67,57 m² wg PN-70/B-02365
72,30 m² wg PN-ISO 9836:1997
grawitacyjna
ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.
Ep | 69,2 kWh/(m2) | |
Ek | 57,2 kWh/(m2 rok) | |
EUCO | 47,0 kWh/(m2 rok) |
Projekt Oleńka to parterowy dom z poddaszem użytkowym dla 4 mieszkańców. Powierzchnia użytkowa domu Oleńka wynosi 67,57 m2 (kubatura 317 m3). Całość zwieńczona jest dwuspadowym dachem. Projekt posiada wszystkie atuty, aby stać się ulubieńcem swoich przyszłych właścicieli. Dom Oleńka można zrealizować na działce o minimalnych wymiarach: 15,03 x 16,60 m.
Dom zaprojektowany jest na planie zbliżonym do kwadratu, ma poddasze użytkowe i przykryty jest dwuspadowym dachem. Kąt nachylenia dachu wynosi 40 stopni. Architektura zewnętrzna domu to połączenie nowoczesnych detali i materiałów z tradycyjną formą „dachowca”. Projekt domu „Oleńka” jest skromny i powściągliwy w wyrazie. Jednocześnie ma w sobie nowoczesność, atrakcyjność i świeżość. Front domu ozdobiony jest okładzinami ścian z drewna oraz balkonem będącym jednocześnie zadaszeniem nad wejściem. Elewację ogrodową urozmaica balkon – podcień wsparty na ścianie – słupie oraz drewniana okładzina ścian.
Wnętrze domu podzielono tradycyjnie na parter z częścią dzienną oraz poddasze. Do wnętrza dostajemy się z podestu wejściowego do niewielkiej sieni. Znajdująca się przy przedsionku kotłownia gazowa może być bardzo łatwo zamieniona na kotłownię na paliwo stałe. Na parterze salon połączono z holem i kuchnią w kształcie litery L. Część dzienna uwzględnia strefę relaksu z wygodnymi meblami, ścianą telewizyjną i kominkiem. W salonie zaprojektowano szerokie, przeszklone drzwi, które prowadzą na taras i ogród. Ozdobne schody prowadzą nas na poddasze. Nasza propozycja to trzy niewielkie, ale bardzo ustawne sypialnie w których są wbudowane szafy. Nie zapomnieliśmy również o praktycznej łazience na piętrze. Projekt domu Oleńka występuje w wersji bez garażu, ale bez problemu można zaprojektować garaż z boku domu.
Dom posiada świetną izolację termiczną, wykorzystuje nowoczesne instalacje i technologie. To wszystko wpływa na jego energooszczędność. Właściwa proporcja kubatury do ilości przegród zewnętrznych - ścian i sufitów pozwoli na niskie koszty utrzymania i eksploatacji budynku. Dzięki prostej konstrukcji domu budowa będzie prosta do realizacji zarówno metodą gospodarczą jak i zleconą. Zgodnie z wyliczeniami naszych kosztorysantów inwestycja do stanu surowego zamkniętego wynosi 109 826 zł netto, a całkowita realizacja pod klucz to wydatek rzędu 228 647 zł netto. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.
W gotowym projekcie można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.
Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu czy mają wpływ na wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność. Są to na przykład: instalacja fotowoltaiczna, pakiet klimatyzacja w domu, pakiet instalacji solarnej.
Pracownia posiada wersję odbicia lustrzanego projektu.
Komentarze: