Projekty domów z dachem wielospadowym

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Znaleziono 329 projektów

   

 1. Willa Parterowa 2

  • Koszt realizacji: 532 444 zł
  • Powierzchnia domu: 135.75 m2
  Projekt domu Willa parterowa 2 - wizualizacja frontowa
 2. Parterowy

  • Koszt realizacji: 417 247 zł
  • Powierzchnia domu: 118.23 m2
  Projekt domu Parterowy - wizualizacja frontowa
 3. Willa Parterowa

  • Koszt realizacji: 801 645 zł
  • Powierzchnia domu: 172.05 m2
  Projekt domu Willa parterowa - wizualizacja frontowa
 4. Willa Parkowa 6

  • Koszt realizacji: 745 965 zł
  • Powierzchnia domu: 207.29 m2
  Projekt domu Willa parkowa 6 - wizualizacja frontowa
 5. Dom na parkowej 6

  • Koszt realizacji: 606 144 zł
  • Powierzchnia domu: 121.67 m2
  Projekt domu Dom na Parkowej 6 - wizualizacja frontu
 6. Tytan 3

  • Koszt realizacji: 410 293 zł
  • Powierzchnia domu: 149.61 m2
  Projekt domu Tytan 3 - wizualizacja frontowa
 7. Doskonały

  • Koszt realizacji: 555 003 zł
  • Powierzchnia domu: 137.95 m2
  Projekt domu Doskonały - wizualizacja frontowa
 8. Willa Parkowa 4

  • Koszt realizacji: 649 789 zł
  • Powierzchnia domu: 165.77 m2
  Projekt domu Willa parkowa 4 - wizualizacja frontowa
 9. Oszust

  • Koszt realizacji: 571 021 zł
  • Powierzchnia domu: 132.02 m2
  Projekt domu Oszust - wizualizacja frontowa
 10. Wyjątkowy 2

  • Koszt realizacji: 749 636 zł
  • Powierzchnia domu: 201.09 m2
  Projekt domu Wyjątkowy 2 - wizualizacja frontowa
loader

Projekty domów z dachem wielospadowym

Projekty domów z dachem wielospadowym

Projekty domów z dachem wielospadowym, zwanym także wielopołaciowym, są bardzo różnorodne w stylu. W tej kategorii można znaleźć zarówno projekty małych domów, jak i okazałych rezydencji. 

Obejmuje projekty domów parterowych z dachem wielospadowym, plany domów z poddaszem oraz domy piętrowe, nie tylko w stylu klasycznym, ale również nowoczesnym. W związku z tym jest w stanie zaspokoić potrzeby i oczekiwania dużej grupy Inwestorów.

Projekty domów z dachem wielospadowym

Mimo że wielopołaciowy dach nadaje się również do małych domów, to jednak najczęściej projekty domów z dachem wielospadowym duże budynki. Ma to związek ze specyfiką tego typu dachu, czyli skomplikowaną dość formą, której urok można wydobyć w zestawieniu z większymi bryłami.

Proponowane przez naszą pracownię projekty domów z wielospadowym dachem wyróżniają się niezwykle ciekawymi wizualnie rozwiązaniami architektonicznymi, a jednocześnie gwarantują maksymalne wykorzystanie całej powierzchni.

Domy z wielospadowymi dachami zgrabnie łączą w sobie optymalnie zaaranżowany układ funkcjonalny, harmonię i wyrafinowane piękno, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi. 

Projekty domów z dachem wielospadowym idealnie nadają się dla tych Inwestorów, dla których liczy się forma - szczególną wagę przywiązują do oryginalnych kształtów i pragną mieć dom ciekawie prezentujący się na tle otoczenia. 

Architekci MG Projekt zadbali o najmniejsze detale, aby projekty domów z dachem wielospadowym spełniały wymagania zarówno w kwestii ergonomii użytkowania, jak i estetyki

Pomyśleliśmy nie tylko o miłośnikach tradycyjnej architektury, ale także o zwolennikach bardziej innowacyjnych koncepcji. Stąd też propozycje prostych, geometrycznych projektów domków z wielospadowymi dachami z jakże nowocześnie prezentującymi się dużymi przeszkleniami i zastosowanymi jasnymi elewacjami w odcieniach bieli i szarości. W każdej sytuacji dach wielospadowy fantastycznie podkreśla styl domu.

Efektowny dom jednorodzinny z dachem wielospadowym

Budynki parterowe z dachem wielospadowym prezentują się wyjątkowo lekko, wręcz finezyjnie i to pomimo swoich często większych gabarytów oraz rozbudowanej formy. Wynika to w głównej mierze ze specyfiki dachu składającego się często z połaci w różnych kształtach – trapezów, trójkątów bądź równoległoboków łączących się ze sobą w kalenicach, bądź w koszach. 

W klasycznych domach z wielospadowym dachem pojawiają się eleganckie lukarny, które efektywnie doświetlają poddasze, a także zwiększają jego powierzchnię użytkową. Jednocześnie stanowią ciekawy element dekoracyjny dachu. 

W celu efektywnego zagospodarowania przestrzeni poddasza użytkowego połacie zostają osadzone na ścianach kolankowych, dodatkowo wyposażonych w okna ścienne. Z kolei w nowoczesnych projektach domów z wielospadowymi dachami zastosowano funkcjonalne okna dachowe, jeżeli przestrzeń poddasza miałaby mieć charakter użytkowy. 

Przy poddaszach nieużytkowych dachy wielospadowe mają niewielkie nachylenie, co szczególnie atrakcyjnie komponuje się z prostymi, regularnymi w kształcie bryłami. 

Wśród propozycji pracowni MGProjekt mogą Państwo też znaleźć domy z dachem kopertowym, który ma charakter dachu czterospadowego i jest trochę bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że im większa liczba połaci, tym wyższe koszty inwestycyjne. Związane jest to z większym zużyciem materiału pokryciowego, koniecznością wykonania wyjątkowo stabilnej i mocnej więźby oraz zakupem dużej ilości dodatkowych elementów wykończeniowych, jak rynny, pasy nadrynnowe i podrynnowe, kalenice czy rury spustowe. 

Konstrukcja dachu kopertowego nie wymaga kalenicy, a składa się z czterech skośnych połaci, zazwyczaj o tym samym kącie nachylenia. 

Największymi walorami tego typu dachu, poza oczywiście mniejszymi kosztami, będzie sztywność więźby oraz dobra odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niegroźne są silne podmuchy wiatru czy też woda opadowa, która powinna zostać szybko odprowadzona. 

Inwestorzy, którzy zdecydują się na projekt domu z dachem kopertowym, muszą mieć jednak świadomość, że kształt koperty znacznie zmniejsza przestrzeń użytkową poddasza, więc najczęściej będą to domy z dachem wielospadowym i niezagospodarowanym strychem.

Dach wielospadowy w domu – połączenie estetyki, ergonomii i komfortu

Wszystkie projekty domów z wielospadowymi dachami charakteryzują się niezwykle atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Również powierzchnia użytkowa poddasza w domu z dachem wielospadowym została starannie przemyślana.

Dachy wielospadowe stanowią wyjątkowo elegancki element architektoniczny, dodają bryle budynku oryginalności. Jednocześnie ten rodzaj dachu optycznie powiększa bryłę domu jednorodzinnego. W ten sposób nawet projekt małego domu parterowego z dachem wielospadowym wydaje się bardziej okazały, reprezentacyjny

Jednak najpiękniej dach wielospadowy prezentuje się jako wykończenie domu o dużej powierzchni bądź o dość niestandardowym kształcie. Dach wielopołaciowy fantastycznie komponuje się z tarasami, balkonami oraz interesująco zaprojektowanymi oknami. 

Mimo że poddasze użytkowe będzie mniejsze w stosunku do domu z dachem dwuspadowym, to dobrze przemyślany projekt z pracowni MGProjekt pozwoli Państwu stworzyć wygodną w użytkowaniu przestrzeń poddasza, jeżeli zajdzie taka potrzeba. 

Wszystkie projekty domów piętrowych i domów parterowych z dachem wielospadowym wyróżniają się wyjątkowo funkcjonalnym układem powierzchni użytkowej, aby zapewnić maksymalny komfort pokojów jak i łazienki przyszłym domownikom. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi różnorodnymi propozycjami budynków z dachem wielospadowym.

Projekty domów z dachem wielospadowym - modyfikacje

Gotowe projekty domów z dachem wielospadowym MGProjekt można zamówić także w odbiciu lustrzanym. Co więcej nasza pracownia wyraża zgodę na modyfikacje projektów domów, dzięki czemu pomimo zakupu typowego projektu domu każdy z Państwa może stworzyć oryginalny, niepowtarzalny dom z dachem wielospadowym, dopasowany do swoich potrzeb i gustu. Projekty domów z dachem wielospadowym muszą być modyfikowane przez architekta z odpowiednimi uprawnieniami.