Projekty domów letniskowych

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Znaleziono 33 projekty

   

loader

Projekty domów letniskowych

Projekty domków letniskowych

Projekty domów letniskowych w naszej kolekcji mają bardzo różnorodny charakter. Idealnie nadają się do wykorzystania, jako plan budynku rekreacyjnego, ale można je również zastosować jako projekty domów letniskowych całorocznych. Niektórzy Inwestorzy nie planują budowy domu całorocznego. Może to wynikać z ograniczonych możliwości budżetowych albo po prostu potrzeb. Warto pamiętać, że ceny działek rekreacyjnych będą nawet kilka razy niższe w porównaniu z kwotami, jakie należy przeznaczyć na zakup typowej działki budowlanej. Projekty domów letniskowych gwarantują komfortowy wypoczynek. To szczególnie ceniona propozycja przez Inwestorów mieszkających na co dzień w mieście, którzy szukają możliwości zmiany otoczenia i zarazem pragną mieć większy kontakt z przyrodą. Dom letniskowy może stanowić doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków, być cudowną enklawą wypoczynku, a jednocześnie stanowić miejsce wspaniałych spotkań wakacyjnych w gronie przyjaciół.

Mały metraż – duża funkcjonalność

Wszystkie propozycje z tej kategorii wyróżniają się niezbyt dużą powierzchnią użytkową, aby można było z łatwością dopasować projekt do danej działki rekreacyjnej – to bardzo ważne, ponieważ parcele o charakterze letniskowym zazwyczaj mają dość niewielką powierzchnię. Prezentowane projekty domów letniskowych murowanych i drewnianych cechuje wyjątkowo przejrzysty plan pomieszczeń i dobrze przemyślany układ funkcjonalny. Pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, to wszystkie domy będą wyjątkowo wygodne w codziennym użytkowaniu. Nasi architekci zadbali o każdy najmniejszy szczegół, aby uniknąć wrażenia ciasnoty lub braku określonego rodzaju pomieszczenia. Domy letniskowe z kolekcji MG Projekt są świetnym przykładem na to, jak kreatywnie i elegancko można zaprojektować nawet niewielką przestrzeń i to bez naruszenia komfortu mieszkania. Wszystkie projekty mają jednocześnie charakter całoroczny, co zwiększa walory użytkowe tych propozycji.

Projekty domów letniskowych całorocznych murowanych i drewnianych

Tradycyjny dom letniskowy kojarzy się oczywiście z domem drewnianym, stąd też wśród naszych propozycji tak wiele ofert domów stawianych w technologii szkieletowej, a także plany domów z bali. Technologia drewniana jest nie tylko lekka i naprawdę szybka w budowie. Szczególnie gotowe szkielety umożliwiają wręcz błyskawiczne wprowadzenie się do domu. Działka zakupiona w okresie zimowym może być spokojnie użytkowana już późną wiosną – tym bardziej, że prace wykonuje się niezależnie od warunków atmosferycznych. W zasadzie trzy miesiące wystarczą, aby cieszyć się wypoczynkiem w swoim domu letniskowym. Jednak w tej kategorii proponujemy również interesujące projekty domów stawianych w technologii murowanej. To w znacznym stopniu poszerza możliwości wyboru wymarzonego projektu. Domy letniskowe nie są zbyt duże – dominują projekty małych domów. Sporą różnorodność widać w stylistyce. Inwestorzy mają do wyboru zarówno domy parterowe, jak i tak modne w ostatnich latach projekty domów z poddaszem użytkowym. Te drugie szczególnie się sprawdzą, kiedy zakupiona działka będzie miała niewielkie wymiary albo niekorzystny kształt.

Projekty domów letniskowych gwarantujące pełen komfort użytkowania

Propozycje z tej kategorii wyróżniają się bardzo przejrzystym układem pomieszczeń. Każdy projekt to wygodny układ, który ma zapewnić jak najbardziej przyjemne spędzenie weekendu bądź części wakacji na działce. Jest oczywiście salon i to często połączony z otwartą kuchnią, aby optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej niezwykle nowoczesnego charakteru. Projekty obejmują również co najmniej jedną sypialnię i łazienkę. W przypadku domów z poddaszem użytkowym można bardzo łatwo oddzielić strefę dzienną od nocnej albo strefę domową od gościnnej. Przecież w domu letniskowym zazwyczaj pojawiają się przyjaciele oraz dalsza rodzina, aby w miłym gronie odetchnąć od gonitwy dnia codziennego. W związku z tym projekty zawierają ciekawie zaaranżowane miejsca na wypoczynek na łonie natury. W zależności od koncepcji bądź od ilości miejsca może to być rozległy taras albo urocza weranda. W otoczeniu bujnie kwitnących roślin znacznie przyjemniej spotkać się przy wieczornym posiłku czy też poczytać książkę w ciągu dnia. Wszystkie projekty domów letniskowych z kosztorysem obejmują zarówno plan architektoniczny, jak i konstrukcyjny. Zawierają ponadto schematy instalacji elektrycznej oraz wodociągowej – mają więc charakter kompleksowy i dlatego można je wykorzystać jako pomysł na dom całoroczny. Wyróżniają się bardzo estetycznym wyglądem, wyjątkowo funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzem oraz ciekawymi propozycjami na atrakcyjne wykorzystanie terenu wokół bryły domu. Projekty domów letniskowych na pewno zaskakują swoimi niebanalnymi pomysłami. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi propozycjami domów letniskowych. Jesteśmy przekonani, że każdy Inwestor znajdzie propozycję idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb i gustu. Nasi Architekci służą również swoją pomocą przy wyborze optymalnych rozwiązań.