MG Projekt na Facebooku MG Projekt na Twetterze Teczka projektów
Musisz wybrać przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania.Projekt domu Perełka 2

Pow. użytkowa: 67.83 m2   /   Koszt realizacji: 246 390 zł
Projekt domu Perełka 2 - wizualizacja frontu
Pokaż lustrzane odbicie
Cena projektu: 2850 zł 2280 zł


Projekt domu Perełka 2 to domek bliźniaczo podobny do popularnego projektu Klejnot. Tym razem dom przykryty jest dwuspadowym prostym dachem. Domek jest parterowy, przeznaczony dla trzy-czteroosobowej rodziny. Bryła budynku zbudowana została na planie prostokąta z dobudowanym garażem. Wzbogacono ją gankiem wejściowym, wykuszem w elewacji bocznej i ogrodową werandą, będącą zadaszeniem nad częścią tarasu. Duże ładne przeszklenia z podziałami, fragmenty elewacji obłożone płytkami klinkierowymi, nowoczesne materiały - wszystkie te elementy tworzą udaną całość z tradycyjnym kształtem domu. Wnętrze domu Perełka 2 to wygodne trzypokojowe mieszkanie z zapleczem technicznym. Reprezentacyjny salon z kominkiem łączy się przestrzennie z kuchnią i holem. Dwie sypialnie z łazienką znajdują się w przeciwnym skrzydle domu, w części nocnej. Schodami prowadzącymi z przedsionka dostajemy się na strych - w projekcie Perełka 2 nieużytkowy, który jednak można łatwo zaadaptować na dodatkowe poddasze użytkowe. Z boku domu dobudowano jednostanowiskowy garaż. Pracownia dysponuje także wariantem projektu domu Perełka 2 w odbiciu lustrzanym, oraz wersją bez garażu, tańszą w budowie (Projekt domu Perełka).

Dane techniczne:
 • Kubatura: 434 m3
 • Powierzchnia zabudowy: 108,32 m2
 • Powierzchnia całkowita: 108,32 m2
 • Powierzchnia netto: 67,83 m2 + garaż + strych
 • Powierzchnia użytkowa: 67,83 m2
 • Powierzchnia dachu: 175,47 m2
 • Nachylenie dachu: 30 stopni
 • Wysokość budynku: 5,67 m (5,87 m z podmurówką)
 • Szerokość budynku: 14,5 m
 • Długość budynku: 8 m
 • Min szerokość działki: 21,5 m
 • Min długość działki: 17,23 m
 • Wysokość pomieszczeń: 2,6 m
Materiały:
 • Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych
 • Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24 + styropian + tynk cienkowarstwowy
 • Strop: Teriva
 • Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie
 • Pokrycie dachu: dachówka

 

Charakterystyka Energetyczna budynku

 

 • Zapotrzebowanie na energię pierwotną:
  EP - 87,9 kWh/(m2)
 • Zapotrzebowanie na energię końcową:
  EK - 79,1 kWh/(m2 rok)
 • Energia użytkowa do ogrzewania i wentylacji:
  EUco - 64,3 kWh/(m2 rok)

 

Dostosowanie projektu do standardu NF40?
(prosimy o kontakt z pracownią)

Więcej informacji na temat dostosowania projektu domu do standardu NF40.

 

Do każdego projektu domu dołączana jest bezpłatnie Zgoda na zmiany.

MG Projekt 2280 PLN PLN in stock new
Koszty realizacji:
Realizacja stanu surowego otwartego 79 642,00 zł
Realizacja stanu surowego zamkniętego 116 806,00 zł
Koszt robót wykończeniowych 129 585,00 zł
Realizacja domu pod klucz 246 390,00 zł

Koszty podane netto, należy doliczyć podatek VATAby zobaczyć uproszczone rysunki techniczne projektu, kliknij na link poniżej. Wybierz wersję projektu, która Cię interesuje – projekt podstawowy , lub odbicie lustrzane . Po kliknięciu otworzy się w osobnym oknie plik pdf ze zwymiarowanymi rysunkami :  rzutami kondygnacji , przekrojami i elewacjami  domu .  Rysunki możesz powiększać , pomniejszać i przesuwać na ekranie . Można też je wydrukować lub zapisać .Perełka 2 - plik szczegółowy

Perełka 2 - plik szczegółowy - odbicie lustrzane

Komentuj
Projekt domu Perełka 2 4818 Anka

2013.11.25 8

Podoba nam sie ten dom przedewszystkim koszty budowy są do zaakceptowania w dzisiejszych trudnych czasach. Chcielibyśmy tylko dodać więcej okien dachowych od frontu i od strony ogrodu. Wtedy poddasze będzie miało dużo światła , a tam chcemy zrobić otwarta przestrzeń rekreacyjną z małą łazienką z prysznicem. Czy można zrobić taką wersję?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Anko. Tak jak najbardziej można zrobić takie zmiany , które nie są specjalnie skomplikowane i kosztowne. Jedynie łazienkę należy lokalizować po środku poddasza , żeby nie było problemu z prysznicem i drzwiami wejściowymi, a z parteru trzeba przedłużyć piony wodno kanalizacyjne. Jeśli chodzi o okna dachowe to również można je zamontować dla lepszego doświetlenia poddasza. Ewentualnie dla zwiększenia powierzchni użytkowej części rekreacyjnej na poddaszu można podnieść ściankę kolankową o jeden , lub dwa pustaki , albo zmienić kąt nachylenia dachu na na przykład 35 stopni. MG
Projekt domu Perełka 2 4812 Marian Żuk

2013.11.18 0

Pasuje nam ten dom ze względu na niski koszt budowy . Interesuje nas program dopłat dla domów w standarcie NF40, czy ten dom spełnia takie warunki?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Marianie. Każdy z naszych domków można małym kosztem dostosować do standardu domów NF40. Można zakupić w naszej pracowni gotowe pakiety na wentylację mechaniczną z rekuperacją , oraz zwiększyć warstwy docieplenia poszczególnych przegród. O dokładnym przygotowaniu domu do programu dopłat informujemy drogą mailową: [email protected] . MG
Projekt domu Perełka 2 4816 Aneta i Jarek

2013.11.04 4

Czy mozna zabudować ganek i zrobić większą sień?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Tak można zabudować ganek i dzięki temu powiększyć sień , która faktycznie jest mała , a domek ogólnie jest nie duży , ale za to tani w budowie. MG
Projekt domu Perełka 2 4813 M.Z.

2013.11.03 0

Czy aby napewno te koszty budowy są realne?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Koszty realizacji jakie podajemy pochodzą z kosztorysu projektu. Kosztorys wykonywany jest w oparciu o katalogi nakładów rzeczowych , z aktualnymi cenami z Sekocenbudu. Przyjmujemy w kosztorysie budowę metodą gospodarczą , przy średnich cenach robocizny i materiałów. Wszystko zależy od przyjętego standardu wykończeń i od sposobu prowadzenia budowy ( system gospodarczy czy metoda zlecona ). MG :)
Projekt domu Perełka 2 4817 Beata T.

2013.10.29 4

Czy można zwiekszyć kąt nachylenia dachu np: na 40 stopni . Wtedy wykorzystamy poddasze na 2 pokoje i małą łazienkę.Czy dom bedzie nadal ładnie wyglądać?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Pani Beato. Można zastosować zmiany , o których Pani napisała. Przy zmianie kąta nachylenia dachu na 40 stopni dom nadal będzie ładnie wyglądać , a na pewno zwiększy się możliwość uzyskania większej powierzchni mieszkalnej na poddaszu. MG
Projekt domu Perełka 2 4811 Rysiek C.

2013.10.16 1

Chcemy zrobic piwnicę i przenieść do niej kotłownię. Dzieki temu powiekszymy salon i wstawimy drugie drzwi balkonowe na taraz , żeby było duzo światła. Jak rozwiązać zejście do piwnicy?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Ryśku. Bardzo dobry pomysł , aby powiększyć salon . Trzeba wtedy przenieść komin z kominkiem na ścianę przy sypialni i będzie naprawdę przestronnie. Proponujemy wtedy nie robić osobnych drzwi balkonowych tylko jedne szerokie podwójnie otwierane. Jeśli chodzi o zejście do piwnicy to wtedy trzeba zlikwidować w tym miejscu prysznic i szafkę po drugiej stronie. MG :)
Projekt domu Perełka 2 4810 Adam Duda

2013.10.02 5

Nam bardzo pasuje ten dom , chcemy tylko powiekszyc garaż na dwa samochody z częścią gospodarczą . Czy jest taka możliwość?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie Panie Adamie. Oczywiście jest taka możliwość . W tym domu nie ma problemu , żeby zrobić szerszy garaż z częścią gospodarczą według uznania i potrzeb. MG :)
Projekt domu Perełka 2 4814 Milena

2013.09.09 0

Chcielibyśmy troszke przedłużyć dach nad garażem , żeby powstała wiata na składowanie drewna do kominka ? Czy pracownia robi takie przeróbki i czy zgadza sie na to?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie. Pani Mileno tak wyrażamy bezpłatną zgodę i wykonujemy takie zmiany za dopłatą do projektu podstawowego . MG
Projekt domu Perełka 2 3049 Pietruszka Anna

2012.09.30 1

Witam serdecznie . Zdecydowaliśmy się na Perełkę z garażem . Wcześniej zastanawialiśmy się nad Klejnotem , ale Perełka ma prostszy i tańszy dach . Czy poddasze można wykorzystać na cele użytkowe - tj . zrobić tam dwa pokoje , a w ścianach szczytowych zaprojektować okna ? Czy zmianę zrobią Państwo czy nasz architekt ?

Odpowiedź MG Projekt
Witam serdecznie . Pani Anno , poddasze można zaadaptować na poddasze użytkowe . Trzeba tylko wziąć pod uwagę , że schody na strych są dość strome i nie spełniają warunków schodów na poddasze użytkowe ( mają 18,5 cm wysokości na 20 cm szerokości + noski 3 cm ) . Jeśli chodzi o okna w szczytach - można wykonać tylko okno w ścianie szczytowej nad kuchnią-salonem . Z drugiej strony zasłania ścianę dach garażu . Ale można tutaj zastosować okna połaciowe dla poddasza . Zmiany z powodzeniem może wprowadzić Państwa projektant adaptujący dom do działki . MG
Projekt domu Perełka 2 2068 Rafcio

2012.03.19 1

My też przymierzamy się do budowy tego domku. Do wyboru przekonał nas: - niski koszt budowy - oszczędnośc w eksploatacji Oczywiście pomijając fakt, że bardzo podoba nam się wygląd zewnętrzny i wewnętrzny Perełki!

Projekt domu Perełka 2 2070 Arleta Fiukała

2012.03.17 6

Dom prezentuje sie okazale z wierzchu. W srodku natomiast jest wiele niedociągnięć, które zostaną zmodyfikowane zgodnie z moimi potrzebami. Poza tym dom jak wyzej wspomnialam prezentuje sie ciekawie.

Projekt domu Perełka 2 2069 Jakubiak Bożena

2012.03.14 0

Witajcie. Nie wiem czy ktokolwiek z Was myślał o budowie Cypiska 3, ale ten dom jest równie ładny jak Perełka 2, za to ma 3 sypialnie, z czego 1 z garderobą. Mam 2 córeczki i skoro decyduje się na dom to każdy powinien czuć się swobodnie i przede wszystkim mieć swój pokój dla siebie. Cypisek 3 spodobał mi się przede wszystkim ciekawie zaprojektowanym wnętrzem.

Projekt domu Perełka 2 588 Marcysia&Michał

2012.02.09 0

Z mężem rozważamy zakup tego projektu. Spodobała nam się prosta bryła, funkcjonalność wnętrza, możliwość zaadaptowania strychu na dodatkowy pokój, garaż, a to wszystko zaplanowane na 68m2 :)

Projekt domu Perełka 2 589 Mieczysław Królikowski

2012.02.09 0

Projekt jest ok., ale zastanawiam się jak tu wpasować jeszcze 1 pokój na parterze. Mam dwie córki i niestety nie ma takiej opcji, aby zajęły wspólnie 1 pokój. Jeżeli architekt nic nam nie doradzi, trzeba będzie pomyśleć nad innym projektem :(

Ocena 4.9/5 na podstawie 14 opinii.

Podobne projekty


Anatol
Bryza 5 (NF40)
Bursztyn
Gala
Niezapominajka z garażem
Promyk
Słoneczny z garażem
Słoneczny z poddaszem
Zgrabny z lukarnami

Formularz kontaktowy

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Poleć ten projekt

Pola oznaczone * są polami obowiązkowymi

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Zamów Katalog

Szanowni Państwo ze względów bezpieczeństwa zarówno naszej jak i Państwa poczty internetowej wprowadziliśmy zabezpieczenie w postaci pola captcha znajdującego się na dole formularza.

Informacja


Aby dodać komentarz musisz się wcześniej zalogować.

Zapisz się do newslettera

X

Ta strona używa cookie.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.