• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Sensowny 3

5,140 zł 4,112 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 112 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
292 693 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
71,18 m2
Min szerokość działki:
19,00 m
Min długość działki:
17,70 m

Projekt domu Sensowny 3 to niewielki dom jednorodzinny z serii „Sensownych” z oferty Mg Projekt. Jest to wariant projektu z czterospadowym dachem, z prostokątnym rzutem o wymiarach 12x 8 m, kryjący w sobie przestronne, funkcjonalne wnętrze, będące wygodną przestrzenią do życia dla 2-3 lub 4 osobowej rodziny.

Zobacz całą serię projektów: Sensowny

Rzuty:

Projekt domu Sensowny 3 - rzut parteru

Projekt domu Sensowny 3 - rzut parteru

Sytuacja:

Projekt domu Sensowny 3 - sytuacja

Projekt domu Sensowny 3 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja

Projekt domu Sensowny 3 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
398,00 m3
N/D
71,18 m2
N/D
96,00 m2
74,39 m2
N/D
96,00 m2
96,00 m2
N/D

71,18 m2 wg PN-70/B-02365

74,39 m2 wg PN-ISO 9836:1997

148,03 m2
30 stopni
5,56 m (5,81 m z podmurówką)
2,7 m
12,00 m
8,00 m
19,00 m
17,70 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
czterospadowy, wielospadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
1
4
4

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
71 584 zł
111 967 zł
180 757 zł
292 693 zł
72 459 zł
22 288 zł
18 065 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 66,6 kWh/(m2)
Ek 58,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 28,6 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)


Opis projektu:

Projekt Sensowny 3 to jednorodzinny, parterowy dom nawet dla 4-osobowej rodziny, Prostokątna bryła zwieńczona jest dachem czterospadowym i kryje w sobie przestronne, funkcjonalne wnętrze. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 71,18 m2 (kubatura 398 m3). Sensowny 3 może być zrealizowany na działce o minimalnych wymiarach: 19 x 17,70 m.

Architektura domu Sensowny 3

Architektura budynku utrzymana jest w stylistyce będącej symbiozą nowoczesności i tradycji. Symetria elewacji i właściwe proporcje oraz kolorystyka materiałów wykończeniowych tworzą bardzo miłą dla oka całość. Wejście do domu podkreślono wysuniętym dachem zakrywającym podest wejściowy. Drzwi wejściowe zaakcentowane są kontrastującą opaską. Od strony ogrodu królują szerokie drzwi balkonowe, które otwierają przestrzeń pokoju dziennego na taras i otaczający dom ogród. Pod ogrodową pergolą kryje się zadaszenie. Okna w domu ozdobiono urokliwymi okiennicami – tak rzadko dziś stosowanymi przez Inwestorów, a dodającymi domowi tak wiele urody. Prostokątna bryła o wymiarach 12 x 8 m przekryta jest dachem czterospadowym o kącie nachylenia 30 stopni.

Wnętrze domu Sensowny 3

Wnętrze podzielono na przestrzeń dzienną – z salonem, kuchnią i holem oraz na część nocną – z trzema sypialniami i łazienką. Z przedsionka mamy dostęp do kotłowni, której komin połączony jest z przewodem kominka salonu w jeden zestaw. Salon ma bardzo ładne ustawienie - ze ścianą telewizyjną i narożnym kominkiem widocznym z każdego miejsca. Mimo niedużej powierzchni, wnętrze domu jest bardzo wygodne, przestronne i funkcjonalne. Salon połączony jest z otwartą kuchnią (w kształcie litery U), jego ozdobą jest kominek oraz szerokie przeszklone drzwi balkonowe, które zapraszają na taras i ogrodu.

Koszty budowy Sensowny 3

Konstrukcja budynku jest prosta i tania w budowie. Wszystkie prace murarskie i betoniarskie kończą się na poziomie wieńców nad ścianami parteru. Powyżej zaprojektowaliśmy układ drewnianych wiązarów dachowych, które stanowią konstrukcję zarówno stropu nad parterem jak i więźby dachowej. Takie rozwiązanie znakomicie przyspiesza i upraszcza budowę i - przede wszystkim - obniża koszty. Wiązary dachowe pozwalają oczywiście wykorzystać przestrzeń strychową nad parterem na domowy magazyn. W projekcie zastosowano bardzo dobre izolacje i nowoczesne instalacje, dzięki czemu dom jest energooszczędny i będzie tani w późniejszym utrzymaniu. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.  

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Domek Sensowny 3 to propozycja dla rodziny z dziećmi budującej swój pierwszy dom lub dla par które mają już dorosłe dzieci i nie potrzebują wielkiego domu. Projekt domu Sensowny 3 to sposób na wygodne i niedrogie mieszkanie na własnej działce z ogrodem. To doskonała propozycja dla osób podchodzących do budowy swojego domu w sposób praktyczny i rozsądny.

W gotowym projekcie domu można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany", dzięki której modyfikacje do projektu Sensowny 3 może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, pakiet płaszcz wodny, tablica budowy czy instalacja solarna. 

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna