Projekty domów nowoczesnych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Znaleziono 182 projekty

   

loader

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych to idealna propozycja dla Inwestorów szukających mniej tradycyjnych rozwiązań architektonicznych, innowacyjnej formy bryły oraz nowoczesnych materiałów i technologii. 

Prezentowana w tej kategorii kolekcja projektów domów nowoczesnych z kosztorysem jest bardzo zróżnicowana stylistycznie i obejmuje zarówno dość awangardowe projekty domów nowoczesnych z antresolą, dużymi przeszkleniami, czy płaskim dachem, jak i projekty domków mające spokojniejszą formę z dachem dwuspadowym  klasycznymi oknami. Elementem łączącym oba pomysły będzie zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych materiałów, a także ciekawe aranżacje przestrzennych wnętrz i oryginalne detale architektoniczne.

Projekty domów nowoczesne i funkcjonalne

Projekty domów nowoczesnych parterowych i piętrowych z płaskim dachem pozwalają uzyskać dodatkową przestrzeń relaksu poprzez urządzenie atrakcyjnego wizualnie dodatkowego tarasu na dachu domu. Płaski dach można również wykorzystać na ustawienie paneli fotowoltaicznych, aby zmniejszyć koszty użytkowania budynku. 

Wszystkie proponowane projekty domów nowoczesnych zarówno z dachem jak i bez dachu przykuwają uwagę swoją niebanalną bryłą, ciekawą elewacją oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Nowoczesne domy tego typu zdecydowanie wyróżniają się na tle innych i łatwo je poznać po zwartych bryłach, często występujących dużych przeszkleniach czy też nadających lekkości oknach narożnych. Całość prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. 

Nasi architekci proponują zarówno projekty domów nowoczesnych parterowych, jak i budynki z poddaszem użytkowym oraz piętrowe. Dzięki temu każdy Inwestor może znaleźć projekt domu nowoczesnego perfekcyjnie dopasowany do gustu i potrzeb wszystkich domowników. 

Wszystkie domy nowoczesne, zarówno domy parterowe jak i domy piętrowe zachowują najlepsze cechy rozwiązań tradycyjnych, ale opracowane w niezwykle nowoczesnym, dość minimalistycznym stylu. Jednocześnie dużą wagę przywiązuje się tutaj do kwestii ekonomii i funkcjonalności. Projekty domów nowoczesnych z katalogu MGProjekt wyróżniają się nowatorskimi, niezwykle ergonomicznymi rozwiązaniami, aby powierzchnia użytkowa nowoczesnego domu jednorodzinnego została jak najlepiej wykorzystana. Architekci MGProjekt zadbali o wszelkie detale, eleganckie wykończenia nowoczesnych elewacji i estetykę całości budynku.

Nowoczesne domy otwarte na ogród

Projekty domów nowoczesnych mają swoje charakterystyczne cechy i rozwiązania. W ostatnich latach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych koncepcji na rzecz konstrukcji bardzo ekonomicznych i lekkich, które zazwyczaj wymagają zastosowania naturalnych materiałów wykończeniowych. Nowoczesne domy wyróżniają się kompaktową, raczej dość zwartą bryłą pokrytą dachem płaskim bądź dwuspadowym. Takie rozwiązanie w dużym stopniu podnosi ergonomię domu, a jednocześnie pozwala zmniejszyć koszty użytkowania budynku. 

Ogromną wagę przykłada się do stworzenia niezwykle funkcjonalnych i komfortowych koncepcji przestrzennych. Jednym z ciekawszych pomysłów jest otwarcie na strefę zewnętrzną, co osiąga się poprzez duże przeszklenia i drzwi tarasowe. Dzięki temu w bardzo swobodny i płynny sposób łączy się nowoczesny dom z ogrodem. 

W projektach domów nowoczesnych charakterystyczne są rozległe tarasy, często z lekkim zadaszeniem, aby umożliwić domownikom relaks na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne. Taras w nowoczesnym domu jest jednocześnie eleganckim i naturalnym przedłużeniem strefy wypoczynkowej salonu. Sprawia też, że bryła domu nowoczesnego wyjątkowo estetycznie wpisuje się w przestrzeń ogrodu. Czasami w projektach domów nowoczesnych dodatkowo wykorzystuje się elementy podkreślające ten związek np. drewniane pergole obrośnięte roślinnością. 

Panoramiczne przeszklenia stosowane są od najbardziej nasłonecznionej strony, a więc zwłaszcza od strony południowej. Dzięki temu wprowadza się do pomieszczeń sporo naturalnego światła. W ten prosty sposób stwarza się wrażenie większej przestronności. Wnętrza w projektach nowoczesnych domów wypełnione promieniami słonecznymi są bardzo jasne, wzbudzają w domownikach niezwykle pozytywne emocje. Jednocześnie pomieszczenia łatwiej się nagrzewają. 

Niektóre projekty domów nowoczesnych uwzględniają przeszklenia na wysokość dwóch kondygnacji, co jeszcze mocniej podkreśla estetykę i charakter dekoracyjny tego rozwiązania. Wyjątkowo dobrze koresponduje to z jednym z wyróżników projektów domów nowoczesnych, a mianowicie z minimalizmem. Widać to w wykorzystywanych elementach dekoracyjnych, które nie zachwycają stopniem skomplikowania, ale prostotą wprowadzającą do wnętrz harmonię i porządek.

Przestronne wnętrza nowoczesnych domów jednorodzinnych

Cechą wyróżniającą gotowe projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych jest wyjątkowo ergonomiczny i funkcjonalny styl układu przestrzennego pomieszczeń. Wnętrza nowoczesnych domów jednorodzinnych mają charakter otwarty – hol swobodnie łączy się z salonem, natomiast sam salon płynnie przenika się z kuchnią i jadalnią. Taka otwarta i jasna przestrzeń sprzyja codziennej integracji domowników, jest bardzo przyjazna i nastraja optymistycznie. 

Nawet projekty małych domów nowoczesnych do 100m2 tanich w budowie mają czytelnie rozdzielone poszczególne strefy, co sprzyja wygodzie domostwa, ponieważ strefa nocna jest odseparowana od części dziennej, podobnie jak strefa gospodarcza. 

Projekty domów nowoczesnych MG Projekt polecamy Inwestorom poszukującym koncepcji o niepowtarzalnej estetyce, wyjątkowym charakterze, ponadprzeciętnej funkcjonalności i ekonomicznych, energooszczędnych rozwiązaniach. 

Wszystkie prezentowane nowoczesne projekty domów charakteryzują się prostotą i niebanalnym designem, który zapewnia wysoki komfort użytkowania domu. 

Projekty domów nowoczesnych bez garażu i z garażem można zamówić zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji odbicia lustrzanego. Ponadto można je dowolnie modyfikować, aby dopasować bryłę i wnętrze budynku do potrzeb domowników. Dostępne są także projekty domów nowoczesnych z piwnicą i basenem, oraz nowoczesne domy przeznaczone na wąską działkę. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi projektami domów nowoczesnych.