• Animacja
  • Komentarze (0)
  • Realizacje (7)
  • Dodatki i gratisy

Projekt domu Sensowny 2

5,540 zł 4,432 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4 432 zł
Koszt wysyłki: gratis
Dostępność: od ręki
Koszt realizacji:
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
333 600 zł
Powierzchnia domu:
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
71,18 m2
Min szerokość działki:
19,00 m
Min długość działki:
16,00 m

Projekt domu Sensowny 2 to niewielki dom jednorodzinny z serii „Sensownych” z oferty Mg Projekt. Jest to prosty parterowy budynek przykryty dwuspadowym dachem, z prostokątnym rzutem o wymiarach 12x 8 m, kryjący w sobie przestronne i funkcjonalne wnętrze, dające wygodną przestrzeń do życia dla 2-3 lub 4 osobowej rodziny.

Zobacz całą serię projektów: Sensowny

Sytuacja:

Sensowny 2 - sytuacja

Sensowny 2 - sytuacja
UWAGA:

Elewacje:

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja

Sensowny 2 - elewacja
Dane techniczne projektu:
Kubatura
?
Objętość pomieszczeń wraz z elementami konstrukcji (ścianami, stropami).
Powierzchnia garażu
Powierzchnia domu
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze.
Powierzchnia wiaty
Powierzchnia zabudowy bez podcieni
?
Powierzchnia budynku w dolnej kondygnacji, po obrysie ścian zewnętrznych, czyli powierzchnia jaką budynek zajmuje na działce.
Powierzchnia netto
?
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych (od wys.około 1,8 m).
Powierzchnia tarasu
Powierzchnia zabudowy z podcieniami
Powierzchnia całkowita
?
Powierzchnia wszystkich kondygnacji po obrysie ścian zewnętrznych wraz z powierzchnią ścian, z odliczeniem skosów poniżej "około 180 cm" (dotyczy domów z poddaszem).
Powierzchnia strychu
Powierzchnia użytkowa
?
Powierzchnia pomieszczeń w ich wysokościach użytkowych z odliczeniem pomieszczeń gospodarczych, technicznych i pomocniczych, takich jak: garaż, strych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia, schowek, szatnia, sień.
Powierzchnia dachu
Nachylenie dachu
Wysokość domu
?
Wysokość budynku od zera projektu do najwyższego miejsca kalenicy.
Wysokość pomieszczeń
?
Wysokość netto pomieszczeń parteru budynku od wykończonej podłogi do sufitu.
Szerokość budynku
Długość budynku
Minimalna szerokość działki
Minimalna długość działki
Typ domu
Liczba kondygnacji
Piwnica
Garaż
Rodzaj dachu
Technologia wykonania
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom
Styl
?
Technologia i styl, w którym wykonany jest dom.
Poddasze
Liczba łazienek
Liczba pokoi
Liczba użytkowników
Wentylacja
?
Rodzaje wentylacji zastosowane w projekcie
Ogrzewanie
?
Rodzaj ogrzewania zastosowanego w domu
424,00 m3
N/D
71,18 m2
N/D
96,00 m2
74,39 m2
N/D
96,00 m2
96,00 m2
N/D

71,18 m2 wg PN-70/B-02365

74,39 m2 wg PN-ISO 9836:1997

135,59 m2
30 stopni
5,56 m (5,81 m z podmurówką)
2,7 m
12,00 m
8,00 m
19,00 m
16,00 m
jednorodzinny
parterowy
nie
bez garażu
dwuspadowy
murowany
miejski, tradycyjny
N/D
1
4
4

mechaniczna nawiewno-wywiewna

ogrzewanie w projekcie bazowym: kocioł gazowy c,o.

Materiały:
  • Fundamenty betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
  • Ściany zewnętrzne ściany murowane - pustaki gazobetonowe 24 cm + styropian
  • Strop i konstrukcja dachu wiązary prefabrykowane drewniane
  • Elewacje tynk cienkowarstwowy
  • Pokrycie dachu dachówka
Koszty realizacji:
Jak liczymy koszty w naszych projektach
?
Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych, z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę systemem gospodarczym, przy średnich cenach robocizny i materiałów, oraz sprzętu i transportu według średniej krajowej i dotyczy to wszystkich etapów realizacji. Uwaga: Podane koszty są wartościami netto.
Stan surowy otwarty
?
Stan surowy otwarty zawiera konstrukcję budynku, bez okien i drzwi, bryła budynku przekryta dachem, bez pokrycia docelowego, czyli na dachu jest folia przeciwwiatrowa na łatach i kontrłatach, lub papa na deskowaniu pełnym;
Stan surowy zamknięty
?
Jest to konstrukcja budynku jak w RSSO, wraz z oknami i drzwiami zewnętrznymi, oraz pokryciem dachowym;
Roboty wykończeniowe
?
W tym etapie uwzględniono:Instalacje wewnętrzne; Instalację elektryczną bez osprzętu; Ceramikę sanitarną i armaturę łazienkową; Okładziny ścian i podłóg;Tynki ścienne zewnętrzne i wewnętrzne; Roboty malarskie;Wszelkie izolacje; Parapety i cokoły;Orynnowanie i obróbki blacharskie, itp. Roboty nie uwzględnione:Przyłącza do budynku; Otoczenie wokół domu, czyli tarasy, podjazdy, dojścia; Opaski wokół budynku; Ogrodzenie działki;Meble i wyposażenie wnętrz; Balustrady i wykończenie schodów; Dodatkowe instalacje z Pakietów do projektów domów.
Realizacja pod klucz
?
Jest to etap, w którym łączy się zakres etapów stanu surowego zamkniętego (RSSZ).
Instalacje
?
Kwota uwzględniona w robotach wykończeniowych
Koszt pokrycia dachu
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
Koszt stolarki
?
Kwota uwzględniona w stanie surowy zamkniętym
83 191 zł
126 532 zł
207 069 zł
333 600 zł
81 150 zł
21 104 zł
22 238 zł
Koszty utrzymania:

Charakterystyka Energetyczna

 

Ep 66,6 kWh/(m2)
Ek 58,8 kWh/(m2 rok)
EUCO 28,6 kWh/(m2 rok)

(Projekt z wentylacją mechaniczną w standardzie)

Opis projektu:

Projekt domu Sensowny 2 to niewielki dom jednorodzinny z bardzo funkcjonalnym wnętrzem, Jest to parterowy budynek przykryty dwuspadowym dachem z prostokątnym rzutem o wymiarach 12x8 m i kryje w sobie wygodną przestrzeń do życia dla 2-4 osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa domu to blisko 72 m2 (kubatura 424 m3). Działka na której można zrealizować projekt ma minimalne wymiary: 19x16 m.

Architektura domu Sensowny 2

Bryła budynku jest prostokątna bez zaskakujących rozwiązań. Architektura domu Sensowny 2 utrzymana jest w stylistyce będącej symbiozą nowoczesności i tradycji. Symetria elewacji i właściwe proporcje oraz konsekwentna kolorystyka materiałów wykończeniowych tworzą bardzo miłą dla oka całość. Wejście do domu podkreślono wysuniętym dachem zakrywającym podest wejściowy. Drzwi wejściowe zaakcentowane są kontrastującą opaską. Od strony ogrodu królują szerokie drzwi balkonowe otwierające przestrzeń pokoju dziennego na taras i otaczający dom ogród. Okna w domu ozdobiono urokliwymi okiennicami – tak rzadko dziś stosowanymi przez Inwestorów, a dodającymi domowi tak wiele urody.

Wnętrze domu Sensowny 2

Z zewnętrznego podestu dostajemy się drzwiami wejściowymi do ponad czterometrowej sieni. Przestrzeń jest na tyle ustawna, że zmieści się tam szafa na przechowywanie odzieży. Po lewej stronie znajduje się kotłownia, której komin połączony jest z przewodem kominka salonu w jeden zestaw. Z sieni dostajemy się do holu, który łączy część dzienną i nocną. Salon ma bardzo ładne ustawienie. Ściana telewizyjna i kominek narożny są widoczne z każdego miejsca. Część nocna to trzy sypialnie i łazienka. Każda sypialnia jest na tyle duża, że poza łóżkiem zmieści się szafa czy dodatkowe meble użytkowe. Mimo niedużej powierzchni, wnętrze domu jest bardzo wygodne, przestronne i funkcjonalne.

Koszty budowy projektu Sensowny 2

Zaprojektowany jest układ drewnianych wiązarów dachowych, które stanowią konstrukcję zarówno stropu nad parterem jak i więźby dachowej. Takie rozwiązanie znakomicie przyspiesza i upraszcza budowę i - przede wszystkim - obniża koszty. Wiązary dachowe pozwalają oczywiście wykorzystać przestrzeń strychową nad parterem na domowy magazyn. W projekcie zastosowano izolacje oraz instalacje o wysokich parametrach, dzięki czemu budowa domu nie jest kosztowna. Wszystkie prace murarskie i betoniarskie kończą się na poziomie wieńców nad ścianami parteru. Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

Dostosowanie projektu do standardu NF40 oznacza inaczej przeprojektowanie izolacji z przegrodach zewnętrznych budynku oraz zmianę instalacji na takie które pozwolą spełnić budynkowi warunki budynku energooszczędnego o współczynniku EUCO poniżej 40 kWh/m2 x rok.

Dodatkowo elementem dostosowania projektu do standardu NF40 jest wykonanie charakterystyki energetycznej wykazującej że budynek jest energooszczędny z uwzględnieniem warunków jego konkretnej lokalizacji na konkretnej działce Inwestora.

Nasza propozycja cieszy się popularnością wśród Inwestorów budujących metodą gospodarczą.

W gotowym projekcie można wprowadzić zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji bezpłatnie dołącza „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje do projektu może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Do projektu Sensowny 2 można zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które rozszerzają funkcjonalność domu, poprawiają wygodę użytkowania budynku czy energooszczędność projektu. Są to na przykład pakiet kotłownia na paliwo stałe, projekty ogrodzeń,  tablica budowy czy instalacja solarna.

Domek jest doskonałą propozycją dla rodziny z dziećmi budującej swój pierwszy dom lub dla par które mają już dorosłe dzieci i nie potrzebują wielkiego domu. To również dobry projekt dla osób budujących dom letniskowy.

Dodatki do projektu:

Warianty Domu:

Realizacje:

Realizacja dom Sensowny 2
Realizacja dom Sensowny 2
Realizacja dom Sensowny 2
Realizacja dom Sensowny 2
Realizacja dom Sensowny 2
Realizacja dom Sensowny 2

Komentarze:

Nasi partnerzy
Newsletter

By być na bieżąco ze wszystkimi nowymi projektami zapisz się do naszego newslettera!

© MGProjekt 2023 Pracownia Architektoniczna