczuk

2013.11.18 9

Bardzo podoba mi się ten domek , ale zastanawiam się czy nie ładniej wyglądał by w kolorze piaskowym , lub lekko łososiowym? Czy trzeba budować dom biały? BM

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Beato. Biały kolor elewacji tego domu to tylko nasza propozycja , ale oczywiście można ten dom zrobić w kolorze piaskowym , lub łososiowym . Kolory te pasują do tego typu architektury domu. MG :)
Projekt domu Prowansalski 4753 G i D

2013.11.17 7

Chcielibyśmy nad kotłownią zrobić balkon , a nie daszek. czy może być wtedy wyjście z łazienki i czy Pracownia wyraza zgodę na taką przeróbkę ? Kto wykonuje takie zmiany?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Jak najbardziej można zastosować takie zmiany , które można zamówić w naszej pracowni za dopłatą do projektu podstawowego , lub zlecić projektantowi adaptacji domku na działkę. Na takie zmiany pracownia wyraża bezpłatną zgodę. MG :)
Projekt domu Prowansalski 4755 Wanda Z.

2013.11.14 1

Bardzo ciekawy i inny od pozostałych Waszych domków. Ja bym widziała z tyłu domu taką stylową dużą werandę . Czy pracownia zgodzi się na taką zmianę bryły domu? Wanda

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Wando. Tak zgadzamy się na takie zmiany i zgoda nasza jest bezpłatna. Weranda szklana w stylu domu będzie bardzo ładnie wyglądać i pasować do całości. Dziękujemy za miłe słowo. MG
Projekt domu Prowansalski 4752 Basia K.

2013.11.06 8

Czy można zrobić garaż na dwa samochody , bo tego nam brakuje w tym pięknym i oryginalnym domku?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Basiu . Tak można zaprojektować z boku domu garaż , a jeśli miało by być przejście do domu to wtedy z drugiej strony przy kotłowni ,ale garaż byłby wysunięty . MG
Projekt domu Prowansalski 4751 [email protected]

2013.11.03 1

Musimy mieć kąt nachylenia min 35 stopni , czy jest taka opcja w tym projekcie? Czy to duzy problem?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można zrobić taka zmianę i nie jest to jakiś duży problem, czyli trzeba przeprojektować dach i jego konstrukcję, aby miał kąt nachylenia 35 stopni. MG
Projekt domu Prowansalski 4757 Edyta M.

2013.10.23 6

Witam , czy ten dom można zrobić jako bliźniaka?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Edyto. Tak można zrobić ten domek jako dom w zabudowie bliźniaczej i wtedy trzeba tylko okno z bocznej ściany w salonie przenieść na drugą ścianę , aby nie tracić doświetlenia dziennego. Jest jeszcze jedno rozwiązanie , oczywiście w ramach potrzeby , można zrobić wysunięty garaż tuz za tym bocznym oknem w salonie i wtedy odbicie lustrzane . MG
Projekt domu Prowansalski 4756 Jurek O.

2013.10.10 1

Witam. dom bardzo udany . Chcemy zrobić piwnicę i tam przenieść kotłownię , a kotłownię powiększyć i zrobić w niej garaż na jeden samochód , bo małżonka nie prowadzi i mamy jeden samochód. Reszta nam pasuje i tutaj moje pytanie , czy taka zmianę mogę zlecić architektowi , czy musi to robic pracownia?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Jurku. Tak może Pan zlecić to projektantowi od adaptacji domku na działkę , nie ma konieczności robienia tego u nas w pracowni . My wyrażamy bezpłatna zgodę na takie zmiany i nie wymagamy , aby klient musiał u nas to robić , aczkolwiek chętnie możemy pomóc i to dla Pana wykonać w razie jakiś problemów. MG
Projekt domu Prowansalski 4155 Gucio_

2013.07.07 2

Bardzo ładny i niespotykany wśród "gotowców". Namawiam małżonkę na ten właśnie projekt , ale czy da się zamontować solary ? Czy można wykorzystać dopłaty nf40 ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Dom ma prostą , zwartą bryłę , dobre ocieplenia , które w łatwy sposób można dostosować do wymagań dopłaty NF40 . Dodając do typowych instalacji pakiet wentylacji mechanicznej z rekuperacją , oraz instalację solarną , dom będzie spełniał warunki dopłat . W sprawie bardziej szczegółowych informacji - prosimy o kontakt z pracownią . Jeśli chodzi o montaż paneli słonecznych , to dach jest prosty i jest miejsce na ich zamontowanie. Jak orientacja domku na działce utrudni wykorzystanie optymalnej wydajności paneli solarnych , wtedy montujemy je na odrębnym stelażu . MG :)
Projekt domu Prowansalski 4156 Danusia

2013.07.04 8

Witam . Mamy problem , bo nie ma gazu na działce . Jakie jest ogrzewanie w tym domu?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Danusiu. W naszych standardowych projektach przewidziano ogrzewanie na piec gazowy. Można dokupić w naszej pracowni , gotowy pakiet dla kotłowni na paliwo stałe. Pani Danusiu w tym domu kotłownia ma dużą powierzchnię , więc nie ma problemu z montażem kotła na paliwo stałe. MG :)
Projekt domu Prowansalski 3825 jasimalgosia

2013.02.11 1

Witamy przymieramy się do zakupu projektu, tylko w planie mamy zapis, że dom ma nieć dach wielospadowy. Czy ten projekt ma taki dach? Będziemy wdzięczni za odpowiedź.

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Dom jest jeszcze w kategorii "Supernowości" więc nie posiadamy wersji z dachem wielospadowym. Można zamówić projekt w wersji podstawowej wraz ze zmianami - dopłata ( szczegóły terminu realizacji i kosztów zmian podajemy drogą mailową ) Zapraszamy na nasz kontakt mailowy: mgprojekt[email protected] . MG :)
Projekt domu Prowansalski 3273 Zuzanna Z

2012.10.23 2

Witam, przepiękny dom. Pierwszy raz widzę takie cudeńko. Jak tylko będę pewna, że mogę postawić go na mojej działce kupuję. Gratuluje !

Projekt domu Prowansalski 2877 Anna M.

2012.08.20 9

Piękny projekt . Taki inny . Nie kolejny dworeczek-gargamel , tylko coś innego . Jak we Francji :) Szkoda , że mam już dom , bo bym sobie taki właśnie zbudowała :) .

Projekt domu Prowansalski 2878 Guglowata_27

2012.08.20 2

Super projekt ! Gratulację za odwagę i pomysł ! Czy ktoś już kupił ten projekt . Chciałabym go zobaczyć w budowie . Chciałam jeszcze zapytać , czy nie rozważacie Państwo wariantu z garażem tego projektu ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Z tej strony Michał Gąsiorowski z MG Projekt . Dziękuję za miłe słowo na temat naszego nowego projektu . Projekt został zakupiony już przez pierwszą osobę - jest to nowość w naszej ofercie . Nie rozważaliśmy wersji z garażem - możemy sprzedać Pani wersję katalogową projektu i dać bezpłatną zgodę na dowolne zmiany . Projektant adaptujący wówczas dorysuje garaż . Drugą ewentualnością jest wykonanie przeróbki u nas w pracowni - za dodatkową opłatą . Gdyby była Pani zainteresowana szczegółami - proszę o bezpośredni kontakt z naszą pracownią ( mailowy , lub telefoniczny ) . :) MG
Ocena 4.9/5 na podstawie 18 opinii.

Podobne projekty


Artemida
Cukiereczek
Cypisek
Leo
Mewa
Miranda
Modena
Oszczędny
Spokojny

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.