Projekty domów z poddaszem

Strona:
  1. 6
  2. 7
  3. 8
  4. 9
  5. 10

Znaleziono 293 projekty

   

loader

Projekty domów z poddaszem

Projekty domów z poddaszem użytkowym

Funkcjonalne i komfortowe projekty domów z poddaszem do adaptacji. Kolekcja jednorodzinnych projektów domów z poddaszem użytkowym ma bardzo szeroki zakres, ponieważ obejmuje ponad 280 projektów domów - zarówno projekty domów małych powierzchni użytkowej od 70m2 do 100m2, jak i reprezentacyjne, luksusowe wille z poddaszem uzytkowym o powierzchni użytkowej ponad 260m2. 

Znajdą Państwo ciekawe i różnorodne projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym przeznaczone na każdy rodzaj działki, także te o nietypowych kształtach bądź o niewielkiej powierzchni do zabudowy. W kategorii projektów domów jednorodzinnych z poddaszem do adaptacji mieszczą się nie tylko gotowe projekty domów jednorodzinnych wolnostojących, ale również projekty domów z poddaszem do zabudowy szeregowej oraz bliźniaczej, domy w stylu klasycznym i projekty nowoczesnych domów z poddaszem użytkowym.

Oddajemy do Państwa dyspozycji zarówno projekty domów podpiwniczonych lub typowe projekty domów z poddaszem bez piwnicy, jak i domy parterowe mające dach dwuspadowy, dach czterospadowy, dachy wielospadowe, a także budynki z oknami dachowymi bądź lukarnami. Oczywiście projekty domów z poddaszem użytkowym uwzględniają też potrzebę posiadania garażu albo wiaty garażowej. Wyboru projektu domu z poddaszem użytkowym można dokonać wśród domów w różnych technologiach:

  • tradycyjne projekty domów z poddaszem użytkowym murowane,
  • jednorodzinne projekty domów z poddaszem użytkowymdomy drewniane z bali,
  • szkieletowe projekty domów z poddaszem użytkowym,
  • domy energooszczędne z użytkowym poddaszem i garażem jednostanowiskowym lub garażem dwustanowiskowym,
  • wyjątkowo szybkie w realizacji prefabrykowane projekty domów z poddaszem użytkowym.

Wszystkie oferowane przez nas projekty domów z poddaszem użytkowym charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacyjnymi, a także funkcjonalnymi i estetycznymi rozwiązaniami. Proponowana przez nas różnorodność pomysłów stylistycznych i rozwiązań architektonicznych sprawia, że z pewnością każdy Klient znajdzie wśród projektów domów z poddaszem użytkowym takie projekty domów jednorodzinnych z poddaszem, które idealnie spełnią wszelkie oczekiwania i zapewnią komfortowe mieszkanie wszystkim domownikom.

Najpopularniejsze projekty domów z poddaszem mieszkalnym

Popularność projektów domów z poddaszem nie powinna dziwić. Projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym czy dwustanowiskowym lub projekty domów z poddaszem bez garażu są zazwyczaj uwzględniane w planach zagospodarowania przestrzennego, a to istotna kwestia przy wyborze projektu. Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym dla jednej rodziny mający prostą bryłę budynku nie sprawi też większych problemów prowadząc budowę domu.

Gotowe projekty domów z poddaszem tanie w budowie

Zalety projektów domów z użytkowym poddaszem są niepodważalne. Wielu Inwestorów decyduje się na projekty domów z poddaszem użytkowym ze względu na niskie koszty budowy - projekt domu z poddaszem użytkowym jest tani w budowie. Porównując koszty budowy projektów domów piętrowych z domem, który posiada poddasze użytkowe, okazuje się, że taniej wychodzi inwestycja w projekt domu z poddaszem użytkowym

Co więcej, wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym mogą Państwo pozwolić sobie na budowę domu etapami, a tym samym na rozłożenie wydatków na lata, ponieważ dom z użytkowym poddaszem można zaadaptować w późniejszym okresie. W ten sposób, jeśli nie potrzebujemy od razu całej powierzchni użytkowej mamy możliwość późniejszego wykończenia piętra i inwestycja w projekt gotowy staje się jeszcze bardziej ekonomicznaProjekty domów parterowych z poddaszem użytkowym mogą zostać zrealizowane na działce, której powierzchnia zabudowy jest mniejsza, w porównaniu do rozłożystych budynków parterowych. Dom parterowy z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym lub bez garażu można optymalnie dopasować na małą lub wąską działkę.

Projekty domów z poddaszem użytkowym na małą i dużą działkę

Gotowe projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem na wąską działkę są szczególnie doceniane przez Inwestorów planujących budować dom na terenie miejskim, gdzie powierzchnia zabudowy jest ograniczona. Działki w miastach są znacznie droższe niż te zlokalizowane na terenach wiejskich, więc możliwość zakupu mniejszej parceli pod budowę domu z poddaszem użytkowym oznacza spore oszczędności. Poza tym budując dom z poddaszem użytkowym na miejskiej działce trzeba zwrócić uwagę na wysokość budynku, kąt nachylenia dachu, a powierzchnia zabudowy może być odgórnie organiczona.

Dla właścicieli małych działek ważne też będzie, że dom parterowy z poddaszem użytkowym zdecydowanie mniej zacienia ogród niż dom piętrowy. Projekty domów z poddaszem użytkowym to również idealne rozwiązanie dla Inwestorów szukających budynków z przejrzystym podziałem stref

Parter w domu z poddaszem użytkowym pełni funkcję strefy dziennej, gdzie gromadzą się domownicy na wspólnych posiłkach i wypoczynku. Na parterze mieści się przestronny salon z jadalnią oraz część kuchenna. Ta strefa ma najczęściej charakter otwartej przestrzeni. Parter w projektach domów z poddaszem obejmuje również pomieszczenia gospodarcze i techniczne. 

Można zdecydować się na projekty domów z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym, projekt domu z poddaszem użytkowym i piwnicą, powiększoną kotłownią, garderobą, pralnią, czy spiżarnią. Na parterze często udaje się też wygospodarować miejsce na gabinet lub dodatkowe mały apartament, które w razie potrzeby będą komfortowym miejscem do spania dla gości, lub mieszkaniem dla seniorów. 

Z kolei poddasze przeznaczone jest na strefę nocną z przytulnymi sypialniami, łazienkami oraz garderobami. Niektóre gotowe projekty domów z poddaszem do adaptacji w przestrzeni poddasza przewidują aranżację sypialni jako osobnego apartamentu z własną łazienką i garderobą, czasami też z wyjściem na taras, który będzie powiększał strefę wypoczynkową. Projekty domów z poddaszem można też zaaranżować w bardziej kreatywny sposób i urządzić na nim salę kinową bądź domową siłownię. Poddasze przeznaczone na strefę relaksu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku projektów domów z poddaszem użytkowym i dwustanowiskowym garażem

Takie rozmieszczenie stref sprawia, że można łatwo oddzielić od siebie część dzienną, sypialnianą i pomieszczenia gospodarcze w domu.

Nowoczesne projekty domów z poddaszem użytkowym pozwalają na dość zróżnicowane koncepcje urządzania wnętrz, aby tym samym uwzględnić wszystkie potrzeby domowników. Warto jednocześnie pamiętać, że w projektach domów z poddaszem użytkowym do powierzchni użytkowej na poddaszu nie wlicza się miejsc mających mniejszą wysokość niż przyjęta w aktualnie obowiązującej normie. Te obszary projektów domów z poddaszem użytkowym można bardzo funkcjonalnie zagospodarować, wykorzystując przestrzeń poddasza jako schowki, których w domu nigdy nie jest zbyt dużo.

Ciekawe projekty domów z poddaszem  użytkowym

Gotowy projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym lub projekt domu z poddaszem użytkowym bez garażu polecamy singlom i młodym parom, które dopiero planują powiększenie rodziny. Poddasze będzie można urządzić w przyszłości, kiedy pojawi się potomstwo. Projekty domów z poddaszem użytkowym MGProjekt sprawdzą się też w przypadku Inwestorów szukających spokojnego miejsca do pracy w warunkach domowych. 

Odpowiedni projekt domu z poddaszem do adaptacji nadaje się również dla rodziny wielopokoleniowej, ponieważ część parteru projektów domów można wydzielić na strefę mieszkalną dla seniorów. 

Ofertę kierujemy do wszystkich Inwestorów szukających komfortowych i zarazem eleganckich projektów domów z poddaszem użytkowym, wyróżniających się funkcjonalnym rozplanowaniem pomieszczeń parteru i przestrzeni poddasza oraz stylową aranżacją. 

Projekty domów z poddaszem użytkowym MGProjekt

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami domów z poddaszem użytkowym pracowni architektonicznej MGProjekt. W razie pytań nasi architekci pomogą wybrać odpowiedni projekt domu. 

Zarówno projekty domów z poddaszem użytkowym jak i nieużytkowym dostepne są w naszej ofercie w wersji odbicie lustrzanego. Większość projektów domów z poddaszem mieszkalnym można również łatwo dostosować do podwyższonych standardów energooszczędności i realizować jako domy energooszczędne NF40. W budynkach energooszczędnych konstrukcja domu nie zmienia się, zwiększa się jednak ilość izolacji w domu parterowym z poddaszem, co może oczywiście wpłynąć na koszty budowy domu. Jesteśmy przekonany, że będą Państwo zadowoleni ze swojego nowego domu wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym MGProjekt.