• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Praktyczny A

5,040 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 032 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
402 314 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
113,16 m2
Min szerokość działki:
16,00 m
Min długość działki:
19,56 m

Projekt domu Praktyczny A to niewielki domek jednorodzinny dla czteroosobowej rodziny. Budynek Praktyczny A jest parterowy z poddaszem użytkowym. Ten sam projekt przedstawiamy w dwóch wersjach wariantowych - jako dom jednorodzinny dla jednej rodziny, oraz jako dom dwulokalowy - z wydzielonymi dwoma mieszkaniami na parterze i na poddaszu.

Rzuty:

Praktyczny A - rzut parteru

Praktyczny A  - rzut parteru

Praktyczny A - rzut poddasza

Praktyczny A  - rzut poddasza

Sytuacja:

Praktyczny A - sytuacja odbicie lustrzane

Praktyczny A  - sytuacja odbicie lustrzane
UWAGA:

Elewacje:

Praktyczny A - elewacje

Praktyczny A  - elewacje

Praktyczny A - elewacje

Praktyczny A  - elewacje

Praktyczny A - elewacje

Praktyczny A  - elewacje

Praktyczny A - elewacje

Praktyczny A  - elewacje
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
412,00 m3
N/D
113,16 m2
N/D
81,60 m2
121,05 m2
N/D
N/D
147,12 m2
N/D

113,16 m² wg PN-70/B-02365

121,05 m² wg PN-ISO 9836:1997

N/D
38 stopnie
7,65 m (7,95 m z podmurówką)
2,60
8,00 m
12,20 m
16,00 m
19,56 m
dwulokalowy
parterowy z poddaszem użytkowym
nie
bez garażu
dwuspadowy
drewniany szkieletowy
tradycyjny
poddasze użytkowe
3
5
4

grawitacyjna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe wylewane
  • Ściany zewnętrzne konstrukcja drewniana szkieletowa z kantówki 14x4 + OSB + docieplenie wełną mineralną 10 cm + tynk cienkowarstwowy
  • Strop belkowy drewniany
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu blachodachówka lub dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Zawiera konstrukcję budynku; Nie zawiera stolarki okiennej i drzwiowej; Bryła budynku w stanie surowym otwartym przekryta jest dachem, bez pokrycia docelowego. Na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa.
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
99 401 zł
146 612 zł
255 702 zł
402 314 zł
69 391 zł
23 982 zł
23 230 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 69,9 kWh/(m2)
Ek 57,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 47,6 kWh/(m2 rok)
Opis projektu:

Projekt domu Praktyczny A to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Ten niewielki dom jednorodzinny ma powierzchnię użytkową 113,16 m2(kubatura 412 m3).  We wnętrzach może mieszkać wygodnie czteroosobowa rodzina. Całość bryły przekryta jest dachem dwuspadowym. Projekt można realizować na działce o minimalnych wymiarach: 16 x 19,56 m.

Architektura domu Praktyczny A

Bryła budynku Praktyczny A jest bardzo prosta, na pewno nie będzie trudna w budowie. Dobrze dobrane proporcje domu Praktyczny A i detale architektoniczne powodują, że wygląd zewnętrzny budynku jest bardzo atrakcyjny. Zbudowany jest na planie prostokąta o wymiarach 8 x 12,2 m. Całość zwieńczona jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 38 stopni. Elewacja pokryta jest tynkiem i okleiną drewnianą. Idealnie łączy się to ze stolarką zewnętrzną. Wnętrze podkreśla nieskomplikowane zadaszenie. Od strony ogrodu zaplanowano skromny taras naturalnie wyznaczony przez balkon.

Wnętrze domu Praktyczny A

Zastosowane rozwiązania w domu Praktyczny A podnoszą jego funkcjonalność. Budynek zaprojektowany jest w technologii drewnianej, szkieletowej. Zadaszony podcień wejściowy prowadzi nas do wnętrza. Niewielki przedsionek połączony jest z holem. Z sieni dostajemy się do pomieszczenia gospodarczego i pokoju, który może być dodatkową sypialnią lub gabinetem. Na parterze zaplanowano pokój dzienny połączony przestrzennie z holem ze schodami i z kuchnią. Program użytkowy parteru uzupełniają kotłownia i łazienka. Na piętrze zaprojektowano trzy sypialnie. Jedna z nich (główna) jest apartamentem z własną łazienką i garderobą oraz ogrodowym tarasem. Siłą projektu domu Praktyczny A jest jego prostota i maksymalnie klarowny układ funkcjonalny.

Koszty budowy projektu Praktyczny A

Praktyczny A zaplanowany jest w technologii szkieletu drewnianego. Docieplenie wełną mineralną, prosta bryła, dwuspadowy dach czynią dom energooszczędnym i łatwym w budowie. Jest to szczególnie ważne dla osób planujących budowę domu metodą gospodarczą. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów budowa do stanu surowego zamkniętego wynosi 124 683 zł netto, a realizacja pod klucz 337 321 zł netto. Dom w łatwy sposób można dostosować do standardu NF 40. Prosty projekt gwarantuje oszczędność czasu w trakcie budowy.

W gotowym projekcie domu  można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu Praktyczny A może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, dziennik budowy, tablica budowy czy instalacja solarna.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego Praktyczny A, pomimo niedużej powierzchni mieści w sobie wiele pomieszczeń i rozwiązania funkcjonalne spotykane w dużych domach.

Projekt Praktyczny A można zamówić w wersji odbicia lustrzanego.

Pracownia przygotowała dla Państwa również projekt domu dwulokalowego : Praktyczny B ( z wydzielonymi dwoma mieszkaniami na parterze i na poddaszu).

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna